Προς το περιεχόμενο

Και πάλι καταλήψεις...


filtrohouana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Θα γίνει καμιά μαμακία και δε θα μπορέσω να παραδώσω διπλωματική :mad: :mad: :mad:

Έλεος πια με τα κομματόσκυλα. Μαθήματα δεν περνάνε, δουλειά δεν έχουν να κάνουν... θέλουν να ασχοληθούν με κάτι και φέτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο τα φροντιστηρια ξενων γλωσσων θεωρω απαραιτητα

 

Γιατί οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι είναι μαλάκες που δεν έχουν?Είναι ίδιο υπανάπτυκτου ξέρεις οι ξένες γλώσσες.Πχ στο Αφγανιστάν οι φραγκάτοι μαθαίνουν ξένες γλώσσες για να κάνουν τους διερμηνείς

 

Και σε περιπτωση που αναρωτιεσαι, οχι, δεν εχω κανει ουτε μια ωρα φροντιστηριο

 

Μπράβο σου:-)

 

και οσο αφορα την 5νθημερη να σου πω δεν πολυκαιγομαι

 

ναι μωρέ γιατί πας και κάθε χρόνο

 

σχετικα με την κεραια βρισκεται πανω σε ταρατσα σπιτιου οποτε ειναι λιγο δυσκολο να την γρεμισουμε.

 

Αν μαζευτείτε 50 άτομα όλο και κάτι γίνεται.Οι Εξαρχειώτες δλδ έχουν μεγαλύτερα φρύδια από σας?

 

με το που τελειωσουμε παιρνω την παρεα μου και παμε οπου εμεις θελουμε και οχι στο μερος που αποφασισε η πλειψηφια που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα ειναι εκει που θελουμε

 

Ποια παρέα σου?Στην πενταήμερη πας με όλη την τάξη κάνεις τρελλό χαβαλέ με όλη την τάξη μπαίνεις στα δωμάτια που μένουν τα παιδιά όλης της τάξης κλπ.Ασε που γνωρίζεις και τρελλοάτομα από άλλα σχολεία και γίνεται τζερτζελες.Στην τελική αν βαριέσαι παίζεις και κανα ξύλο να ξεχαρμανιάσεις.Ολα αυτά μπορείς να τα κανεις με τους κολλητούς σου?Οχι.Εχω τελειώσει σχολείο εδώ και 3,5 χρόνια και συναναστρέφομαι με 10 μόλις άτομα από το τμήμα μου(7 κολλητοί-ες και άλλοι 2-3 για κανά καφέ).Αυτά τις γιορτές - καλοκαίρια.Γιατί τον υπόλοιπο χρόνο είμαστε 3 αγόρια με 2 κορίτσια(σπουδάζουν επαρχία οι άλλοι).Και αν βρει κάποιος γκόμενο-α τι γίνεται?Γιατί ενώ σο σχολείο βγαίναμε μεγάλες παρέες και τα σπάγαμε τώρα θέλουν όλοι 1-1 (αντρας γυναίκα).Κατάλαβες λοιπόν.Οπότε άλλαξε μυαλά όσο είναι καιρός

 

Θα γίνει καμιά μαμακία και δε θα μπορέσω να παραδώσω διπλωματική

 

Γιατί ??Είναι δύσκολο να παρεις το λαπτοπ σου να φέρεις το cd μαζί σου να την εκτυπώσεις και να πεις στο βοηθό να βρεθείτε σε καμιά καφετέρια?

 

Τα 3 τελυταία ποστ μάλλον χρειάζονται μετακινηση:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί οι υπόλοιποι Ευρωπαίοι είναι μαλάκες που δεν έχουν?

 

Ψαξτο λιγο καλυτερα πριν πεις κατι. Και στην Ιταλια, και στην Ισπανια και στην Γερμανια υπαρχουν.

 

Μπράβο σου:-)

 

Δεν περηφανευομαι για κατι, απλως προσπαθω να πω οτι με θεληση ολα γινονται.

 

Αν μαζευτείτε 50 άτομα όλο και κάτι γίνεται.Οι Εξαρχειώτες δλδ έχουν μεγαλύτερα φρύδια από σας?

 

Εφοσον η κεραια εχει αδεια, δεν γινεται τιποτα.

