Προς το περιεχόμενο

Άρνηση στράτευσης! Μπορείς και εσύ!


scissorhands

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα την λανθασμένη εντύπωση πως θα καταλάβαινες πως δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στο δικό σου σπίτι και την δική σου εργασία.

 

Θεωρώ δεδομένο πως μιλώντας για ένα τέτοιο θέμα, κάνουμε λόγο για την κατάσταση που βρίσκεται ο μέσος έλληνας.

 

Τώρα εγώ δεν μπορώ να ξέρω αν πίσω από το nick capthookb κρύβεται ένας Μπόμπολας ή ένας

Αλογοσκούφης.

Μάλλον δεν κατάλαβες από την αρχή για τι πράγμα μιλάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 425
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

@chiderboy

Δεν ξέρω ποιος σε ενημέρωσε αλλα επειδή έχω φίλους που υπηρετούν αυτή τη στιγμή σχεδόν σε όλες τις γωνιές της ελλάδας δεν ξέρω κανέναν που να "παίρνει" κάτι (δυστυχώς; ).

Βασικά πήγαινε... και πολύ καλά θα κάνεις εφόσον το επιθυμείς.. και έλα γράψε μας τις εντυπώσεις σου στην πρώτη άδεια..

Τώρα αν έχεις επιλέξει ειδικές δυνάμεις είναι άλλου παπα ευαγγέλιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω φίλο που είναι άπειρα στρατοκαβλος, ήθελε να πάει ειδικές δυνάμεις όσο τίποτα άλλο.

όταν τελειωσε από λοκατζής μου είπε ότι δεν ήταν όπως περίμενε, και ότι δεν άξιζε τόσο χρόνο.

ας πάρουνε πιο φτηνά τα f16 όπως τα παίρνουνε οι άλλες χώρες (protip: πιο λίγες μίζες) η να μην πάρουνε καθόλου (μιας και πόλεμος δεν θα γίνει) για να έχουνε πιο πολλούς εποπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν κατάλαβες από την αρχή για τι πράγμα μιλάω.

 

Νομίζω πως ήταν ξεκάθαρο:

Εγώ πάντως δε θα ήθελα να έρθει αύριο μεθαύριο παρα μεθαύριο ένας τούρκος, αλβανός, αμερικάνος, ο οποιοσδήποτε, και να μου πει, απο σήμερα θα μένω στο σπίτι σου και θα δουλεύεις για εμένα.

 

Με λίγα λόγια έγραψες τι φράση κλισέ:

-Και άμα έρθουν να σου πάρουν το σπίτι?

Με λίγο διαφορετική διατύπωση.

 

Αν υπάρχει κάποιο κρυφό νόημα, ή εγώ το ερμνήνευσα λανθασμένα, οκ, πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@chiderboy

Δεν ξέρω ποιος σε ενημέρωσε αλλα επειδή έχω φίλους που υπηρετούν αυτή τη στιγμή σχεδόν σε όλες τις γωνιές της ελλάδας δεν ξέρω κανέναν που να "παίρνει" κάτι (δυστυχώς; ).

Βασικά πήγαινε... και πολύ καλά θα κάνεις εφόσον το επιθυμείς.. και έλα γράψε μας τις εντυπώσεις σου στην πρώτη άδεια..

Τώρα αν έχεις επιλέξει ειδικές δυνάμεις είναι άλλου παπα ευαγγέλιο..

