Προς το περιεχόμενο

Κατι που να μην σβηνει


stelios2809

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενταξει δεν πιστευω πως ειμαι και ο τελευταιος στην γη,απλα προσπαθω να την κανω να καταλαβει πως ειμαι τρελαμενος για εκεινη. επειδη τα σκεφτηκα ολα δεν εχω σκοπο να το κανω ουτε με ακριβα δωρα, ουτε με ρομαντικα μηνυματα, ουτε με λουλουδια, ουτε με αναπαντητες με αποκρυψη και αφιερωσεις τραγουδιων.. ξερω πως δεν εχω ελπιδες αλλα θα κανω οτι μπορω και οσο εχω κουραγιο να αναψω παλι αυτη την φωτια

 

...εχω την εντύπωση οτι έχεις ξαναποστάρει για το θέμα; βαριέμαι να ψάξω :P

 

γουελ , το πακέτο σε αυτές τις περιπτωσεις είναι να γνωστοποιησεις τις προθέσεις σου στο τιμόμενο πρόσωπο, τα υπόλοιπα μετά θα πάρουν τον δρόμο τους . κανονικά και σύμφωνα με τις δικές μου εμπειρίες ωστόσο :) , η άρνηση σε απελευθερώνει εξίσου με την συναίνεση για μια σχέση.

 

..μην τρελένεσαι my friend , θα διαπιστώσεις με τον καιρό και μέσα απο τις εμπειρίες (βαφτο τον δρόμο για να ησυχάσεις) , την βελτίωση της τακτικής σου ! :mrgreen:

 

εντιτ: ..πάντως φίλε στέλιο έτσι απο συναισθησία , οφείλω να ομολογήσω οτι μερικά πράγματα όταν αυτά καταγράφονται οχι σε οδοστρώματα και τοίχους , ας πουμε σε ένα νοητό άβατο δημιουργημα του μυαλου ... δεν σβήνουν με τίποτα. Οπότε καλύτερα να αναρωτηθείς αν η συγκεκριμένη θα μπορούσε να δικαiολογήσει ( αν αξίζει δηλαδή ) τον τίτλο του τοπικ σου, μην είναι εκείνη μεσα απο την οποία κατάλαβες τι παίζεται με την ζωη-έρωτες κτλ ; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
καλύτερα να αναρωτηθείς αν η συγκεκριμένη θα μπορούσε να δικαiολογήσει ( αν αξίζει δηλαδή ) τον τίτλο του τοπικ σου, μην είναι εκείνη μεσα απο την οποία κατάλαβες τι παίζεται με την ζωη-έρωτες κτλ ; :)

 

Θα συμφωνησω με τον Fidelio. Την γνωμη μου την ειχα πει σε ενα αλλο τοπικ και επειδη βαριεμαι να την ξαναγραφω... http://www.insomnia.gr/vb3/showpost.php?p=1667117&postcount=51

 

Χαλαρωσε και απολαυσε οτι σου προσφερει η ζωη... Οι πικρες αν δεν μπορεις να τις αποφυγεις σε κανουν πιο δυνατο (ή πιο αναισθητο, το ιδιο ειναι:-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο περιέργεια πόσων χρονών είσαι;

 

Φρου-φρου μην πεις τίποτα. Είμαστε φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλο! :-P Πες μου μόνο που θες γραμμένο το μήνυμα!

 

Ραντεβού το Σάββατο στις 7:00 έξω απο τον Αγιο Τρύφωνα. Ντύσου καλά! Θα είμαι αυτή με το λευκό φόρεμα και το πέπλο :P

 

on topic τώρα.

Στέλιο διεκδίκησε αυτό που θές...

Φιλική συμβουλή:

Προσπάθησε ότι και αν κάνεις να μην μηδενίσεις τον εαυτό σου στα μάτια της και στα δικά σου ....

Εύχομαι όλα να πάνε καλά, αλλά και να μην πάνε so what?

Τουλάχιστον θα ξέρεις οτι προσπάθησες και δεν έκανες πίσω στα θέλω σου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ραντεβού το Σάββατο στις 7:00 έξω απο τον Αγιο Τρύφωνα. Ντύσου καλά! Θα είμαι αυτή με το λευκό φόρεμα και το πέπλο :P

 

on topic τώρα.

Στέλιο διεκδίκησε αυτό που θές...

Φιλική συμβουλή:

Προσπάθησε ότι και αν κάνεις να μην μηδενίσεις τον εαυτό σου στα μάτια της και στα δικά σου ....

Εύχομαι όλα να πάνε καλά, αλλά και να μην πάνε so what?

Τουλάχιστον θα ξέρεις οτι προσπάθησες και δεν έκανες πίσω στα θέλω σου!!!!

 

το λευκό αυτό με τα μανίκια από πίσω λες ε;;; πρεπει να σε έχω δει κάπου εκεί τριγύρω

 

γενικα καλό ειναι να προσπαθησεις για να σου φυγει απ το μυαλο μπας και ξενερωσεις και συνεχισεις τη ζωη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λευκό αυτό με τα μανίκια από πίσω λες ε;;; πρεπει να σε έχω δει κάπου εκεί τριγύρω

 

γενικα καλό ειναι να προσπαθησεις για να σου φυγει απ το μυαλο μπας και ξενερωσεις και συνεχισεις τη ζωη σου.

 

 

αμα σου φέρω την ανθοδέσμη εσένα στο κεφάλι θα σου πώ εγω.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τους λόγους που σε χώρισε, τους έχει ακόμη.

Κι εσύ τώρα, πας να της προσθέσεις άλλον έναν.

 

χεχεχεεχχε και μάλιστα με μπογιά που δεν φεύγει με τίποτα!

