Προς το περιεχόμενο

O παιχταράς όλων των εποχών !!!


@''elf''@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ απ' όσο ξέρω ζει, αλλά και έτσι να ήταν, δεν μπορώ να καταλάβω. Εσάς δηλαδή άμα σας βρίσει κάποιος τη μάνα, θεωρείται ότι ξέρει ποια είναι και βρίζει το συγκεκριμένο άτομο πραγματικά; Σιγά μην έκατσε και πριν τον αγώνα ο Ματεράτσι να δει το οικογενειακό δέντρο του Ζιντάν για να βρει ποιον είναι καλύτερα να βρίσει. Αμφιβάλλω (για να μην πω είμαι σίγουρος) αν ήξερε ότι έχει αδερφή.

 

Όταν μια γυναίκα σας λέει "παρ' τα αρχ... μου", εσείς θεωρείται ότι είναι τραβεστί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

κανονικα ετσι γινεται στα αθληματα

οταν επαιζα μπαλα ερασιτεχνικα ερχετε ενας μαλ*κας και με εβρισε χυδαια ,

τα παιξα εκανα σαν τρελος τα νευρα μου φτασαν στο φουλ.

ημουνα πολυ πιτσιρικας .

Μετα απο χρονια αφου καταλαβα τι παιζει με τις βρισιες , σε εναν αγωνα ερχετε ενας να με μαρκαρει και μου λεει "σου γ*μω την μανα" του λεω "ποιος την γ*μαει τη πουτ*να" δεν με ξαναβρισε σε ολο το παιχνιδι και ηταν ο πιο βρωμοχαρακτηρας των αντιπάλων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα το ψοφησατε το θέμα.

η κουτουλια του ζιζου ηταν απλά μια σταγονα στον ωκεανο της προσωπικότητας του. το να τον κατηγορεί κάποιος για μια κουτουλια ο μονος λογικός λόγος ειναι να εχει χασει πολλα στο στοιχήμα.

ο ανθρωπος απλα ειναι ποδοσφαιρική ιδιοφυία. οσο για την προσωπικότητα του απλα ρίχτε μια ματιά στην οικογένεια του.

διαβαστε πως εστειλε τον λεπεν για χόρτα και πάμπολα αλλα παραδείγματα.

ακομα και το οτι σταματησε την μπάλα τοσο νωρίς δειχνει επίπεδο.

ολα τα άλλα ειναι πασατέμπος για το σινεμά.

εχουμε γεμισει παρθενες ανεγγιχτές. σε λιγο θα βγάλουμε και τον μαραντόνα τσογλάνι και αμπαλο γιατι έπινε τις κόκες του. λες και ήταν και είναι ο μονος.

σε καμμια δεκαρια χρόνια που θα χουμε γεμίσει βουτυρομπεμπέδες που δεν ξέρουν να πουν κάτι αλλο απο ισως, νομιζω και πιστεύω, θα θυμομαστε τον ζιζου και θα τον δειχνουμε στα παιδιά μας λεγοντας τους πόσο τυχεροί ειμαστε που τον είδαμε και ζωντανα να παίζει μπάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταιο ποστ ειναι εντελως ασχετο με το θεμα.

 

Το τι σχεση μπορει να εχει οτι ηταν μεγαλος ποδοσφαιριστης με τα υπολοιπα ενας θεος ξερει.Αν ηταν αντιστροφοι οι ρολοι θα λεγατε αντιθετα πραγματα,αφου ο ζινταν ειναι "ποδοσφαιρικη ιδιοφυια"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για την προσωπικότητα του απλα ρίχτε μια ματιά στην οικογένεια του.

διαβαστε πως εστειλε τον λεπεν για χόρτα και πάμπολα αλλα παραδείγματα.

 

Εκτός από τον ΚΩΛΟ του, έκανε κάτι για άλλους, σεβάστηκε κάποια ιδέα, δημιούργησε κάποιο πρότυπο; Έλεος, προσωπικότητα δε σημαίνει εγωίσταρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίδες...τι είναι αυτά που λέτε;

 

είναι πολλά πράγματα που δεν έχετε λάβει υπόψην σας...

 

Ο Ζιζού αυτή την ενέργεια υπό νορμάλ παλμούς δεν θα την έκανε.

Όταν παίζεις ποδόσφαιρο οι σφιγμοί σου ξεπερνούν τους 180 κάτι που επιρρεάζει και την κρίση.Βρισιές και τέτοια λέγονται και ανεβάζουν την ένταση ακόμα περισσότερο...έτσι είναι το ποδόσφαιρο...

 

Παίζω ποδόσφαιρο σε ερασιτεχνικό σωματείο και μου έχει τύχει το εξής...αντίπαλος να γυρνάει και να βρίζει την μάνα ενός παιδιού...

κλασικο πράγμα θα μου πείτε...

αλλά η μητέρα του παιδιού είχε πεθάνει μερικές μέρες πριν...

οπότε καταλαβαίνετε τι έγινε...

 

τι ψάχνετε να βρείτε...ας μείνετε στο τόπικ...

 

α...και τον Μπάτζιο δεν τον έβαλα πάνω από τον Ζιζού...ήταν τυχαία σειρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τον ΚΩΛΟ του, έκανε κάτι για άλλους, σεβάστηκε κάποια ιδέα, δημιούργησε κάποιο πρότυπο; Έλεος, προσωπικότητα δε σημαίνει εγωίσταρος.