Και μένα πολλοί φίλοι μου/συμφοιτητές μου υπηρετούν αυτή τη στιγμή. Τα συναισθήματα ανάμεικτα. Πολλοί είναι αυτοί που βρίζουν όλη μέρα και περιμένουν πώς και πως να απολυθούν, ξέρω πάλι και μη στρατόκαυλους που πήγαν και γούσταραν γενικά. Πιο πολύ είναι σε τι σώμα θα πας και τι τύπος είσαι. Οι περισσότεροι δε γουστάρουν πιστεύω αλλά εκτός από το φανταριλίκι είναι κι αλλά πολλά που δε γουστάρουμε αλλά πρέπει να τα κάνουμε. Συνήθως βρίζουν αυτοί που πήγαιναν να τη βγάλουν λούφα κάπου κοντά στο σπίτι τους αλλά δεν τους έκατσε. Ναι Ειδ. δυνάμεις δήλωσα. Δε ξέρω μόνο κατά πόσο θα μετρήσει για το που θα πάω τελικά

 

 

Για τα F16, τις μίζες και τα σχετικά μάλλον θα συμφωνήσω με τον Toufa. Δεν είναι κακό να γίνουν κάποιες περικοπές. Αλλα να λάβουμε και υπόψην μας ότι δεν έχουν όλες οι χώρες γείτονες με διαθέσεις από όλα τα μέτωπα. Η θητεία και ο στρατός όμως μειώνονται με τα χρόνια καθώς πέφτουν και οι απαιτήσεις. Απλά υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η προσπάθεια για να πάρεις ένα χαρτί από μια σχολή και να μάθεις πέντε πράματα δουλειά είναι. Τώρα για το ότι κοιμάσαι 15ώρες τη μέρα ναι για μένα τουλάχιστον σε κάνει λίγο βουτυρόπαιδο. Μην ανησυχείς πάντως εκεί θα σε ψήσουν λίγο :P

 

 

Μα καλα ποιος σου ειπε οτι κοιμαμαι 15 ώρες???Κοιμαμαι μετα την εναρξη του Καμπουρακη!

 

Θα ηθελα να προσθεσω μερικα πραγματα....Θα συμφωνουσα εν μερει στην αποψη "ειναι υποχρεωση μας στην πατριδα να παμε στο στρατο" αν η "πατριδα" που στην συφκεκριμενη περιπτωση αντιποροσωπευεται απο τον ελληνικο στρατο αξιοποιουσε τις ικανοτητες μου και σεβοταν την προσωπικοτητα μου....γιατι λοιπον ενας πτυχιουχος πληροφορικης χωρις ¨μεσον" να βαραει σκοπιες στιν Εβρο και το βουτυροπαιδο με το βυσμα να ξυνεται μπροστα απο εναν υπολογιστη στο πενταγωνο??Γιατι αυτα ειναι τα βουτυροπαιδα...που χτυπουν 10 πορτες βουλευτων πριν πανε στο στρατο.Ευτυχως ειμαι απο τους τυχερους που τυ χαινει να σπουδασα ισως την μοναδικη επιστημη που φιλοτιμειται ο Ε.Σ να αξιοποιει!

Κακα τα ψέματα παιδια...ο στρατος δεν προσφερει πλεον -και δεν ξερω αν προσφερε ποτε- αυτο το οποιο θα επρεπε....δεν εχω παει ακομα στρατο αλλα παρατηρωντας τους πολλους φιλους και γνωστους που εχουν παει το μονο που αλλαξε πανω τους ειναι ο εμπλουτισμος του λεξιλογιου τους με λεξεις οπως...σκοπετο....μοδιστρα...325 λελε , καθως και με μια πραγματικα αξιοθαυμαστη απομνημονευση των υπηρεσιων ολοης της ελληνικης επικρατειας (Ελευσινα 3-1 Γουδι 2.5-3.5 Σαμος 15-5 κλπ κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα πολλοί φίλοι μου/συμφοιτητές μου υπηρετούν αυτή τη στιγμή. Τα συναισθήματα ανάμεικτα. Πολλοί είναι αυτοί που βρίζουν όλη μέρα και περιμένουν πώς και πως να απολυθούν, ξέρω πάλι και μη στρατόκαυλους που πήγαν και γούσταραν γενικά. Πιο πολύ είναι σε τι σώμα θα πας και τι τύπος είσαι. Οι περισσότεροι δε γουστάρουν πιστεύω αλλά εκτός από το φανταριλίκι είναι κι αλλά πολλά που δε γουστάρουμε αλλά πρέπει να τα κάνουμε. Συνήθως βρίζουν αυτοί που πήγαιναν να τη βγάλουν λούφα κάπου κοντά στο σπίτι τους αλλά δεν τους έκατσε. Ναι Ειδ. δυνάμεις δήλωσα. Δε ξέρω μόνο κατά πόσο θα μετρήσει για το που θα πάω τελικά

 

Θα πάς...

