Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee PC 701


joker99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μαλλον δεν εισαι τακτικος πελατης, η παραπανω αναφορα για προσφορες. Το φορητουλι αξιζει τον κοπο μονο για καποια ωρακ αι οχι για συνεχη εργασια και θα προτιμουσα το μαυρουλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παραγγειλα πριν μια ωρα απο το e-shop της συγγρου το ζητησα σε μπλε και μου ειπαν οτι εχει τελειωσει μονο ροζ και πρασινο υπαρχει σε δυο μερες θα με ειδοποιησουν να παραλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το αγοράσετε κοιτάχτε εδώ!

 

http://www.engadget.com/2008/03/03/7-inch-eee-pc-vs-9-inch-eee-pc-ready-fight/

 

http://www.engadget.com/2008/03/03/hands-on-with-the-9-inch-eee-pc/

 

Βγαίνουν τα 9ιντσα eeepcs, με μάλλον μεγαλύτερη ανάλυση, σίγουρα μεγαλύτερη οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το αγοράσετε κοιτάχτε εδώ!

 

http://www.engadget.com/2008/03/03/7-inch-eee-pc-vs-9-inch-eee-pc-ready-fight/

 

http://www.engadget.com/2008/03/03/hands-on-with-the-9-inch-eee-pc/

 

Βγαίνουν τα 9ιντσα eeepcs, με μάλλον μεγαλύτερη ανάλυση, σίγουρα μεγαλύτερη οθόνη.

 

To κακό είναι ότι μέχρι να έρθουν... φέξε μου. Άσε που αυτές οι τιμές της Asus δεν είναι εμπιστοσύνης. 399 δολάρια λένε... πάνω από 500 θα το πουλάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κακό είναι ότι μέχρι να έρθουν... φέξε μου. Άσε που αυτές οι τιμές της Asus δεν είναι εμπιστοσύνης. 399 δολάρια λένε... πάνω από 500 θα το πουλάνε.

 

Δεν διάβασες καλά.. το site αναφέρει για 399?

 

The 9-inch Eee will hit in the "middle" of 2008, with that ?399 pricetag for the 12GB version...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασες καλά.. το site αναφέρει για 399?

 

Εγώ καλά διάβασα, εσύ μάλλον δεν έχεις παρακολουθήσεις καλά το θέμα eee pc.

Και το 7'' το περιμέναμε πολύ πριν έρθει και σε χαμηλότερη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο alexzzzzz , απλά, όσοι δεν τους είναι απαραίτητο το eeepc και κόλλαγαν έστω και λίγο στην οθόνη (σαν και εμένα), μπορούν να κάνουν υπομονή :-) (και καλά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο alexzzzzz , απλά, όσοι δεν τους είναι απαραίτητο το eeepc και κόλλαγαν έστω και λίγο στην οθόνη (σαν και εμένα), μπορούν να κάνουν υπομονή :-) (και καλά)

 

Ξέρεις πόσες δικαιολογίες έχω βρει να μην το πάρω μέχρι τώρα; Τώρα όμως πάει. Αύριο θα το έχω μάλλον.

 

Άσε που αν (ξανά) μπω στην διαδικασία "περίμενε λίγο, θα βγει καλύτερο" δεν θα πάρω ποτέ.

 

ΟΟΟΟΥΥΥΥΦΦΦΦ!!! Έπεισα τον εαυτό μου πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο m8! Περιμένουμε review :-) ή τουλάχιστον εντυπώσεις και unboxing pictures :P

 

Να σε καλά φίλος. Θα γράψω αύριο αν έχω νέα από το eee...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίκο σε όλους. Πάντως μόλις διάβασα τα νέα και ομολογώ ότι ανακουφίστηκα...το περίμενα να βγει και σε κανα 2μηνο θα το τσιμπίσω και εγώ. Μάλλον μέσω γνωστού από Αμέρικα. Είναι ακριβώς όπως το ήθελα. Και είμαι σίγουρος ότι τελικά θα έχει και ταχύτερο επεξεργαστή. Υπέροχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το τσίμπησα το ροζάκι. Το μοντέλο του e-shop είναι αυτό χωρίς κάμερα και μόντεμ, είναι πολύ γλυκούλι, λες και το πήρα από τα jumbo!

 

Το Desktop mode δεν είναι ενεργοποιημένο από default, θέλει κάτι πραγματάκια να κάνεις/να κατεβάσεις για να μπορείς να το ενεργοποιήσεις. Το keyboard άνετο (δεν έχω βέβαια και τίποτα δαχτυλάρες). Η οθονούλα μια χαρά για το μέγεθος της. Όταν το σηκώνεις περιμένεις να είναι ελαφρύτερο, ίσως επειδή είναι ρόζ και toy-like...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως πολύ καλά νέα για το νέο ASUS. Λίγο πολύ όλοι την περιμέναμε την κίνηση αυτή...

Με μεγαλύτερη οθονούλα, δίσκο και 1GB γίνεται ακόμα πιο δελεαστικό. Το καλό είναι ότι 'ξύπνησε ' η αγορά και πολλοί άλλοι κατασκευαστές καταλάβαν ότι υπάρχει πολυ μεγάλο ενδιαφέρον στην κατηγορία αυτή και θα παρουσιάσουν στην cebit διάφορα μικρά και θαυματουργά :-)

Πάντως με 399$ θα το έπαιρνα και τώρα επιτόπου :-) , αν και στην αρχή σίγουρα θα είναι λίγο πιο ακριβό γιατί είναι θέμα ζήτησης...Όταν πουλήσουν κάποια κομμάτια θα πέσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και το δικό μου. Μου άρεσε πάρα πολύ.

 

Λοιπόν, το τσίμπησα το ροζάκι. Το μοντέλο του e-shop είναι αυτό χωρίς κάμερα και μόντεμ, είναι πολύ γλυκούλι, λες και το πήρα από τα jumbo!

 

Το Desktop mode δεν είναι ενεργοποιημένο από default, θέλει κάτι πραγματάκια να κάνεις/να κατεβάσεις για να μπορείς να το ενεργοποιήσεις. Το keyboard άνετο (δεν έχω βέβαια και τίποτα δαχτυλάρες). Η οθονούλα μια χαρά για το μέγεθος της. Όταν το σηκώνεις περιμένεις να είναι ελαφρύτερο, ίσως επειδή είναι ρόζ και toy-like...

 

Καλορίζικο japan!!! Το advanced mode πάντως είναι κλάσεις ανώτερο από το easy mode

 

Όντως πολύ καλά νέα για το νέο ASUS. Λίγο πολύ όλοι την περιμέναμε την κίνηση αυτή...

Με μεγαλύτερη οθονούλα, δίσκο και 1GB γίνεται ακόμα πιο δελεαστικό. Το καλό είναι ότι 'ξύπνησε ' η αγορά και πολλοί άλλοι κατασκευαστές καταλάβαν ότι υπάρχει πολυ μεγάλο ενδιαφέρον στην κατηγορία αυτή και θα παρουσιάσουν στην cebit διάφορα μικρά και θαυματουργά :-)

Πάντως με 399$ θα το έπαιρνα και τώρα επιτόπου :-) , αν και στην αρχή σίγουρα θα είναι λίγο πιο ακριβό γιατί είναι θέμα ζήτησης...Όταν πουλήσουν κάποια κομμάτια θα πέσει..

 

αν έρθει σε κάνα χρόνο θα αλλάξω αυτό που πήρα σήμερα γιατί η οθόνη είναι όντως λίγο μικρή

---

Αυτό που με παρεξένεψε είναι ότι η διανομή xandros που έχει πάνω είναι επί πληρωμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...