Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σίγουρος πως λόγω θερμοκρασίας έχεις λίγο πιο χαμηλό σκορ σε σχέση με αυτό που θα έπρεπε να έχεις, αναμένουμε αποτελέσματα όταν με το καλό βάλεις την custom υδρόψυξη ;).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Είμαι σίγουρος πως λόγω θερμοκρασίας έχεις λίγο πιο χαμηλό σκορ σε σχέση με αυτό που θα έπρεπε να έχεις, αναμένουμε αποτελέσματα όταν με το καλό βάλεις την custom υδρόψυξη ;).

Τώρα που γίνε και Delid θα κλαψουν μανες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα Geekbench 4 από μένα με τον i5 6600k στα 4,2GHz . Αφορμή για το εν λόγο bench είναι ο ντόρος που έγινε με την ανακοίνωση του i3-7350k http://gr.pcmag.com/intel-1/24389/news/entuposiazoun-oi-epidoseis-tou-core-i3-7350k

 

 

Μην ασχολείσαι φίλος...όσο oc και να φάει ο new i3,o i5 τον έχει για πρωϊνό.....πόσο μάλλον ο i5 ο ξεκλείδωτος!!!!Εν το μεταξύ μην κοιτάς το score στο geekbench μιας και επηρεάζεται σημαντικά από τα timings στις μνήμες.....corona bench από μένα δαγκωτό αν θέλεις να δεις τις πραγματικές δυνατότητες του cpu σε συνολική δύναμη!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε daily χρήση και σε gaming μηδέν διαφορά συμπεραίνω από το 1t vs 2t....... σε cpu benches δίνει ένα ποσοστό (ελάχιστο 1-2%) υπέρ του 1t (στο corona συγκεκριμένα δίνει 1 δευτερόλεπτο καλύτερο αποτέλεσμα 3:34(1t) vs 3:35(2t) )/αλλά για καλύτερα fps σε games (όπως και σε benches σαν το firestrike / heaven /valley ) δεν δίνει τίποτα τουλάχιστον στο δικό μου σύστημα .....Οπότε το έχω safe αλλά και για full stability στο 2t καθημερινά!Γενικά η μίξη cl με mhz σου δίνουν κάποια διαφορά σε games αλλά και σε daily χρήση παρά το command rate.Οπότε τρέχω καθημερινά 2400/cl11/1.5v και είμαι jet!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σπάσουν ρεκόρ σήμερα

 

http://valid.x86.fr/hax955

 


Προσπάθησα για τα 5.5Ghz με 1.58V αλλα δεν μπαίνει windows και φοβάμαι να πω την αλήθεια για παραπάνω.Αν και μπορεί να μπει με 1.60 αλλα πολύ ρίσκο

post-244051-0-08721600-1480195481_thumb.jpg

post-244051-0-26757900-1480195483_thumb.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι custom.2 ψυγεία 360,1 ψυγείο 240.Cpu block EK,Gpu block EK,1 αντλία D5 και θα βαλω και ΄την δεύτερη που έχω μιας και θα αλλάξω την διαδρομή των σωλήνων.1 ρε ζερβουάρ αλλα θα μπεί και δεύτερο φυσικά

 

post-244051-0-31911700-1480199513_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...