Άτομα δεν έχουν οπότε θα πάς..

Το θέμα είναι τι γούσταραν οι φίλοι σου.. και γώ γούσταρα που ήμουν εκπαίδευση γιατί βγάζαμα τρομερό χαβαλέ.. όχι όμως γιατί "στρατικοποιόμουνα" (ναι υπάρχει τέτοιος όρος) :P

Και δεν ξέρω και κανέναν που να τον βάλανε να "στρατικοποιηθεί" (ξαναλέω φυσιολογικά σώματα όχι ειδικές δυνάμεις.) 1 βολή και πολύ σου είναι.. κάνα επ ώμου.. μια βδομάδα παρέλαση και μετά απλά μετράς μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν εσύ υπηρέτησες στον Λυκαββητό, εμένα πάντως η πρώτη μου (και τελευταία) μετάθεση ήταν στην Λήμνο.

Υπηρέτησα ουσιαστικά στο εξωτερικό. Κοντά στο σπίτι μου έκανα μόνο τους 2 πρώτους μήνες της βασικής εκπαίδευσης.

 

Μέσες-άκρες συμφωνώ με τον topic starter, και έχω υπηρετήσει (έστω δύο απαίσιους μήνες). Πώς το εξηγείς αυτό?

Κάτσε ρε μάστορη, με 2 μήνες πως πέρασες τόσο άσχημα;Σου έκαναν καψόνια μήπως οι σειρούλες σου;Ή σου φώναζαν;Το να σε τρέχουν λίγο οι αξιωματικοί στη βασική εκπαίδευση μου ακούγεται πολύ λογικό γιατί στην αρχή πας σαν πρόβατο με το κεφάλι στο έδαφος.Στο κάτω κάτω και οικοδόμος να πας να δουλέψεις π.χ., τους πρώτους μήνες θα ακούσεις πολύ μπινελίκι από τις μαλακίες που θα κάνεις και γενικότερα σε οποιαδήποτε δουλειά.

 

 

Πολύ ωραία. Ας κρατήσουν αυτούς, και να με αφήσουν εμένα στην ησυχία μου.

Γίνεται?

Όχι!!!

 

 

Αστειεύεσαι έτσι? Προτείνεις σε κάποιον να πάει στις ειδικές δυνάμεις για να έχει όπλα που δεν μπλοκάρουν κάθε 2 λεπτά?

Είπα ότι δεν είναι απαραίτητο αυτό, αλλά μπορείς και εσύ όπως και ο καθένας να μην κοπανάτε τα όπλα κάτω με το παραμικρό και να κάνετε ηλίθιες επιδείξεις με σβούρες και να σας πέφτουν από τα χέρια και να τα συντηρήτε που και που (μόνο λαδάκι τρώνε) για να μην μπλοκάρουν και να μην στραβώνουν οι κάννες και να μην παθαίνουν τίποτα.Συγκεκριμένα το G3A3 - A4 είναι πάρα πολύ καλό και δυνατό όπλο.Οι φαντάροι είναι αυτοί που τα κάνουν να μη λειτουργούν σωστά.

 

Όσον αφορά το αραλίκι, ξαναλέω, δεν ξέρω τι θητεία έκανες εσύ, εγώ πάντως (όσο καιρό ήμουν μέσα τουλάχιστον), κοιμόμουν 4-6 ώρες την ημέρα maximum.

