Προς το περιεχόμενο

Να επέμβει η Κυβέρνηση για τα υβριστικα βίντεο Τούρκων


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σου λομάρ. γνωρίζω πόλους τούρκους και μιλάω "μαζιτους" γεια αυτά τα θέματα. ζω στην γερμανία στην πολύ stuttgart και μάλιστα πριν μερικές μέρες ένας τούρκος ισχυριζόταν πως την αγια σοφια την έχτισαν οι τούρκοι αν είναι δυνατόν. προσπάθησα να του εξηγήσω ότι είναι χριστιανικός ναός και δεν είναι δυνατόν να τον έχτισαν τούρκοι μα αυτός επέμενε.το ότι είμαστε ίδιοι και χειρότερη είναι "δικιασου" άποψη εσύ μπορεί να νιώθεις χειρότερος τον τούρκων αλλα όχι και όλη η έλληνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 120
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

λοιπόν antreaslam αφού είσαι δύσπιστος έψαξα και σου βρήκα ενδιαφέροντα πράγματα.

Η πρόσφατη δολοφονία του Αρμένιου αγωνιστή δημοσιογράφου Hrant Dink, λίγες ημέρες πριν την εισαγωγή του ζητήματος της Αρμενικής γενοκτονίας στο Κογκρέσο των ΗΠΣ (Βλ. στο τέλος του κειμένου), ο οποίος είχε παλαίψει στην Τουρκία, για την υπόθεση της γενοκτονίας των συμπατριωτών του, συνέπεσε χρονικά με τη συμπλήρωση ενός έτους από τη δολοφονία του ιερέα της καθολικής εκκλησίας της Τραπεζούντας Andrea Santoro.

 

Ο Santoro πυροβολήθηκε στις 5 του Φεβρουαρίου του 2006, την ώρα που προσευχόταν στην εκκλησία στην Τραπεζούντα. Ο φόνος του αποδόθηκε («φορτώθηκε») όπως και στην περίπτωση του Dink σε ανήλικο, ο οποίος στην Τουρκία δεν καταδικάζεται ποτέ σε ισόβια.

ολόκληρο το κείμενο θα το βρείς στο http://www.malkidis.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Υποθέτω ότι όταν αναφέρεται σε δολοφονίες χριστιανών δημοσιογράφων έχει κατά νου την περίπτωση του Αρμενικής καταγωγής Χραντ Ντινκ και όταν αναφέρεται σε ιερείς την υπόθεση του Αντρέα Σαντόρο.

 

Υποθέσεις πασίγνωστες που ένα απλό search στο μαγικό γούγλη τις βγάζει αμέσως.

 

edit: Άργησα, με πρόλαβε ο PALIKARI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν antreaslam αφού είσαι δύσπιστος έψαξα και σου βρήκα ενδιαφέροντα πράγματα.

Η πρόσφατη δολοφονία του Αρμένιου αγωνιστή δημοσιογράφου Hrant Dink, λίγες ημέρες πριν την εισαγωγή του ζητήματος της Αρμενικής γενοκτονίας στο Κογκρέσο των ΗΠΣ (Βλ. στο τέλος του κειμένου), ο οποίος είχε παλαίψει στην Τουρκία, για την υπόθεση της γενοκτονίας των συμπατριωτών του, συνέπεσε χρονικά με τη συμπλήρωση ενός έτους από τη δολοφονία του ιερέα της καθολικής εκκλησίας της Τραπεζούντας Andrea Santoro.

 

Ο Santoro πυροβολήθηκε στις 5 του Φεβρουαρίου του 2006, την ώρα που προσευχόταν στην εκκλησία στην Τραπεζούντα. Ο φόνος του αποδόθηκε («φορτώθηκε») όπως και στην περίπτωση του Dink σε ανήλικο, ο οποίος στην Τουρκία δεν καταδικάζεται ποτέ σε ισόβια.

ολόκληρο το κείμενο θα το βρείς στο http://www.malkidis.info

 

1)οι δολοφονίες, είναι 2 τελικά?

2)η δικαιοσύνη είναι άμεμπτη εν ελλάδι, αλλά όχι στην τουρκία?

3)το ότι τον έπιασαν τον δολοφόνο, απλά δεν τον καταδίκασαν σε ισόβια αλλά σε μικρότερη ποινή, δεν είναι ένα + για το σύστημά τους?

4)σκέψου λίγο πόσες δολοφονίες μεταναστών είχαμε στην ελλάδα, χωρίς κανένα αποτέλεσμα? (παράδειγμα, τον μαύρο που σκοτωσαν σε σύνδεσμο του παναθηναικού, τους 10 μετανάστες που πέθαναν στα έργα των ολυμπιακών αγώνων,κλπ)!