 

θα έλεγα οτι ο φίλος στέλιος είναι απελπισμένος και ίσως η κίνηση αυτή να την ξενερώσει τελείως. να ξέρεις όσο περισσότερη αδυναμία δείχνεις τόσο πέφτεις στα μάτια της. κράτα χαρακτήρα και βρες άλλους τρόπους. και το σημαντικότερο απόλα είναι να σκεφτείς όχι μόνο αυτά που θές εσύ αλλά και αυτά που θέλει εκείνη - σε θέλει;; μπορείς να την κάνεις ευτυχισμένη;;; ή απλά την θέλεις και από εκεί και πέρα το χάος;;

 

σκέψου και λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας την ξενερωσει. ας χασω ολο το παιχνιδι. τι να πω.

γενικα δεν ειμαι πιεστικος , ισα ισα δεν υπαρχω σχεδον.

νομιζω πως ναι μπορω να της προσφερω παρα πολλα, αυτο γιατι μετα απο τοσο καιρο δεν εχω νοιωσει στιγμη κατι λιγοτερο δυστυχως.. οσο κι αν εχω σκεφτει να κατηγορησω πραγματα και καταστασεις.. ισως χρειαζεται λιγο διπωματια, λιγο τακτικη.. αλλα ελπιζω να καταλαβετε πως ειμαι τρελαμενος.. οπως το καταλαβαινει ο καθενας.

τεσπα ο καιρος και οι πραξεις θα δειξουν.

ισως το καλυτερο 8α ηταν να κανω την κινηση μου και να εξαφανιστω γενικως απο ολα..

ολα ειναι τοσο απλα και εγω, οι αν8ρωποι τα κανουμε δυσκολα.. γιατι?

 

μαλλον το γκραφιτι να το ξεχασω ? θα παω στο πιο απλο που αναφεραμε στην αρχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες της οτι θα ήθελες να μιλήσετε.... και εκεί κάνε το πιο απλό από όλα. πες της την αλήθεια. πες της δεν έχω φράγκα να σου πάρω δώρα, δεν έχω την δυνατότητα να σε πάω ταξίδια - παραμόνο με το μυαλό μου ίσως, έτσι δεν έχω και τρόπο να σταματήσω να σε σκέφτομαι .. πες της νιώθω χαμένος χωρίς εσένα... έτσι είσαι άλλωστε. και αυτά όλα κάνε τα κοιτώντας τη.

 

πες τα και φύγε. αν κάτι ακόμα υπάρχει μέσα της για εσένα ίσως φανεί. αν δεν πάρε το μπούλο και γίνε άντρας και προχώρα. μην ξεχνάς οτι ο μεγαλύτερος χαμός είναι ο θάνατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ραντεβού το Σάββατο στις 7:00 έξω απο τον Αγιο Τρύφωνα. Ντύσου καλά! Θα είμαι αυτή με το λευκό φόρεμα και το πέπλο :P

 

Ρεεεε. Δεν πιστεύω να μου κάνεις πλάκα, έτσι;

 

Θα σε περιμένω στα σκαλιά! :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε Στέλιο μην ακούς τον καθένα μας που θα σου μιλήσει απο προσωπική εμπειρία και πιθανόν σε συνδιασμό με την ανάλογη/απαραίτητη πικρία για τον χι Βαγγέλη που μου΄φαγε τα καλύτερα μου χρόνια ή για την χι Στέλλα που με απάτησε με τον κολλητό μου η αχάριστη ...

 

Κάνε αυτό που λέει η καρδιά σου ρε m8, φτάνει να μην φτάσεις στο σημείο να νιώθεις οτι ξεφτιλίζεσαι... πχ. τωρα η τσαχπινιά με το μήνυμα στην άσφαλτο πέρα απο μια όμορφη πράξη πόθου/αγάπης προς την κοπέλα, είναι και κάτι που όσα χρόνια και αν περάσουν εκείνη θα το θυμάται σαν γλυκιά υπέρβαση ενός ερωτευμένου με την πάρτη της αγοριού και εσυ σε λίγα χρόνια θα το θυμάσαι και θα χαμογελάς γιατι θα έρθει κάποια στιγμη που τα πράγματα που θα κάνεις για μια γκόμενα μοιραία ίσως πάψουν να είναι τόσο αυθόρμητα γιατί θα σου λείπει ο ενθουσιασμός των 23 χρόνων που τώρα έχεις..

 

Αν και αυτό που εύχομαι είναι να το συζητάτε αγκαλιά! No matter what, μην βάζεις τον εγωισμό σου απο τώρα τόσο μπροστά, έχεις χρόνια μπροστά σου για να το κάνεις ... :)

 

edit: σαν 100 χρονών κωλόγρια μίλησα γαμώτη... :(

 

καλε τι πλάκα, η μάνα μου έχει πάει στο κομμωτήριο για μιζ-αν-πλι και ο πατέρας μου γεμίζει την καραμπίνα για τις μπαλοθιές.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε Στέλιο μην ακούς τον καθένα μας που θα σου μιλήσει απο προσωπική εμπειρία ... μπλα μπλα μπλα μπλα

 

 

Σωστά μας τα λέει φίλε στέλιο :) . . . ακου μόνο την φρου φρου ! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά μας τα λέει φίλε στέλιο :) . . . ακου μόνο την φρου φρου ! :mrgreen:

 

LoooooOOOOOOoOOOoooooOOOoooL απλά ξέρεις μωρέ εγω για τον εαυτό μου δεν είμαι ο καθένας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LoooooOOOOOOoOOOoooooOOOoooL απλά ξέρεις μωρέ εγω για τον εαυτό μου δεν είμαι ο καθένας :P

 

αυτή η φράση.

αυτή η καταραμένη ομολογία

είναι ο λόγος που μου αρέσουν οι εμπόλεμες ζώνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...