Ισχύουν τα ίδια με τα παραπάνω.Και πολλές κοιμόσουν για βασική εκπαίδευση.Αργότερα που θα "πάλιωνες" και θα ήσουν μέσα στα κόλπα θα κοιμόσουν 4 - 6 ώρες minimum.

 

 

Εδώ κάνεις ένα μικρό λάθος. Όχι δεν γίνεται μόνο στον στρατό, αλλά μόνο στον στρατό δεν γίνεται.

Man τι λες;Αυτό είναι το θέμα μας, ότι δεν γίνεται στο στρατό, οπότε δεν υφίσταται η δικαιολογία ότι δεν θες να πιάσεις όπλο για να μη μάθεις να σκοτώνεις κάποιον.

 

 

Ποιος σου είπε πως όλοι μαθαίνουν πολεμικές τέχνες, ή αυτά που βλέπουν στην τηλεόραση τα παίρνουν στα σοβαρά?

Εσύ βλέπωντας το rambo (δεν μου έρχεται χειρότερη ταινία τώρα), νιώθεις ικανός να σκοτώσεις?

Επίσης, εγώ όταν πιάνω μαχαίρι σπίτι μου, συνήθως κόβω ψωμί, άντε κάνα πορτοκάλι...

Εσένα σου βγαίνει το φονικό ένστικτο? Ανατριχιάζεις?

 

Προτού πας στρατό ο μόνος τρόπος για να γνωρίζεις πως σκοτώνεται κάποιος είναι μέσω της τηλεόρασης ή του ίντερνετ.Αλλιώς δεν θα ήξερες καν τι σημαίνει η λέξη.

Πως δηλαδή εσύ ενστικτωδώς ξέρεις τι σημαίνει αφαιρώ μια ζωή αφού δεν το έχεις μάθει από αλλού;Και δεν είπα ικανός να σκοτώσεις, αλλά να μάθεις τον τρόπο.Ικανός γίνεσαι, υποτίθεται στο στρατό.

Επίσης, όταν μπει κάποιος στο σπίτι σου και κρατήσεις το ίδιο μαχαίρι που κόβεις το ψωμί, μηχανικά θα του το καρφώσεις στο λαιμό αν έχεις την ευκαιρία και θα σου βγει τέλεια το φονικό ένστικτο του Ράμπο.

 

Ναι. Σε λίγο θα μας πεις ότι σε περιμένουν δύο ''φίνα γκομενάκια'' στην σκοπιά με ανοιχτά τα πόδια...

Φίλε μου μπορείς να βρεις ένα εκατομμύριο αβάσιμες δικαιολογίες να πείσεις κάποιον να υπηρετήσει.

Πιστεύεις πως υπάρχει έστω και ένας τόσο αφελής που θα δηλώσει μετάθεση στην Κύπρο για να πηδήξει?

Όχι για να πηδήξει μόνο, αλλά και για αυτό.Έχει πολύ καλύτερες άδειες και ατομικά καψόνια...απλά δεν παίζουν.Αλλά όλοι θεωρούν το νησί πολύ μακρυά,ξενιτιά και με τα μυξοκλάματα βάζουν τη μαμάκα και το μπαμπάκα να μιλήσουν στο βυσματάκι να κοπούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρέτησα ουσιαστικά στο εξωτερικό. Κοντά στο σπίτι μου έκανα μόνο τους 2 πρώτους μήνες της βασικής εκπαίδευσης.

Ωραία. Το εξωτερικό το μεταφράζεις 20 χλμ. από το σπίτι?

Εσύ τα έγραφες πιο πριν...

 

 

Κάτσε ρε μάστορη, με 2 μήνες πως πέρασες τόσο άσχημα;Σου έκαναν καψόνια μήπως οι σειρούλες σου;Ή σου φώναζαν;Το να σε τρέχουν λίγο οι αξιωματικοί στη βασική εκπαίδευση μου ακούγεται πολύ λογικό γιατί στην αρχή πας σαν πρόβατο με το κεφάλι στο έδαφος.Στο κάτω κάτω και οικοδόμος να πας να δουλέψεις π.χ., τους πρώτους μήνες θα ακούσεις πολύ μπινελίκι από τις μαλακίες που θα κάνεις και γενικότερα σε οποιαδήποτε δουλειά.