αυτά δεν είναι δολοφονίες? και εδώ,δεν έπιασαν ΚΑΝ τους δράστες.

5)πολύ εύκολα αποδίδεις κατηγορίες, όπου σε συμφέρει (=φορτώθηκε)!!!!

6)φαντάζομαι χαρά που θα έχεις που αποσύρθηκε το βιβλίο της ιστορίας ε?

7)πριν απαντήσεις, σκέψου μόνο αυτό... Ποιος ξεκίνησε τις σφαγές?

8)το ότι έχουν πιο "δυνατή" εθνικιστική ομάδα (οι χρυσαυγιτες εδώ είνια λιγότεροι,δεν προλαβαίνουν να κάνουν πολλά;)), μετατρέπει ένα λαό σε κάτι διαφορετικό από τον ελληνικό λαό? (εκτός από το ότι είναι πιο απαίδευτοι, και είναι κάτι στο οποίο τους καταδικάζει σε μεγάλο βαθμό το κράτος τους)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όπως μπορεί πανεύκολα να διαπιστώσει κανείς, διότι ως γνωστόν ο γούγλης -όπως και οι Γερμανοί, με φωνή Αρτέμη Μάτσα- είναι φίλος μας, οι φόνοι ήταν περισσότεροι των δύο.

 

Παράδειγμα, η δολοφονία τριών χριστιανών σε εκδοτικό οίκο που εξέδιδε βίβλους (Απρίλιος του τρέχοντος). Πιστεύεται ότι πριν τους κόψουν τους λαιμούς, τους βασάνισαν. Συνελήφθησαν πέντε νεαροί Τούρκοι οι οποίοι δήλωσαν στις αρχές ότι το έκαναν για την πίστη τους και για να δώσουν ένα μάθημα στους εχθρούς της θρησκείας (διότι είναι επίσης γνωστό ότι θρησκεία είναι μία).

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αναλωνόμαστε στο πόσοι ήταν οι φόνοι. Φόνοι υπήρξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα λοιπόν που πήρες τα στοιχεια είσαι προφανώς εκτεθειμένος και λες ότι νάνε. καταρχήν τον mavro που λες ότι σκότωσαν δεν είχαν πρόθεση να τον σκοτώσουν από τον fόβο του πήδηξε και σκοτώθηκε άλλο μην συγκρίνεις ανομία πράματα.

2 οι φωνή αλλοδαπών στην ελλάδα έγιναν από άμυνα η από ξεκαθάρισμα λογαριασμόν. αν δεν "σινφονις" να μου αναφέρεις αλλοδαπούς παπάδες και δημοσιογράφους που δολοφονήθηκαν στην ελλάδα.

3 οι δολοφονίες δεν είναι δυο είναι ολόκληρες γενοκτονίες που προφανώς δεν έχεις ακούσει τίποτα "γιαφτες" γιατί "σινφερι" τα φιλαράκια μας έχω και για αυτές στοιχεια αν θέλεις.

4 χάρηκα πολλή γιατό βιβλίο τις ιστορείς οι ανθέλληνες είναι αυτή που πικράθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PALIKARI

 

πέραν του οτι δυσκολεύομαι να διαβάσω τα ανορθόγραφα σου και ασύντακτα σου κείμενα καλό είναι PALIKARI μου, να μην βάζεις λόγια σε στόματα άλλων, απλά και μόνο για να στηρίξεις τα δικά σου επιχειρήματα.

 

Δεν είπα πουθενά οτι μας θεωρώ κατώτερους, ανώτερους, καλύτερους ή χειρότερους απο τους Τούρκους.

 

Πιο πονηροί είμαστε, αυτό είπα.

 

Θεωρώ οτι σε γενικές γραμμές οι Τούρκοι είναι πιο "αγαθοί" και στην καθημερινότητα τους πιο ευγενικοί προς τους συνανθρώπους τους.

 

Οι Έλληνες - έχω παρατηρήσει - ότι είμαστε πολύ πιο "φίδια", ύπουλοι, δλδ θεωρούμε την καταστροφή του διπλανού μας, άνοδο δική μας.

 

Στη τελική δε με ενδιαφέρει τι νομίζουν κάποιοι κολλημένοι Ελληνάρες, Τούρκοι, Αμερικανοί, Γερμανοί, Κινέζοι κτλ.

 

Κατηγορώ το λάθος που βλέπω. Σαν άνθρωποι είμαστε πολύ πιο πονηροί απο τους Τούρκους, τι να κάνουμε; Δεν αλλάζει αυτό.

 

Αυτό λέω και ελπίζω να μην διαβάλεις - πάλι - την άποψη μου και την ερμηνεία σου πάνω σε αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ που έχω γνωρίσει μερικούς σε διαβεβαιώνω πως εμείς οι ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ DNA (σαν τις κατσαρίδες), είμαστε μακράν χειρότεροι σε νοοτροπία, συμπεριφορά και πονηριά απο τους γείτονες.

