Προς το περιεχόμενο

Άρνηση στράτευσης! Μπορείς και εσύ!


scissorhands

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λειπει ο μαρτης απο την σαρακοστη. ελα παρε ενα ι5 να τελειωνουμε. Κανε εκει κανα καραγκιοζιλικι και θα στο δωσουνε.

 

Δε χρειάζεται να πάρω Ι5, έχω ήδη υπηρετήσει στο μπουρδ... εχμ, στο Ναυτικό (Λήμνο-Σαλαμίνα) εννοώ.

 

Και για να σε προλάβω, όχι δεν έπηξα, όχι δεν έκανα πολλές αγγαρείες, ναι λούφαρα όσο πιο πολύ μπορούσα.

 

Απλώς έχασα το χρόνο μου με το να κάθομαι μπροστά από ένα ραντάρ και να βάζω συντεταγμένες στον υπολογιστή. Α, και να σερβίρω καφέδες και σουβλάκια στους αξιωματικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 425
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

τι κερδιζω ;; πρωπικα τιποτα γιατι εχω ηδη παρει την αποφαση μου και δεν ειναι το τρελοχαρτο, ουτε ο τροπος αυτος για να αποφυγω τον στρατο οπως λετε, καλα τα ειπες υπαρχουν πολλες χωρες οπου ο στρατος δεν ειναι Μandatory,δεν κερδιζω εγω απλα δινω την ευκαιρια σε αλλους που δεν θελουν να πανε στρατο να την ψαξουν λιγακι παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να πάρω Ι5, έχω ήδη υπηρετήσει στο μπουρδ... εχμ, στο Ναυτικό (Λήμνο-Σαλαμίνα) εννοώ.

 

Και για να σε προλάβω, όχι δεν έπηξα, όχι δεν έκανα πολλές αγγαρείες, ναι λούφαρα όσο πιο πολύ μπορούσα.

 

Απλώς έχασα το χρόνο μου με το να κάθομαι μπροστά από ένα ραντάρ και να βάζω συντεταγμένες στον υπολογιστή. Α, και να σερβίρω καφέδες και σουβλάκια στους αξιωματικούς.

 

Σε σενα πηγαινε μονο το λειπει ο μαρτης απο την σαρακοστη. Συνχαρητηρια για την λουφα τι να σου πω. Επηξες ρε παιδι μου. Μαχιμι κανονικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@τοπικ σταρτερ

οκ δεν θες να πας στρατο, καλα ειπωθηκε , βγαλε ενα τρελοχαρτο και κατσε σπιτακι σου...τωρα με αυτο που κανεις τι κερδιζεις?

υποψιν η στρατιωτικη υποχρεωση προβλεπεται απο τους νομους και το συνταγμα οποτε αμα δεν γουσταρεις να πας σε καμια αλλη χωρα...στην Αγγλια ισως....

 

κερδίζει ότι απλά λέει την άποψή του (δεν τον ξέρω απλά φαντάζομαι ότι αυτά πιστεύει)

κερδίζει ότι προσπαθεί να σου εξηγήσει ότι δεν θέλει να αποφύγει το στρατό βγαίνοντας Ι5

εσείς που παίσατε να τον φάτε μου λες τι κερδίζετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κερδιζω ;; πρωπικα τιποτα γιατι εχω ηδη παρει την αποφαση μου και δεν ειναι το τρελοχαρτο, ουτε ο τροπος αυτος για να αποφυγω τον στρατο οπως λετε, καλα τα ειπες υπαρχουν πολλες χωρες οπου ο στρατος δεν ειναι Μandatory,δεν κερδιζω εγω απλα δινω την ευκαιρια σε αλλους που δεν θελουν να πανε στρατο να την ψαξουν λιγακι παραπανω

 

Ναι απλα θελεις να ακολουθησουν και αλλοι αυτο που κανεις γιατι ξερεις οτι ειναι ακυρο. Τρελοχαρτο ολοι. Θα γεμισουμε τρελους. Πατε στρατο και αντι να το δειτε σαν εμπειρια κοιτατε πως θα την κοπανησετε και πως θα λουφαρετε. Τεσπα δεν μπορω παλι τα ιδια ολοι οι λουφαδοροι ιδιοι ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κερδιζω ;; πρωπικα τιποτα γιατι εχω ηδη παρει την αποφαση μου και δεν ειναι το τρελοχαρτο, ουτε ο τροπος αυτος για να αποφυγω τον στρατο οπως λετε, καλα τα ειπες υπαρχουν πολλες χωρες οπου ο στρατος δεν ειναι Μandatory,δεν κερδιζω εγω απλα δινω την ευκαιρια σε αλλους που δεν θελουν να πανε στρατο να την ψαξουν λιγακι παραπανω

 

το οτι δεν υπαρχει δεν θελω το καταλαβαινεις?ειναι υποχρεωση σου

 

και την χωρα δεν την ειπα για τον στρατο...για αλλο πραγμα...ειπα την συγκεκριμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει.τα ιδια λενε και στην αντιπερα οχθη.με τη διαφορα οτι εκει αν εκφρασεις κατι τετοιο δημοσια,απλα σβηνεσαι απ'το χαρτη.με συνοπτικες διαδικασιες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ βεβαια...ναυτικο ειναι αυτο....επρεπε να ησουν στα τεθωρακισμενα ή στις ειδικες δυναμεις

