Προς το περιεχόμενο

ASUS Eee PC 701


joker99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια είμαι νέος και ενδιαφέρομαι για το asus...προκειται να βγεί με xp?το θέλω για δουλείες office(δηλαδή θα ήθελα ms office(word excel powerpoint)να μπαίνω στο internet, να μπαίνω msn και skype.τα linux τα έχουν αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 421
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

η καλύτερη λύση που με ενδιαφέρει αλλά και όλους μας είναι η έκδοση με οθόνη 9 ιντσών που θα κυκλοφορήσει μετά το Πάσχα και θα περιέχει τα xp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνω....πιστευω οτι το 9" θα ειναι αρκετα τσιμπημενο απο πλευρα τιμης στην ελληνικη αγορα....ακομα για τα xp δεν γινεται θεμα....τα εγκαθηστας ανετα και στο 7"....το μονο - ειναι η οθονη που και παλι απο 7 σε 9 ειναι διαφορα απειροελαχιστη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνω....πιστευω οτι το 9" θα ειναι αρκετα τσιμπημενο απο πλευρα τιμης στην ελληνικη αγορα....ακομα για τα xp δεν γινεται θεμα....τα εγκαθηστας ανετα και στο 7"....το μονο - ειναι η οθονη που και παλι απο 7 σε 9 ειναι διαφορα απειροελαχιστη..

 

πως κάνεις την εγκατάσταση των xp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή ψάχνω ένα μικρό κ ελαφρύ μηχανάκι για internet browsing και ανάγνωση pdf κυρίως, εσείς που το χρησιμοποιείτε το προτείνετε για κάτι τέτοιο;

 

Η οθόνη του είναι επαρκής ή σου βγαίνουν τα μάτια για να διαβάσεις; Εννοείται σε αραχτή φάση καναπέ / κρεββάτι κλπ!

 

Επίσης ο browser του αναγνωρίζει flash shockwave κλπ;

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και τα 500? να φτάσει το 9΄΄ νομίζω πως αξίζει σαν αγορά, για όσους διαθέτουν ήδη Desktop και το μόνο που ζητάνε απο ένα μηχάνημα σάν και αυτό είναι τα καθημερινά απλά πράγματα που δέν έχουν απαιτήσεις CPU,VGA κλπ.

Απλότητα ανθεκτικότητα και πολύ καλή φορητότητα σε καλή τιμή.

 

Οι προτάσεις μέχρι στιγμής στην αγορα σε διάταξη Notebook & παρόμοιο μέγεθος όλοι γνωρίζουμε σε τί τιμές κυμένονται... (Βλέπε πχ. Sony ΤΧ)

 

Το λέω εκ'πείρας γιατί έχω αγοράσει 2 φορές Notebook και πραγματικά κατέληξα να χρησιμοποιώ το 1/3 των δυνατοτήτων του για τον απλούστατο λόγο οτι προτιμώ τις σοβαρές εργασίες να τις δουλεύω στο Desktop που όπως και να το κάνεις δύσκολα θα μασήσει...

 

Προσωπική γνώμη πάντα :-) Notebook= Internet,Office,DVD's (on Te Go)

Desktop= Τα Πάντα (Βιδωμένος όμως στο Γραφείο)

 

Αυτά τα 3-4 πραγματάκια έστω και με σχετικά παλιά τεχνολογία σε μία πραγματικα φορητή συσκευασία. Αυτά ζητάω σαν User, χωρίς υπερβολές (5'' ,qwerty klp.) και αν είναι δυνατόν ας μή μου πάρουνε το σκάλπ για ακόμη μία φορά... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μήν ανοίγω άλλο Θέμα...

 

Εχει βρει κανείς πουθενα την έκδοση με τη WebCam 4GB Και τιμή κοντα στο Surf που πουλαει το γνωστο μαγαζι?

 

Υ.Γ. Και όχι με γερμανικο πληκτρολογιο :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να επαναλάβω και το δικό request με την ευκαιρία :-D

 

Οποιαδήποτε γνώμη (μετά απο χρήση) για την οθόνη και την απόδοση της θα ήταν πολύτιμη...

 

Επίσης, υπάρχει σε κανένα κατάστημα για να το δούμε απο κοντά;

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις χερούκλες θα δυσκολευτείς.

Η οθόνη πάρα πολύ καλή για το μέγεθος της.

 

Εννοείται πως δεν είναι για να κάνεις την κύρια εργασία σου εκεί, για να το κουβαλάς, wardriving, και να σερφάρεις όποτε έχεις όρεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...