 

Ποια παρέα σου?Στην πενταήμερη πας με όλη την τάξη κάνεις τρελλό χαβαλέ με όλη την τάξη μπαίνεις στα δωμάτια που μένουν τα παιδιά όλης της τάξης κλπ.Ασε που γνωρίζεις και τρελλοάτομα από άλλα σχολεία και γίνεται τζερτζελες.Στην τελική αν βαριέσαι παίζεις και κανα ξύλο να ξεχαρμανιάσεις.

 

Η περιπτωση να εχει φιλους πολλα χρονια η φιλους δυνατους εκτος σχολειου δεν σου περασε απο το μυαλο? Και γω προσωπικα, στο σχολειο δεν ενδιαφερομουνα για κανεναν ιδιεταιρα. Ειχα φιλους εκτος σχολειου που αξιζαν να αφιερωνω χρονο. Και οχι, στην πενταημερη ημουνα απο τους λιγους που δεν πηγαν (δουλευα κιολλας για να βοηθησω την οικογενεια μου, δεν μπορουσα να φυγω)

 

Τα 3 τελυταία ποστ μάλλον χρειάζονται μετακινηση:-D

 

Μηπως να σε κανουμε και moderator?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ε κοίτα φίλε μου σε πανεπιστήμια δεν υπάρχουν λες να υπάρχουν σε σχολεία?Και βέβαια θα πρωτοστατούσαν σε αυτό τα Αλβανάκια που αναθεμα αν ξέραν επί Χότζα τι είναι το σαπούνι.

 

 

:-( ασχημο.

πολυ ασχημο.

 

Αν έχεις φράγκα αλλιώς.Να άλλο αίτημα κατάργηση των φροντιστηρίων.Αλλά πως, να μαζευτείτε(πως μαζευτήκαμε εμείς 100000 στην Αθήνα για το Ιράκ μέσα σε μια μέρα) και να πείτε σήμερα κανεις φοιτητής σε φροντιστήριο

 

το ιρακ δεν σε αφορουσε αμεσα-αμεσα, και τελοσπαντων αυτο π λες με τα φροντηστηρια μακαρι να γινοταν αλλα δεν γινεται γιατι δεν εχεις equilibrium.δηλαδη παντα καποιος θα εχει το κινητρο να παει σε φροντιστηριο και τοτε οι αλλοι θα πηγαιναν επισης.

 

 

Όποιος είναι υπέρ των καταλήψεων είναι εκτός πραγματικότητας και το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι η λούφα!!!

Η κατάληψη είναι ακραίο μέσο αντίστασης.Πάρτε το χαμπάρι.

Και στο κάτω κάτω τι φταίει ο υπόλοιπος φοιτητόκοσμος να χάνει μαθήματα , να χάνει τα καλοκαίρια του, και γενικά να του γ@@@@νε το πρόγραμμα?¨ολοι μας έχουμε κάπιο σκοπό για τον οποίο βρισκόμαστε στο πανεπιστήμιο, δεν θα τον καταργήσουν αυτοί οι λουφατζήδες.Αν θέλουν να μην κάνουν μάθημα να μην κάνουν, να βγουν μόνοι τους στους δρόμους και να διαδηλώσουν.Για ποιόν λόγο κλείνουν τις σχολές και μου στερούν εμένα το δικαίωμα της εκπαίδευσης?

Τέλος σε αυτόν τον καρκίνο των ελληνικών πανεπιστημίων.Αυτοί το έχουν καταντήσει έτσι το πανεπιστήμιο.

Τέλος

 

σε καταλαβα απο τη φωνη.-

 

χωρις αυτο το σχολιο να εχει σκοπο να μειωσει τη σοβαροτητα του μηνυματος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα από τα δικαιώματα που έχει ο άνθρωπος δεν του χαρίστηκαν επειδή καθόταν ήσυχος και έσκαβε. Δεν ξύπνησε ένα πρωί η Μαρία Αντουανέτα και είπε "Βρε δεν δίνω στο λαό την εξουσία?".

