Προς το περιεχόμενο

The Big Bang Theory


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να πω κατι περιεργο που εχω παρατηρησει παντως.βλεποντας την σειρα μαζεμενη το καλοκαιρι ακομα κ ο 4ος-5ος κυκλος (που προσωπικα τους θεωρω πατο,τουλαχιστον 70% πτωση σε σχεση με τους 3 κορυφαιους πρωτους) εβγαζε γελιο.βλεποντας 1-1 επεισοδιο καθε εβδομαδα ομως η σειρα ειναι πραγματικα για κοψιμο.ΤΡΑΓΙΚΗ κ με ελαχιστες καλες στιγμες.(ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΤΑ για να μην παρεξηγηθω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πέρσι βλεπόταν πολύυυ ευχάριστα.(η πέμπτη σεζόν αρκετά καλύτερη απο την τέταρτη)Η τρεις πρώτες είναι οι τοπ εννοείται.Την φετινή σεζόν μάλλον θα την κόψω.Τέσσερα επεισόδια απαίσια με το ζόρι γελάς.Κρίμα μια τέτοια σειρά να γίνει τόσο χάλια με ατάκες επαναλαμβανόμενες απο προηγούμενες σεζόν.Πάλι καλά που υπάρχει και το parks and recreation και το modern family για να περάσει ο χειμώνας.

 

Στην ανάγκη χτυπάμε και μια επαναπροβολή των Friends να θυμηθούμε πως είναι να γελάς πραγματικά και να σε προκαλεί συναισθήματα μια σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το επεισόδιο. Είχε καλές στιγμές. Δεν καταλαβαίνω τη συζήτηση. Διάβαζα και περίμενα να δω κι εγώ κάτι τελείως διαφορετικό.

 

Το μεγάλο twist στο τελευταιο επισόδειο της σειράς: Ο Sheldon ηταν στην πραγματικότητα καθυστεριμένος, με παραισθήσεις οτι ειναι έξυπνοτερος όλων και εχει επινοήσει φανταστικούς φίλους για να το παιζει εξυπνος.

 

Δεν μπορεί να μην καταλαβαίνεις ότι πολλοί έξυπνοι άνθρωποι έχουν ακριβώς το ελάττωμα του να θεωρούν ότι οι υπόλοιποι πρέπει να σκέφτονται ακριβώς στο μήκος κύματος που βρίσκονται οι ίδιοι. Δεν είναι θέμα χαζομάρας, είναι θέμα εγωκεντρισμού (και κατ' επέκταση άποψης περί "εννοείται πως έχω δίκιο και είναι πρόβλημα των υπολοίπων αν δεν με πιάνουν").

 

Είναι ακριβώς ο λόγος για τον οποίο οι ιδιαίτερα ταλαντούχοι και έξυπνοι άνθρωποι δεν μπορούν να διδάξουν τους άλλους και γίνονται κάκιστοι δάσκαλοι. Το χειρότερο είναι ότι τους βάζουμε να διδάσκουν, γιατί δεν το καταλαβαίνουμε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέτριο στην καλύτερη κι αυτό το επεισόδιο, ελπίζω να μην δω αντίστοιχα πράγματα από το Community

 

Πες μια κωμική σειρά στην οποία δεν είδες αντίστοιχα πράγματα.

 

Προϋπόθεση: να έχει κρατήσει πάνω από 5 σεζόν φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να μην καταλαβαίνεις ότι πολλοί έξυπνοι άνθρωποι έχουν ακριβώς το ελάττωμα του να θεωρούν ότι οι υπόλοιποι πρέπει να σκέφτονται ακριβώς στο μήκος κύματος που βρίσκονται οι ίδιοι. Δεν είναι θέμα χαζομάρας, είναι θέμα εγωκεντρισμού (και κατ' επέκταση άποψης περί "εννοείται πως έχω δίκιο και είναι πρόβλημα των υπολοίπων αν δεν με πιάνουν").

 

Οχι, αναφέρομαι στο γεγονός οτι ο Sheldon δεν φέρεται πια σαν έξυπνος ανθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αυτό σημαίνει ότι πρέπει να συμβιβάζομαι?

 

Με την πραγματικότητα; Όχι, μπορείς να την αποφύγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

indeed, ignore us... :P

 

What? Αυτό δεν έβγαλε κανένα νόημα.

 

Κοίτα, εμένα έτσι κι αλλιώς η θεωρία μου είναι ότι το πρόβλημα δεν είναι στις σειρές τις ίδιες, αλλά στο θεατή. Αυτά περί συμβιβασμών δεν τα καταλαβαίνω. Μπορείς απλά να μην βλέπεις την ίδια σειρά μετά από μερικά χρόνια. Από τις αντιδράσεις μάλιστα που διαβάζω εδώ μέσα για διάφορες σειρές, καταλαβαίνω ότι υπάρχουν δύο κατηγορίες θεατών: αυτοί που απολαμβάνουν περισσότερο τη σειρά με τα χρόνια λόγω του ότι γνωρίζοντας τους χαρακτήρες έχεις άλλη επαφή με το χιούμορ τους, αλλά και ενδιαφέρεσαι περισσότερο γι' αυτούς και αυτοί που ξενερώνουν, είτε επειδή η σειρά μεταλλάσσεται είτε επειδή παραμένει στάσιμη.

 

Είναι σαν τις σχέσεις. Κάποιοι είναι μονιμοσχεσίτες και κάποιοι αλλάζουν γκόμενα κάθε τρεις και λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

υπέθεσα ότι μου είπες να σταματήσω να βλέπω την σειρά εφόσον πλέον δεν μου αρέσει και για αυτό πρότεινα αντίστοιχα να μας αγνοείς εφόσον δεν σου αρέσουν αυτά που λέμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, εμένα έτσι κι αλλιώς η θεωρία μου είναι ότι το πρόβλημα δεν είναι στις σειρές τις ίδιες, αλλά στο θεατή.

 

Δηλαδή κατα την γνώμη σου όλες οι σειρές αλλαζουν προς το καλυτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...