 

Δεν ξέρω αν εσένα η αξιοπρέπεια σου επιτρέπει να σε βρίζει ένας επινοημένα ''ανώτερος'', είτε αυτός λέγεται λοχαγός, είτε μαστρο-Σωτήρης.

Η δική μου πάντως δεν το ανέχεται. Απλά/.

 

 

 

Είπα ότι δεν είναι απαραίτητο αυτό, αλλά μπορείς και εσύ όπως και ο καθένας να μην κοπανάτε τα όπλα κάτω με το παραμικρό και να κάνετε ηλίθιες επιδείξεις με σβούρες και να σας πέφτουν από τα χέρια και να τα συντηρήτε που και που (μόνο λαδάκι τρώνε) για να μην μπλοκάρουν και να μην στραβώνουν οι κάννες και να μην παθαίνουν τίποτα.Συγκεκριμένα το G3A3 - A4 είναι πάρα πολύ καλό και δυνατό όπλο.Οι φαντάροι είναι αυτοί που τα κάνουν να μη λειτουργούν σωστά.

Βασικά, δεν με απασχολεί καθόλου το θέμα, εγώ έθιξα το γεγονός πως προτείνεις σε κάποιους να πάνε ειδικές δυνάμεις για να δουν τι εξοπλισμό έχουμε..

 

 

Ισχύουν τα ίδια με τα παραπάνω.Και πολλές κοιμόσουν για βασική εκπαίδευση.Αργότερα που θα "πάλιωνες" και θα ήσουν μέσα στα κόλπα θα κοιμόσουν 4 - 6 ώρες minimum.

Τώρα οι 4 ώρες είναι πολλές? Πιο πριν είχες γράψει χαρακτηριστικά πως είναι αραλίκι..

 

Man τι λες;Αυτό είναι το θέμα μας, ότι δεν γίνεται στο στρατό, οπότε δεν υφίσταται η δικαιολογία ότι δεν θες να πιάσεις όπλο για να μη μάθεις να σκοτώνεις κάποιον.

Ναι, δεν το κατάλαβες, αλλά σε αυτό σχεδόν συμφώνησα μαζί σου! :-)

 

 

 

Προτού πας στρατό ο μόνος τρόπος για να γνωρίζεις πως σκοτώνεται κάποιος είναι μέσω της τηλεόρασης ή του ίντερνετ.Αλλιώς δεν θα ήξερες καν τι σημαίνει η λέξη.

Πως δηλαδή εσύ ενστικτωδώς ξέρεις τι σημαίνει αφαιρώ μια ζωή αφού δεν το έχεις μάθει από αλλού;Και δεν είπα ικανός να σκοτώσεις, αλλά να μάθεις τον τρόπο.Ικανός γίνεσαι, υποτίθεται στο στρατό.

οκ..

Επίσης, όταν μπει κάποιος στο σπίτι σου και κρατήσεις το ίδιο μαχαίρι που κόβεις το ψωμί, μηχανικά θα του το καρφώσεις στο λαιμό αν έχεις την ευκαιρία και θα σου βγει τέλεια το φονικό ένστικτο του Ράμπο.

Ε, δεν νομίζω. Μάλλον θα του πω ''ανοίξαμε και σας περιμένουμε''...

Όχι για να πηδήξει μόνο, αλλά και για αυτό.Έχει πολύ καλύτερες άδειες και ατομικά καψόνια...απλά δεν παίζουν.

Τα ατομικά καψόνια απαγορεύονται γενικότερα εδώ και αρκετά χρόνια.

Έτσι για την ιστορία..

Αλλά όλοι θεωρούν το νησί πολύ μακρυά,ξενιτιά και με τα μυξοκλάματα βάζουν τη μαμάκα και το μπαμπάκα να μιλήσουν στο βυσματάκι να κοπούν.

