Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Sabertooth mobo μάγκες από μένα και ξερό ψωμί ιδιαίτερα αν θέλεις σχετικά καλό και σταθερό oc daily....με μία αερόψυκτρα phanteks ο fx μια χαρά τα πήγαινε στα 4,7ghz daily όπως και ο 4790K.Και η επόμενη πάλι sabertooth θα είναι..... απλά σκυλί από μένα....

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις MSI?

H Gigabyte έκανε χαζα με τα revision των 990ΧΑ και 990FXA UD3, το ξανά λέω. Τα revision.

Όπως έκανε και ή Asrock με την fatality.

Εγώ πάλι την Hero VI 210€ την πήρα και top δεν ήταν αλλά τα ίδια είχα πάρει και την Sabertooth που ήταν κορυφή.

Οπότε ποιος μύθος για φτηνή μητρική; Busted

 

Ψιλοχάθηκα εδώ  :wacko:. Όσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ και επαυξάνω εννοείται αυτό ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοχάθηκα εδώ :wacko:. Όσο για τα υπόλοιπα συμφωνώ και επαυξάνω εννοείται αυτό !

Θέλω να πω ότι φτηνό και καλό δεν υπάρχει ούτε στα μπλε ούτε στα κόκκινα.

Το ότι στα κόκκινα είχε κάποια και καλά premium σε τιμή όμως φτηνά και την πατούσε ο κόσμος δεν φταίει η AMD δυστυχώς ή τουλάχιστον φταει που δεν τράβηξε αυτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και χτες με τσιτωσαν στην συναντηση ο Νικος (Ultraex2003) και Κωστας (Alldaynews) να τους χαρισω με αγαπη μερικα γρηγορα τεστακια

 

2ος στον κοσμο με AIO και με πολυ λιγοτερα ρευματα ο 3930Κ  validate

και

2ος παλι στο παγκοσμιο με ΑΙΟ ο 3930Κ PiFast

 

Γατακια μην με κολλατε γιατι το εχω αγγελια και δεν θελω να το ζορισω  :-(

Το τσιπ παντως πρεπει να ειναι σχετικα καλο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή σε αυτό το νήμα μπαίνουν τα πάντα όλα έφταξα 2 καινούρια για τα Heaven και Valley benchmarks γιατι μπαίνει κάτι και δεν το βλέπουμε  αν έχουν περάσει και μερικές μέρες.Νομίζω είναι κάτι που θα μας εξυπηρετήσει όλους.Και αν δεν έχουν αντίρρηση οι admin θα φτιάξω και για τα υπόλοιπα Benchmark programs ώστε να υπάρχει ξεχωριστό νήμα για το καθένα και αν γίνουν και sticky ακόμη καλύτερα

 

http://www.insomnia.gr/topic/629653-valley-benchmark/

 

http://www.insomnia.gr/topic/629652-heaven-benchmark/

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή σε αυτό το νήμα μπαίνουν τα πάντα όλα έφταξα 2 καινούρια για τα Heaven και Valley benchmarks γιατι μπαίνει κάτι και δεν το βλέπουμε  αν έχουν περάσει και μερικές μέρες.Νομίζω είναι κάτι που θα μας εξυπηρετήσει όλους.Και αν δεν έχουν αντίρρηση οι admin θα φτιάξω και για τα υπόλοιπα Benchmark programs ώστε να υπάρχει ξεχωριστό νήμα για το καθένα και αν γίνουν και sticky ακόμη καλύτερα

 

http://www.insomnia.gr/topic/629653-valley-benchmark/

 

http://www.insomnia.gr/topic/629652-heaven-benchmark/

Μπραβο κωστα πολυ σωστη κινηση

επιτελους να μπει μια ταξη το καθε bench να μπορεις να το βρεις ευκολα !!!!

επισης οι κατηγοριες θα βοηθησει πολυ αυτους που ψαχνουν συγκρισεις σε νουμερα !! Καλο ειναι να υπαρχουν και 2d κατηγοριες οπως cinebench /corona κλπ.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο κωστα πολυ σωστη κινηση

επιτελους να μπει μια ταξη το καθε bench να μπορεις να το βρεις ευκολα !!!!

επισης οι κατηγοριες θα βοηθησει πολυ αυτους που ψαχνουν συγκρισεις σε νουμερα !! Καλο ειναι να υπαρχουν και 2d κατηγοριες οπως cinebench /corona κλπ.

και οδηγίες για το ποια preset να βάζουμε και πως να γίνετε το validation  π.χ με screenshot μαζί με gpuz cpuz κτλ κτλ...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι γιατί δεν μπορώ να βλέπω ξερά νούμερα χωρίς νόημα.

Το καλύτερο θα ήταν να μπουν preset του HWBot όπως και να υπάρχει τουλάχιστον ενα CPUZ και ένα GPUZ αλλά δεν ξέρω αν συμφωνούν όλοι σε αυτό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...