 

"Γιούρκα, είσαι χειρότερος σε συμπεριφορά, νοοτροπία και πονηριά από το Μήτσο."

 

"Δηλαδή, με θεωρείς κατώτερο από το Μήτσο;"

 

"Όοοοοχι, δεν είπα εγώ τέτοιο πράγμα, είπα απλά ότι έχεις χειρότερη συμπεριφορά, νοοτροπία και είσαι πιο πονηρός".

 

"Α, μάλιστα, γιατί για μια στιγμή μου φάνηκε πως έλεγες πως αυτός είναι καλύτερος από μένα".

 

"Μη βάζεις λόγια στο στόμα μου αν θες να τα πάμε καλά, εντάξει παλικάρι μου;"

 

Αλλά όταν μου χαρακτηρίζεις ολόκληρο έθνος, βάση και μόνο μερικών χαζών και υβριστικών βίντεο που δημιούργησαν και ανέβασαν στο νετ πιτσιρικάδες (στο μυαλό περισσότερο, και όχι τοσο στην ηλικία) θερμοκέφαλοι, τότε γίνεσαι και εσύ ημιμαθείς σαν αυτούς που κατηγορείς, δημιουργώντας, πρώτα απ'ολα στη χώρα σου, περισσότερα προβλήματα πάνω στο ζήτημα.

 

Οπότε, να θεωρήσω ότι ο χαρακτηρισμός Ελληνάρες και κατσαρίδες βασίζεται σε επιστημονικές αναλύσεις εγνωσμένου κύρους διεθνών οίκων και όχι στις εντυπώσεις σου από τους Έλληνες με τους οποίους έρχεσαι σε επαφή;

 

Η πλάκα είναι ότι συμφωνώ πως δεν αξίζει καν να ασχοληθεί κανείς με αυτά τα βλακώδη προπαγανδιστικά βίντεο. Αλλά, όταν έχουμε (δικαίως ή αδίκως, δεν έχει σημασία αυτό) την υποψία ότι το σκεπτικό του συνομιλητή μας είναι σαθρό, φρόνιμο θα ήταν στα "αντεπιχειρήματά" μας να μην αναπαράγουμε τις ίδιες ΑΚΡΙΒΩΣ αναπόδεικτες γενικεύσεις, προς την "δική μας" μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν επειδή πας να με βγάλεις τρελό αυτά είναι δικάσου λόγια.

είμαστε μακράν χειρότεροι σε νοοτροπία, συμπεριφορά και πονηριά απο τους γείτονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτά που λες ότι είμαστε πιο πονηρή και πως είναι αγκάθι oi τούρκοι απέχουν πολύ από την πραγματικότητα.αυτή είναι η γνώμη μου.

μην ξεχνάς τις γενοκτονίες τον ελληνικό πληθυσμών το παίζαν καλή και φιλί όπως τώρα

και ξαφνικά άρχισαν να σφάζουν και να βιάζουν τους γείτονες τους και τα παιδιά τους. το ίδιο παραμύθι τρώτε και εσείς τώρα μπορεί και χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη η τουρκικη μειονοτητα της Ξανθης δεν εχει το δικαιωμα να εκλεξει ενα δικο της βουλευτη στην Βουλη? Και δεν ακουσα κανεναν να απειλει την σωματικη μου ακεραιοτητα. Σορρυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δείτε προσεκτικά το video μάλλον δεν το είδες. το ότι μας λένε γκιαούρηδες και που βρίζουν τις μάνες μας δεν σου έκανε εντύπωση?αυτά είναι μερικά κeiτα το προσεκτικά και θα καταλάβεις.

η το άλλο οποιος ψηφίζει χριστιανό να τον δέρνουν

πολιτισμένα πράματα όχι αστεία. axaxaxaxax

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμπντουλαριφ Ντεντε, δημοσιογραφος, θεση 2:20 στο βιντεο

 

"Στα δικα μας τα χωρια ξερουμε ποιοι ψηφιζουν τους γκιαουρηδες, γιατι λοιπον δεν τους απομονωνουμε κοινονικα να δουμε αν θα τολμησουν να μιλησουν για το Σγουριδη, τον Κοντο και για το μ**** της μανας τους" Αναφερομενος σε Τουρκους συμπατριωτες του που δεν υποστηριζουν τους Τουσκους υποψηφιους. Παλι ο ρατσισμος σου σε βγαζει σε λαθος συμπερασματα.

 

EDIT: Οσο για το "γκιαουρης", εσυ μεταξυ ατομων με τις δικες σου αντιληψεις δεν χρησιμοποιπεις αντιστοιχες υβριστικες λεξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...