Προς το περιεχόμενο

προσληψη φοιτητων στο 11888 του OTE


azio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σειρά μου ήταν 55/960 στην κατηγορία των πολυτέκνων. Έχω την εντύπωση ότι στην κανονική σειρά είναι γύρω στο 200 κάτι, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη. Πάντως όλοι έχουν βαθμό απολυτηρίου 19,4 και 19,3. Οι υπεύθυνοι μας είπαν ότι απολύονται γύρω στα 100 άτομα τώρα και γι'αυτό πήραν 100 νέους.

 

Χριστίνα εγώ έκανα τον Ιανούαριο 2010 αίτηση στην κατηγορία πολυτέκνων με απολυτήριο 19,3 στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης. Πότε με λές να με πάρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 262
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ωραια εμπειρια αλλα οπως παντα με τους νεους πεφτει εκμεταλλευση. Δουλεια χωρις διακοπη σε σημειο να θες να κρατησεις καποιον εστω για 2-3 δεφτερα παραπανω για να μη σου βγει νεα γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια εμπειρια αλλα οπως παντα με τους νεους πεφτει εκμεταλλευση. Δουλεια χωρις διακοπη σε σημειο να θες να κρατησεις καποιον εστω για 2-3 δεφτερα παραπανω για να μη σου βγει νεα γραμμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια εμπειρια αλλα οπως παντα με τους νεους πεφτει εκμεταλλευση. Δουλεια χωρις διακοπη σε σημειο να θες να κρατησεις καποιον εστω για 2-3 δεφτερα παραπανω για να μη σου βγει νεα γραμμη.

 

Έτσι είναι στο 11888,ε;

 

 

Αχ να το ήξερα νωρίτερα... Υπήρχε η επιλογή να δηλώσεις τεχνική υποστήριξη (π.χ. isdn, ούτε μια κλήση σε διάστημα 3 ωρών! Κάθεσαι....... Ζηλεύωωωωωωωω! ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια εμπειρια αλλα οπως παντα με τους νεους πεφτει εκμεταλλευση. Δουλεια χωρις διακοπη σε σημειο να θες να κρατησεις καποιον εστω για 2-3 δεφτερα παραπανω για να μη σου βγει νεα γραμμη.

 

Έτσι είναι στο 11888,ε;

 

 

Αχ να το ήξερα νωρίτερα... Υπήρχε η επιλογή να δηλώσεις τεχνική υποστήριξη (π.χ. isdn, ούτε μια κλήση σε διάστημα 3 ωρών! Κάθεσαι....... Ζηλεύωωωωωωωω! ) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστίνα εγώ έκανα τον Ιανούαριο 2010 αίτηση στην κατηγορία πολυτέκνων με απολυτήριο 19,3 στο τμήμα τεχνικής υποστήριξης. Πότε με λές να με πάρουν;

 

Για το τμήμα τεχνικής υποστήριξης δε γνωρίζω καθόλου πού βρίσκονται. Έχω φίλο, όμως, που εργάζεται τώρα εκεί, οπότε θα τον ρωτήσω σε ποιο βαθμό απολυτηρίου βρίσκονται και σε ποια νούμερα στην κατάταξη και θα σε ενημερώσω. Αν τους παίρνουν με τον ίδιο ρυθμό όπως και στο 11888, λογικά θα κοντεύει και η σειρά σου. Θα σου πω μόλις μάθω. Μιλάμε πάντα για Θεσσαλονίκη, ε? Από Αθήνα και Πάτρα δεν έχω ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Smech, ρώτησα το φίλο μου που είναι στην τεχνική υποστήριξη αλλά δε γνώριζε σε ποια σειρά είναι τώρα.Εκείνος είχε σειρά λίγο πάνω απ'το 10 και τον πήραν τον Απρίλιο. Υποθέτω ότι, αφού είσαι στην κατηγορία των πολυτέκνων κι αφού έχουν ήδη περάσει αρκετοί μήνες απ'τις πρώτες προσλήψεις, δε θ'αργήσουν να σε πάρουν.