 

ο Ζινταν δινει πολλα λεφτα στο ιδρυμα για μια παιδικη παθηση

Ειναι ο βασικός χρηματοδοτης του ιδρυματος

θα ψαξω να το βρω και θα γραψω το λινκ

 

*

το ιδρυμα λεγεται :

lʼAssociation Européenne contre les Leucodystrophies (ELA) parrainée par Zinédine ZIDANE

 

ειναι στα γαλλικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τον ΚΩΛΟ του, έκανε κάτι για άλλους, σεβάστηκε κάποια ιδέα, δημιούργησε κάποιο πρότυπο; Έλεος, προσωπικότητα δε σημαίνει εγωίσταρος.

 

Δεν μιλαμε για κοσμικες ιδεολογιες για μπαλα μιλαμε. Δεν ηταν ο Τσε, ο Ζινταν ηταν. Πηρε το Μουντιαλ του '98 με τσαμπουκα σχεδον μονος του, κανοντας θαυματα στο γηπεδο. Τι αλλο να κανει σαν ποδοσφαιριστης για την χωρα του και για τους αλλους που λες???

 

Βλεπω μπαλα για το αθλημα, για την αγνοτητα του (οση εχει απομεινει). Ολες αυτες οι μλκιες που γινοντε με τα μπινελικια και τις καφρο-οδηγιες απο προπονητες (γιατι δεν σκεφτηκε μονος του ο Ματερατζι με το φτωχο μυαλο του να κανει οτι εκανε, οδηγιες απο προπονητη ηταν 90% να σπασει τα νευρα του Ζινταν, γιατι μονο αυτος επαιζε μπαλα σε εκεινο το ματς) προεδρους κτλπ μου χαλανε ολην την φαση. Σταματησα το ερασιτεχνικο ποδοσφαιρο για αυτο ακριβως τον λογο. Οταν σε καθε κορνερ ο παπους (40+ χρονων) δεν μπορει να παρει τα ποδια του και για να σε μαρκαρει σου πιανει τα αρχιδια για να μην βαλεις γκολ, ε για μενα τοτε παυει να ειναι αθλημα. Ειδικα οταν οι συμπαιχτες σου και ολοι στον 'κυκλο' του ποδοσφαιρου το βλεπουν ως κανονικο φαινομενο. Αμα δεν μπορεις να παιξεις, πανε ασχολησου με κεντημα, δεν χρειαζετε να 'κλεβεις' για να κερδισεις.

 

Για μενα καταληγει στο εξης η διαφωνια Ζινταν-Ματερατζι: ο ενας επαιξε τιμια και ο αλλος για να κερδισει εκανε τα παντα ανεντιμα, που για μενα δεν ηταν συμφωνα με τους κανονες του υγιεις αθλητισμου.

Εγωισμοι, ξεγωισμοι, ο ενας επαιξε παληκαρισια και ο αλλος σαν 'ανθρωπακος' καταφευγοντας στον ψυχολογικο πολεμο. Αν μπορουσε να τον μαρκαρει σαν ποδοσφαιριστης θα το εκανε, αφου δεν μπορουσε εκανε οτι εκανε.

Δεν αναλυω το αποτελεσμα και την κινηση του Ζινταν, ξεκιναω απο την αρχη και και την αιτια της κινησης αυτης, και τα κινητρα του αντιπαλου που τον εκαναν να την κανει.

Η διαφορα στο πως βλεπουμε το ολο σκηνικο ειναι στο οτι εγω δεν ειμαι υπερμαχος της λογικης 'με καθε τροπο, αρκει να πετυχουμε το αποτελεσμα'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, αλλά ο Ζιντάν πρώτος γύρισε και είπε όλο ψωνισμό στο Ματεράτσι "αν θέλεις τόσο τη φανέλα μου, θα στη δώσω μετά τον αγώνα". Μην τον παρουσιάζετε λες και δε λέει ποτέ τίποτα στο γήπεδο, γιατί κόβω το χέρι μου ότι λέει (και δε θα μπορώ να παίζω πιάνο μετά και θα μείνω άνεργος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ στο μεγάλος παίχτης. Διαφωνώ στο μεγάλη προσωπικότητα.

 

Μάλλον υπάρχει σύγχυση ορολογίας. Γιατί πάντως να μην μπορούμε να δεχτούμε για έναν άνθρωπο ότι είναι ΚΑΙ παιχταράς ΚΑΙ κωλόπαιδο; Δηλαδή εγώ που θαυμάζω (και πολύ περισσότερο από Ζιντάνηδες) τον Μότσαρτ, δεν ξέρω ότι ήταν κωλόπαιδο; Θα προσπαθήσω να τον βγάλω και μάγκα με τις βλακείες που έκανε, μόνο και μόνο για να μην αισθάνομαι σύγχυση μέσα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τον ΚΩΛΟ του, έκανε κάτι για άλλους, σεβάστηκε κάποια ιδέα, δημιούργησε κάποιο πρότυπο; Έλεος, προσωπικότητα δε σημαίνει εγωίσταρος.

προφανως αγνοείς κάποια πράγματα οποτε ειναι ανωφελο να συνεχίσω να συζητώ. ο εταιρος μήτσος σου εδωσε ενα λινκ, διαβασε, κακό δεν κάνει.

ψαξε να βρεις την δήλωση που εκανε για τον λεπεν και τον εστειλε για χορτα.

Ps. ο λεπεν ειναι ακροδεξιος πολιτικός και ο ζινταν μεταναστης απο αλγερινούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...