 

Και εκεί να ήμουνα πάλι την ίδια γνώμη θα είχα. Ο στρατός είναι ένα τεράστιο τίποτα. Χάσιμο χρόνου. Ο μοναδικός λόγος για να υπάρχει (με τη μορφή που υπάρχει τώρα, όπου ο βυσματίας είναι θεός και ο απλός φαντάρος τρώει όλο το σκατό) είναι για να δείχνει ότι δεν έπρεπε να υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α μαλιστα , αν καταλαβα σωστα την ειπες για τις αδερφες ;; ωραια οποιος δεν παει στρατο ειναι αδερφη λοιπον,και υπαρχει δυσαναλογια αναμεσα στα ταγματα δεν ξερω και εγω πως τα λενε, το λεει και ενας στρατοκαυλος(δικος του ορισμος) ωραιοι διαχωρισμοι ! λοκατζιδες με αρβυλα και ουκαδες με βατραχοπεδιλα, το βλεπω λιγο αστειο να καθομαι στο καψιμι και να τρεχω χωρις λογο,(μην ειναι οι τουρκοι, μην ειναι το νατο, μην ειναι το κολλημα που εχω στο κεφαλι ; ) και να μην βγω στην αγορα ενα χρονο πιο πριν για να δουλεψω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α μαλιστα , αν καταλαβα σωστα την ειπες για τις αδερφες ;; ωραια οποιος δεν παει στρατο ειναι αδερφη λοιπον,και υπαρχει δυσαναλογια αναμεσα στα ταγματα δεν ξερω και εγω πως τα λενε, το λεει και ενας στρατοκαυλος(δικος του ορισμος) ωραιοι διαχωρισμοι ! λοκατζιδες με αρβυλα και ουκαδες με βατραχοπεδιλα, το βλεπω λιγο αστειο να καθομαι στο καψιμι και να τρεχω χωρις λογο,(μην ειναι οι τουρκοι, μην ειναι το νατο, μην ειναι το κολλημα που εχω στο κεφαλι ; ) και να μην βγω στην αγορα ενα χρονο πιο πριν για να δουλεψω!!!

 

ρε φιλε κανε οτι ειναι να κανεις. τι μπαινεις και το γραφεις εδω μεσα. αποφαση σου ειναι καντο και τελειωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι δεν υπαρχει δεν θελω το καταλαβαινεις?ειναι υποχρεωση σου

 

και την χωρα δεν την ειπα για τον στρατο...για αλλο πραγμα...ειπα την συγκεκριμενη

 

Ωραια ολα αυτα αλλα γιατι θα επρεπε καποιος να δωσει σημασια σε κατι που λεει ενας 17χρονος για ενα πραγμα που ολοφανερα δεν εχει βιωσει και κατεχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάω στρατό:

 

8. Γιατί η ζωή μου είναι μικρή για να τη σπαταλάω σε τόσο ανούσια πράγματα όπως ο στρατός.

 

Δε θέλω να χάσω την επαφή μου με φίλους, οικογένεια, κοπέλα, δουλειά, σπουδές. Δε θέλω να βγαίνω έξω μια φορά την εβδομάδα και να μιλάω μόνο για το στρατό και τις αγγαρείες του.

Νομίζω ότι όλο το νόημα του topic συνοψίζεται σε αυτή την παράγραφο.

Όλα τα άλλα είναι μπούρδες που προστίθενται για να φανεί ότι όλο το θέμα είναι ιδεολογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α μαλιστα , αν καταλαβα σωστα την ειπες για τις αδερφες ;; ωραια οποιος δεν παει στρατο ειναι αδερφη λοιπον,και υπαρχει δυσαναλογια αναμεσα στα ταγματα δεν ξερω και εγω πως τα λενε, το λεει και ενας στρατοκαυλος(δικος του ορισμος) ωραιοι διαχωρισμοι ! λοκατζιδες με αρβυλα και ουκαδες με βατραχοπεδιλα, το βλεπω λιγο αστειο να καθομαι στο καψιμι και να τρεχω χωρις λογο,(μην ειναι οι τουρκοι, μην ειναι το νατο, μην ειναι το κολλημα που εχω στο κεφαλι ; ) και να μην βγω στην αγορα ενα χρονο πιο πριν για να δουλεψω!!!

 

εχω ηδη ενα infraction για μπινελικι σε μελος.με τσιγκλας να το ξανακανω.πολυ ασχημα ομως.αγορι μου (μπορει και οχι) κανε την επιλογη σου,και μη μας τα κανεις τσουρεκια βραδιατικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ δηλαδη ρε φιλε οπως με αποκαλεις γιατι το κρινεις αρνητικα,ετσι εχεις μαθει στο στρατο να επιβαλλεις τη γνωμη σου ;; μου φαινεται πως εσυ κρινεις καποιον που δεν θελει να παει στο στρατο και τον λες αντι-εθνικιστη κτλ....κανεις μεγαλο λαθος ,αυτα να τα πεις στην κυβερνηση και στο εθνος που υπηρετησες που χρησιμοποιει το 70 % του ΑΕΠ σε εξοπλιστικα συστηματα, στην κυβερνηση αυτη που σε εκμεταλλευεται και δεν μπορει ουτε καν να διεκδικησει μια ονομασια που της ανηκει....βλεπε ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, και πολλα ακομα που χανω την αριθμηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...