Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, BabisTs είπε

Το ποτίζεις αδρά το εργαλείο bro........1.6v:o....Πάντως r7 1700 στα 4,3ghz δεν έχω ξαναματαδεί......βέβαια πέρα από το μοτόρι το δικό σου bro .....Ωραίος!B)

Είναι παλιο χειμωνιατικο με τα κρυα ,εμενα εντυπωση μου εκανε η prime x370 pro που δεν καταλαβαινε τπτ για 150ευρω μητρικη...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Μιας που πιάσετε τις σα-Pi-λες, ορίστε (σε κουτσό 2C/2T mode @ 5.4), κάτι μου λέει ότι στα 5.3 με κανά 5αρι cache θα είναι καλύτερα.

superpi_1M.jpg.5d724483de088477fc9916019bbf88c2.jpg

Τουμπανος

χαμηλότερα mhz στη μνημη με σφιχτα timings θα σου δωσουν καλυτερα αποτελεσματα

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Super Pi 1Μ.....με cpu στα 5,2ghz/1.34v.......7,078s

Χωρίς τίτλο.png

Πρέσσα στα 5,4ghz και κλείσιμο πυρήνων για να μην ξεφύγουμε πάνω από 1,4v.........6.8s..........

Χωρίς τίτλο.png

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Θα το ψάξω, γιατί θέλω καλό σκοράκι για εδώ: http://oc-esports.io/#!/round/roadtopro_challenger_season4_division1_round2

Ξερεις ποια ειναι η μ@λ@κια σε αυτα τα competitions? Σκιζεσαι εσυ με το νερακι η το αερακι σου να κανεις καλο σκορ  εισαι πρωτος και σου σκάνε προς το τελος της ημερομηνιας οι αζωταδες και σε πετανε στα ταρταρα της βαθμολογιας :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Ξερεις ποια ειναι η μ@λ@κια σε αυτα τα competitions? Σκιζεσαι εσυ με το νερακι η το αερακι σου να κανεις καλο σκορ  εισαι πρωτος και σου σκάνε προς το τελος της ημερομηνιας οι αζωταδες και σε πετανε στα ταρταρα της βαθμολογιας :lol:

Ναι ρε, εγώ με τους υπόλοιπες υδρο/αεριτζήδες κοιτάω τι κάνω, LN2/Phase change κτλ είναι άλλη κατηγορία :P

@BabisTs Ωραίος και μόλις 1.39v!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Έλα ένα και από μένα για να χουμε απαρτία :P 

5.2Ghz -1.36v / 3200 c14-17-28

Capture.PNG

Ανέβασε κασέρι bro (είσαι χαμηλά στα 4,2ghz)......το βράδυ θα δοκιμάσω και εγώ με cache στα 5,3ghz και σφιχτά timmings μιας και έπεζα στα 5,0ghz (cache) στο προηγούμενο post να δω αν έχει διαφορά και να πιάσω αν όχι ξεπεράσω το 6,75s του 4790Κ που είχα..........

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Ανέβασε κασέρι bro (είσαι χαμηλά στα 4,2ghz)......το βράδυ θα δοκιμάσω και εγώ με cache στα 5,3ghz και σφιχτά timmings μιας και έπεζα στα 5,0ghz (cache) στο προηγούμενο post να δω αν έχει διαφορά και να πιάσω αν όχι ξεπεράσω το 6,75s του 4790Κ που είχα..........

Ναι η αλήθεια είναι ότι βοηθάει η cache στα σκορακια. Επειδή μπεντσαρω για χαβαλέ ελάχιστα δεν έχω ασχοληθεί. Θα δοκιμάσω όμως. Κανα 4.7 λες,στα 5.2 core?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/5/2018 στις 12:23 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Όταν κάνετε manual O/C τις RAM, φορτώνετε το XMP profile πρώτα ή όχι ;

Στις 8/5/2018 στις 12:23 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Όταν κάνετε manual O/C τις RAM, φορτώνετε το XMP profile πρώτα ή όχι ;

spi 1m  !!! :D

3770κ @ 5250

gchnfgfgj.JPG

spi 32m @5000

 

 

1982354.jpg

 

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Ναι η αλήθεια είναι ότι βοηθάει η cache στα σκορακια. Επειδή μπεντσαρω για χαβαλέ ελάχιστα δεν έχω ασχοληθεί. Θα δοκιμάσω όμως. Κανα 4.7 λες,στα 5.2 core?

Δώσε άφοβα τουλάχιστον 4,9ghz cache στα 5,2ghz πυρήνα.....ρευματάκι στην cache δεν παίρνει ξεχωριστά μέσα από το bios ? O 4790K έπερνε σε διαφορετική επιλογή vcore στην cache.......στον 8700Κ cache και πυρήνα από το ίδια επιλογή vcore  τροφοδοτούνται.....

41 λεπτά πριν, Zaknafein είπε

Yup, το κασέρι βοηθάει λίγο (για ms μιλάμε βέβαια πάντα ε). Από cache 4.5 -> 5.0 κέρδισα ~150ms.

Πολεμικός Zaknafein απλά......ωραίος!

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Πολεμικός Zaknafein απλά......ωραίος!

Thx, αλλά @@, κυνηγάω έναν Ρουμάνο στο competition, με τρώει για 3" στα 32M o κερατάς στα 5.1 αλλά είναι με 4GHzC15 RAM :angry:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...