 

@ Lemontree, ρώτησα ένα παιδί σχετικά με το πώς ειδοποιήθηκε όταν ήρθε η σειρά του (εγώ είχα απαντήσει στο mail και δεν ήξερα αν με πήραν τηλ.γι'αυτό ή αν θα με έπαιρναν ούτως ή άλλως) και μου είπε ότι του έστειλαν πρώτα mail, το οποίο όμως δεν είδε, κι ύστερα τον πήραν τηλέφωνο κι έτσι έμαθε ότι πρέπει να πάει. Οπότε μην ανησυχείς που διαγράφτηκε το mail σου. Θα σε πάρουν τηλέφωνο ούτως ή άλλως. Άλλωστε, άμα έχει διαγραφεί, έρχεται ειδοποίηση πίσω που λέει ότι δεν παραδόθηκε το mail, oπότε θα σε καλέσουν τηλεφωνικά. Επίσης, επιβεβαίωσα ότι η σειρά είναι στο 200+ τώρα και μου είπαν ότι ακούστηκε πως θα πάρουν σύντομα κι άλλους. Τώρα πότε και πόσους και κατά πόσο είναι αξιόπιστη αυτή η πληροφορία δεν ξέρω. Θα ρωτήσω αν είναι κάποιον υπεύθυνο μήπως και μου πουν.

 

---------- Προσθήκη 09-09-2010 στις 00:06 ---------- Προηγούμενο μήνυμα 08-09-2010 στις 23:55 ----------

 

A, και για τα πτυχία των αγγλικών!

Αν έχεις proficiency του cambridge νομίζω ότι θα πρέπει να πας στην ελληνοβρεττανική ένωση που είναι στη γωνία Τσιμισκή με Εθνικής Αμύνης. Για παράβολα και χρόνο έκδοσης δεν ξέρω (στην ενημέρωση άκουσα ότι παίρνει μια μέρα).

 

Για το michigan, θα πρέπει να πας στην ελληνοαμερικανική ένωση που βρίσκεται στη Φράγκων 14. (Είναι η προέκταση της Βασ.Ηρακλείου,από λεωφορεία της Τσιμισκή πηγαίνει το 39-από Εγνατία δεν ξέρω. Κατεβαίνεις στη στάση "πλατεία εμπορίου" (ή κάτι εμπορίου, δεν είμαι πολύ σίγουρη για το πλατεία :Ρ ) κι αν ανεβείς προς τα πάνω θα τη βρεις, είναι παράλληλη της Τσιμισκή και το κτήριο δυο τετράγωνα πιο μετά απ'τη στάση). Για το πιστοποιητικό πληρώνεις 10 ευρώ και σ'το βγάζουν αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια! μια ερωτηση.εχω κανει κ εγωτηση στον οτε για την "υπηρεσια" ΕΝΤΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ για αθηνα ειχα απολυτηριο 17,8... και ειμαι στην θεση 855 απο τους 1880.... ξερει κανεις για ποτε να υπολογιζω... ? :(

ΥΓ με ποιο τροπο σε ενημερωνουνε ? με γραμμα? με e-mail ?με τη ?

thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια! μια ερωτηση.εχω κανει κ εγωτηση στον οτε για την "υπηρεσια" ΕΝΤΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ για αθηνα ειχα απολυτηριο 17,8... και ειμαι στην θεση 855 απο τους 1880.... ξερει κανεις για ποτε να υπολογιζω... ? :(

ΥΓ με ποιο τροπο σε ενημερωνουνε ? με γραμμα? με e-mail ?με τη ?

thx

 

Εμένα με είχαν τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με είχαν τηλ

 

σοβαρα μιλας τωρα... :( εγω αλλαξα κινητο προσφατα..πιστευω πως θα υπαρχει και αλλος τροπος.... τεσπα... μηπως εχετε καμια ιδεα για ποτε πρεπει να περιμενω αυτο το "τηλεφωνω"????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδιά,

 

πρόσφατα με κάλεσαν στον ΟΤΕ στην Αθήνα κατέθεσα μέσα στην εβδομάδα τα χαρτιά μου και από την Τρίτη μας είπαν ότι ξεκινάμε.

 

Είχα κάνει αίτηση για helpdesk ADSL κτλ (1242 ?), μου είπαν ότι θα δουλεύω στη Μιχαλακοπούλου, πίσω από το Hilton.

Γνωρίζει κανείς τι ισχύει γι' αυτό το τμήμα όσον αφορά μέρες/ωράριο εργασίας και τις φοιτητικές άδειες?

Επίσης, κατά πόσο είναι εύκολο σε αυτό το τμήμα να μη δουλεύω πρωινά? Έχω καθημερινά υποχρεωτικά σχολή... Θα έχω πρόβλημα?

 

Όποιος γνωρίζει ας δώσει τα φώτα του plz :)

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από lalala14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω με θεση 1647 / 1797 στην αθηνα να φανταστω οτι δεν εχω και πολλες ελπιδες ε?

 

Τι εννοείς δεν έχεις και πολλές ελπίδες;

 

Από όσο γνωρίζω θα σε καλέσουν, απλώς θα αργήσουν. Αν κάνω λάθος, σας παρακαλώ διορθώστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...