Προς το περιεχόμενο

Project - Ελληνική Μετάφραση του The Secret of Monkey Island (Monkey Island1) - CD και Special Edition [Beta 2]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Μπορείς να ανεβάσεις ένα scan (ή καθαρή φωτογραφία) από το δισκάκι DVD και τη θήκη (αν θέλεις σε PM)? Αν είναι κάποια έκδοση που μου έχει διαφύγει μπορώ να δοκιμάσω να προσθέσω τυφλά το MD-5 που αναφέρεις στον patcher, να ανεβάσω μια δοκιμαστική έκδοση και και να δούμε αν δουλέψει.

Προφανώς αν υπάρχει κάποιο serial key πάνω σε δισκάκι ή θήκη θα πρέπει να το καλύψεις!

Αν δεν δουλέψει, δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι παραπάνω χωρίς να έχω το δισκάκι αυτής της συγκεκριμένης έκδοσης στην κατοχή μου.

εχω στειλει πμ με σκαναρισματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 320
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Το patch ενημερώθηκε (link στο αρχικό μήνυμα του παρόντος νήματος) ώστε να υποστηρίζει και την έκδοση σε DVD που αναφέρει πιο πάνω ο sledgedrumer. 

Η νέα έκδοση του patch είναι η 0.97 και δεν περιέχει πρόσθετες ενημερώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Γεια χαρά σε όλους τους κομπιουτερομερακλήδες!  Γειά σου Praetorian!

Υπάρχει περίπτωση να προσαρμοστεί το patch για την Ultimate Talkie Edition ?

http://gratissaugen.de/ultimatetalkies/monkey1.html

Από πολλούς θεωρείται η έκδοση της προτίμησής τους λόγω των VGA γραφικών και της Roland MT-32 μουσικής και θα ήταν ωραίο να μπορούμε να το δίνουμε σε φίλους μας μη μυημένους στο παιχνίδι , σε αυτή την μορφή.

Πιστεύεις θα ήταν δύσκολο να προσαρμοστεί το patch ?

Υ.Γ. Και ΝΑΙ, μακάρι να βρεθεί ο δρόμος για την ολοκλήρωση του patch για το Monkey Island 2 ! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από όσο θυμάμαι από μια γρήγορη δοκιμαστική προσπάθεια που είχα κάνει πριν χρόνια, δεν είναι δύσκολο. Αλλά σίγουρα θα θέλει και πρόσθετο testing και ίσως και κάποιες επιπλέον διορθώσεις/προσαρμογές στον κώδικα του patch. 

Αυτές τις μέρες δεν έχω πολύ χρόνο για να ασχοληθώ με κάτι τέτοιο. Θα ήθελα όμως όντως να το κάνω κάποια στιγμή -- μαζί με την προσθήκη επίσημης υποστήριξης από το ScummVM και ίσως κάποιες πρόσθετες "τελικές" βελτιώσεις γιατί βρήκα διάφορα προβληματάκια την τελευταία φορά που κοίταξα την μετάφραση (κυρίως κάποιες άλλες που είχα κάνει μόνος μου (Loom και Indy 3)).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγκατέστησα την έκδοση SE από GoG αλλά ενώ στο εισαγωγικό που εμφανίζονται οι πρώτες δύο γραμμές "Καλώς ήλθατε στο Νησί Melee", στα ελληνικά, η συνέχεια εμφανίζεται στα Αγγλικά.

Edit: Ακολούθησα τις οδηγίες (να ξεκινήσω μια φορά το παιχνίδι ώστε να δημιουργηθούν τα απαραίτητα υποαρχεία) και δούλεψε.!

Επεξ/σία από seithan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...