Προς θεού δεν λέω να αρχίσουμε να σφάζουμε κόσμο σε γκιλοτίνες, αν και μάλλον κάποιος moderator παίζει να ψήνεται

 

ασχημο.

a lot...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήνεται. Ιδιαίτερα. Φαντάζομαι εμένα στην 3η λυκείου να μου γκαρίζει ο λυκειάρχης με τον φυσικό μου να πάω στο δωμάτιό μου, στο οποίο το afentiko7 υποτίθεται πως πηδάει την υποτίθεται ωραία υποτίθεται γκόμενα του σχολείου ενώ ένα μάτσο καθυστερημένοι ακούνε τερλέγκα στη διαπασών δίπλα -και αυτό πριν γνωρίσουν τα "τρελά ατομάκια" του άλλου σχολείου.

 

Και νοιώθω απίστευτα κόπανος που αντί να δώσω 500 ευρώ να πάω με 90 ΑΜΕΑ στη Ρόδο, τα έδωσα για να πάω στο Βερολίνο με 2-3 άτομα που αγαπώ.

 

Συγχωρήστε το οφτόπικ, απλώς είναι πλέον πάγιο πιστεύω μου πως ο "συμμαθητής" είναι το υποκατάστατο του "φίλου" για τα προβληματικά στις κοινωνικές συναναστροφές άτομα -και κάθε φορά που αναφέρεται κάποιο σχετικό θέμα ή συναντάω κάποιον παλιό συμμαθητή στο δρόμο που με χαιρετάει λες και ήμασταν κάποτε αδέρφια, κουμπάροι και ερωτευμένοι ταυτόχρονα, με πιάνει η ίδια αναγούλα και αγαλλίαση που όλα τέλειωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Super-moderator τωρα ο luci!!

Ρε εδώ βρήκα έναν τύπο που ούτε θυμώμουνα από διαφορετικό τμήμα στο δημοτικό και ψιλοπροσβλήθηκε που τον "ξέχασα"! Επειδή φίλος το επιθετό σου είναι κοντά αλφαβητικά στο δικό μου και επειδή μένουμε χοντρικά στην ίδια περιοχή είμαστε bros? homies?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχημο αυτο. Ειδικα οταν τους τους βλεπεις παντρεμενους/αραβωνιασμενους/βολεμενους.

 

-FERONGR!!!! Πουσε ρε τρελε μεταλλα/παντωγνωστη/[insert your tag here]

-Α, καπου σε ξερω...

-ΕΛΑ ΡΕ! Συμμαθητης σου στο [insert school here]

-Α... Ναι....

-...

-...

-Εεεε... Τι γινεται?

-Τιποτα μωρε, τρεχω. Λοιπον τα λεμε. Βιαζομαι.

-Νταξει ρε [insert your tag here]. Γραψε το κινητο μου.

-Ναι ρε [το κανεις}...

-Αντε γεια

-Γεια...

 

Και αυτη ειναι η τελευται φορα που τον ξαναβλεπεις

 

Βασισμενο σε πραγματικες καταστασεις. Οποιαδηποτε ομοιοτητα με προσωπα η καταστασεις ΔΕΝ ειναι συμπτωματικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ποιο αστειο ειναι πως σου μιλανε λες και ειναι αναγκασμενοι ενω αυτοι σου πιασαν την κουβεντα. ψυχαναγκασμος. αμα σε δουνε και με καμια ωραια γκομενα ειδικα , ερχετε το γλυκο. να τα λεμε ρε πιο συχνα και αναρωτιετε αν η γκομενα εχει διδυμη αδερφη ενδομυχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης , τα παιδιά που κάποτε σφαλιάρωνες , ξαφνικά έχουνε περάσει σε κανα Πολυτεχνέιο , Μαθηματικό you name it....

Και όταν τα βλέπεις σου το παίζουνε λες και ξέρουνε τα πάντα από την ζωή , ή λες και εσύ γεννήθηκες χτες....

 

"Που λες Μητσάρα(!!!!) , στην Πάτρα έχω μαμμήσει τρελά γκομενάκια....σχολή δεν πολυ πατάω...βαριέμαι....ααα έγινα και Δαπίτης στόπα? Το Golf μου σαρέσει?

τι κρίμα που χαθήκαμε , να τα πούμε ρε συ καμια φόρα , έλα στην τάδε καφετέρια, έχω τον μπάρμαν γνωστό μου , θα τα πιούμε τσάμπα..."

 

Και μετά λες....γιατι δεν του έριξα περισσότερα χαρτάκια με τον στυλό όταν καθότανε 3 θρανία μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...