Προς το περιεχόμενο

Άρνηση στράτευσης! Μπορείς και εσύ!


scissorhands

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 425
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Γιατι δεν πιστευω οτι το να μαθω να σκοτωνω ειναι κατι που με ενδιαφερει.

Δεν σε μαθαίνουν να σκοτώνεις, αλλά να χρησιμοποιείς ένα όπλο. Αν κάποια στιγμή χρειαστεί να το χρησιμοποιήσεις για να σκοτώσεις, θα είναι επειδή θα πρέπει να υπερασπιστείς τη δική σου ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά.

Ο στρατός όπως είπαν και οι άλλοι σε πειθαρχεί και ΝΑΙ πιστεύω πως σου πήζει το μυαλουδάκι, αλλά αν δε πας δε θα μάθεις τις διαφορές.Έχει και τα καλά του έχει και τα κακά του.Υπομονή μάγκες...

mp3 player και τα σχετικά...:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tolis_01, ε ωραια αν εσενα σαρεσει να καθαριζεις πατατες δικαιωμα σου. μη λες ομως οτι το μονο που σε μαθαινει ο στρατος ειναι αυτο. Στο στρατο υπαρχουν θεσεις και για ατομα που θελουν να κανουν και να μαθουν πεντε πραγματα αλλα υπαρχουν και θεσεις για ατομα που θελουν μονο να κοιμουνται και να καθαριζουν πατατες. αν εσυ θες νασαι στη δευτερη κατηγορια δικαιωμα σου αλλα δε σου φταιει ο στρατος,δικη σου επιλογη ειναι.Αν πρεπει να κατηγορησεις καποιον που για 1 χρονο καθαριζες πατατες δεν ειναι ο στρατος λοιπον αλλα ο ιδιος ο εαυτος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά κάτι πιο ουσιώδες...κάπου άκουσα ο,τι αν πας παραμεθώριο σε βάζουν 8μηνο, αληθεύει?Ξέρετε τίποτα επι του θέματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ρε παιδιά κάτι πιο ουσιώδες...κάπου άκουσα ο,τι αν πας παραμεθώριο σε βάζουν 8μηνο, αληθεύει?Ξέρετε τίποτα επι του θέματος?

 

Δεν ισχύει, είναι (υποτίθεται) σκέψη που γίνεται στο Υπουργείο Εθνικής Άμυνας. Δεν έχει εφαρμοστεί - τουλάχιστον όχι ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά προσπάθησα να διαβάσα αρκετά ποστ (όσα μπορούσα, δεν γινόταν ολα). Άραγε είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι ο στρατός είναι ένα θέατρο του παραλόγου όπου ο ένας κοροϊδεύει τον άλλο; Από τον Στρατηγό μέχρι τον τελευταίο φαντάρο.

 

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς που πηγατε φαντάροι νιώσατε άντρες εκεί πέρα, αλλά εγώ κατα βάση ένιωθα μ@λ@κ@ς με όλα αυτά που γινότανε. Προσπαθούσα να καταλάβω τι προσέφερα στην πατρίδα όλο αυτό το διάστημα που υπηρέτησα και πραγματικά δεν βρήκα κάτι. Θα μπορούσα με κάποιον άλλο ίσως τρόπο να προσφέρω πολύ πιο σημαντικά πράγματα.

Όσο για το ότι μαθαίνεις να σκοτώνεις και γενικά να πολεμάς αυτό μάλλον είναι κάτι αστείο.

Αυτό που μαθαίνεις είναι ότι στη ζωή σου αν δεν έχεις βύσμα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Μαθαίνεις ότι το παν στη ζωή δεν είναι να κάνεις μια δουλειά σωστά αλλά να προσποιήσε ότι την κάνεις σωστά.

Ά και φυσικά είτε το θες είτε όχι μαθαίνεις να καθαρίζεις πατάτες!!!!(Ίσως το μόνο πράγμα που έμαθα στο στρατό και θα μου χρησιμεύσει και στην προσωπική ζωή μου:-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

Ά και φυσικά είτε το θες είτε όχι μαθαίνεις να καθαρίζεις πατάτες!!!!(Ίσως το μόνο πράγμα που έμαθα στο στρατό και θα μου χρησιμεύσει και στην προσωπική ζωή μου:-D)

Ρε γαμώτο, το μόνο που δεν έμαθα απ'όλα όσα λες είναι να καθαρίζω πατάτες. Δεν ήμουν και σε καμιά τρελλά μάχιμη μονάδα αλλά πατάτες δεν έμαθα να καθαρίζω.

 

Κρίμα. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτείνω να αλλάξει μορφή τo topic και να γράφουμε για το τι μάθαμε ο καθένας που έκανε το πείραμα να πάει στρατό...:P

 

εγώ τον λίγο καιρό που κατάφερα να μείνω εκεί μέσα πριν την κάνω με ελαφρά και αφήσω την ''υπεράσπιση της πατρίδας'' σε πιο hardcore τύπους, ήταν να μάθω να στρώνω το κρεββάτι μου με τρόπο που θα ζήλευε και η μαμά μου, καθώς και να κάνω μπάνιο με κρύο νερό...

 

το πρώτο δεν μου χρησιμεύει στην προσωπική μου ζωή, καθώς είμαι της άποψης, ''γιατί να το στρώσω αφού θα ξαναξαπλώσω'',

και το δεύτερο μου χρησίμευσε το καλοκαίρι πυ έκανα ελεύθερο (camping) , όπου υπήρχε μόνο μία ντουζιέρα, με κρύο νερό φυσικά.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...