Υπάρχουν και κάποιοι άλλοι, που δεν ξέρω αν χωράνε στην λογική σου, που δεν κάνουν κάν τον κόπο να πάνε μέχρι εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Το εξωτερικό το μεταφράζεις 20 χλμ. από το σπίτι?

Εσύ τα έγραφες πιο πριν...

Μιλούσα για τον κάθε βουτυρομπεμπέ που δεν μπορεί να απομακρυνθεί από το σπίτι του και ήταν ειρωνικό το 20 χλμ.

Εξωτερικό εγώ εννοώ τουλάχιστον 1200 χλμ. περίπου μακρύτερα .Όπως και να'χει πολύ μακρύτερα από τη δική σου μετάθεση.

 

 

 

 

Δεν ξέρω αν εσένα η αξιοπρέπεια σου επιτρέπει να σε βρίζει ένας επινοημένα ''ανώτερος'', είτε αυτός λέγεται λοχαγός, είτε μαστρο-Σωτήρης.

Η δική μου πάντως δεν το ανέχεται. Απλά/.

Αλλά ανέχεσαι να σε βρίζουν οι σειρούλες σου ακριβώς επειδή δεν είναι ανώτεροι ε;Ή μήπως αναζητάς το δίκιο σου από τον καθένα και τον αναγκάζεις να το βουλώσει;Ή μήπως όταν σε κατσαδιάσει το αφεντικό στη δουλειά σου θα πας και θα του χτυπήσεις το χέρι στο γραφείο και θα του πεις να μην το ξανακάνει γιατί θα τον πεθάνεις στα παράπονα;

 

 

Τώρα οι 4 ώρες είναι πολλές? Πιο πριν είχες γράψει χαρακτηριστικά πως είναι αραλίκι..

Που αναφέρεσαι, δεν κατάλαβα;4 - 6 ώρες ύπνος στη βασική εκπαίδευση είναι μια χαρά πολλές.Αραλίκι από τη στιγμή που βάζεις μέσα σειρά, κοινώς "παλιώνεις" και σε μη μάχιμη μονάδα.Μην τα ξαναλέμε.

 

Ναι, δεν το κατάλαβες, αλλά σε αυτό σχεδόν συμφώνησα μαζί σου! :-)

Σχεδόν.

 

 

Ε, δεν νομίζω. Μάλλον θα του πω ''ανοίξαμε και σας περιμένουμε''...

Δεν νομίζεις, όχι ότι είσαι σίγουρος.Αν όντως χαρίζεις και είσαι τόσο ανοιχτοχέρης να περιμένεις με θετικές σκέψεις.Φυσικά από τα λεγόμενά σου καταλαβαίνω ότι δεν πρόκειται να κάνεις κάτι αν επιτεθούν στην οικογένειά σου, σε μια ίδια απόπειρα.

Ο ιδανικός οικογενειάρχης θα είσαι.Εκτός και αν πιστεύεις ότι θα ακινητοποιήσεις κάποιον με έλεγχο του μυαλού.

 

 

Τα ατομικά καψόνια απαγορεύονται γενικότερα εδώ και αρκετά χρόνια.

Έτσι για την ιστορία..

Απαγορεύονται ναι...αλλά μόνο στα χαρτιά.Προφανώς θα το έζησες και αυτό αφού "πιέστηκες" τόσο πολύ.

Αλλά για τη μονάδα που λέω εγώ στην Κύπρο, δεν ισχύουν και στην πράξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλούσα για τον κάθε βουτυρομπεμπέ που δεν μπορεί να απομακρυνθεί από το σπίτι του και ήταν ειρωνικό το 20 χλμ.

Εξωτερικό εγώ εννοώ τουλάχιστον 1200 χλμ. περίπου μακρύτερα .Όπως και να'χει πολύ μακρύτερα από τη δική σου μετάθεση.

 

Mπράβο. Είσαι πιο μάχιμος από εμένα.

 

Αλλά ανέχεσαι να σε βρίζουν οι σειρούλες σου ακριβώς επειδή δεν είναι ανώτεροι ε;Ή μήπως αναζητάς το δίκιο σου από τον καθένα και τον αναγκάζεις να το βουλώσει;Ή μήπως όταν σε κατσαδιάσει το αφεντικό στη δουλειά σου θα πας και θα του χτυπήσεις το χέρι στο γραφείο και θα του πεις να μην το ξανακάνει γιατί θα τον πεθάνεις στα παράπονα;

Είναι φοβερό πως βγάζεις συμπεράσματα από το μυαλό σου.

Λοιπόν, επειδή αδυνατείς να καταλάβεις, θα στο πω όσο πιο απλά μπορώ.

Δεν ανέχομαι από κανένα να με προσβάλει. Δεν θεωρώ κανέναν σειρούλα μου. Δεν έχω αφεντικό. Χωράνε στην φανταρο-λογική σου?

 

 

 

Δεν νομίζεις, όχι ότι είσαι σίγουρος.Αν όντως χαρίζεις και είσαι τόσο ανοιχτοχέρης να περιμένεις με θετικές σκέψεις.Φυσικά από τα λεγόμενά σου καταλαβαίνω ότι δεν πρόκειται να κάνεις κάτι αν επιτεθούν στην οικογένειά σου, σε μια ίδια απόπειρα.

Ο ιδανικός οικογενειάρχης θα είσαι.Εκτός και αν πιστεύεις ότι θα ακινητοποιήσεις κάποιον με έλεγχο του μυαλού.

Εμείς που το έχουμε, έχουμε μάθει και να το χρησιμοποιούμε που και που.

 

Απαγορεύονται ναι...αλλά μόνο στα χαρτιά.Προφανώς θα το έζησες και αυτό αφού "πιέστηκες" τόσο πολύ.

Αλλά για τη μονάδα που λέω εγώ στην Κύπρο, δεν ισχύουν και στην πράξη.

Όχι δεν βίωσα κανένα προσωπικό καψώνι. Ούτε στο κέντρο, ούτε στην μονάδα. Και δεν είδα καν κάποιον που να βίωσε.

 

Και κάπου εδώ σταματάω, γιατί έχω πιο σημαντικά θέματα να ασχοληθώ.

(μπάλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπράβο. Είσαι πιο μάχιμος από εμένα.

 

Αϊ νοου ιτ ολρεντι.

 

Είναι φοβερό πως βγάζεις συμπεράσματα από το μυαλό σου.

Λοιπόν, επειδή αδυνατείς να καταλάβεις, θα στο πω όσο πιο απλά μπορώ.

Δεν ανέχομαι από κανένα να με προσβάλει. Δεν θεωρώ κανέναν σειρούλα μου. Δεν έχω αφεντικό. Χωράνε στην φανταρο-λογική σου?

Πάσο αν έχεις τόσα λεφτά και είσαι αφεντικό του εαυτού σου.

 

 

 

 

 

Εμείς που το έχουμε, έχουμε μάθει και να το χρησιμοποιούμε που και που.

Οκ Yuri Geller, μπορείς να δοκιμάσεις να στραβώσεις το μαχαίρι που θα προσπαθήσει να σε σφάξει εξ'άλλου.

 

 

Όχι δεν βίωσα κανένα προσωπικό καψώνι. Ούτε στο κέντρο, ούτε στην μονάδα. Και δεν είδα καν κάποιον που να βίωσε.

Πάσο, αν και δεν το πιστέυω.

 

 

Και κάπου εδώ σταματάω, γιατί έχω πιο σημαντικά θέματα να ασχοληθώ.

(μπάλα).

Εδώ θα χρησιμοποιηθεί προφανώς το περισσό μυαλό σου.Στο να φωνάζεις και να πανηγυρίζεις.Ούγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...