Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Zaknafein είπε

Α είσαι ωραίος, εκεί κόλλαγα. Τι drivers θέλει, usb, sata, τι άλλους;

Επειδή δεν μπορεί να βρει drivers μέσα στο win δεν προχωράει η εγκατασταση

Εγώ τα έβαλα όλα ότι βρήκα της asus για 7 64bit από τη μητρικη

Δηλαδή  αν είναι συμπιεσμένα θα κάνεις αποσυμπίεση θα φτιάξεις φακελάκια σε άλλο στικάκι ηστο ίδιο εγώ τα έβαλα σε άλλο στικακι

Επίσης δε βλέπει καθόλου στην αρχή  εγκατασταση usb 3.0 θα τα βάλεις σε usb 2.0 

 

Πχ Σάτα φακελάκι αν έχει ιντελ και άλλο controler πχ asmedia πάλι φακελακι,,/ usb 3.0 intel φακελάκι /usb 3.0 asmedia φακελάκι και την ώρα που έχει σταματήσει και περιμένει θα αρχίσεις να του δίνεις ένα ένα τα φακελάκια να βλέπει και να δια βάζει drivers όταν θα πάρει ότι χρειάζετε με εντολή next θα αρχίσει να κάνει εγκατάσταση win 7 γίνετε πολύ γρήγορα είναι αρκετά μικρό το αρχείο 

Βάλε στο στικάκι και drivers για lan απλά να τους έχεις γιατί δεν βλέπει controler 

Μετά βάζεις ότι θες

Επεξ/σία από ultraex2003
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Παιδες ειναι ενα προγραμματακι της gigabyte που περναει τους drivers κατευθειαν στα bootable usb drive που εχετε φτιαξει με τα win7. Δεν θυμαμαι πως λεγεται αλλα υπαρχει και βιντεακι στο youtube ,εγω ετσι τα ειχα περασει ,πολυ καλο εργαλειακι.

Υπάρχει στο σαι της μητρικής. Windows USB Installation Tool λέγεται. Απλά το τρέχεις και βάζει μόνο του τους drivers ξεκούραστα.

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καιρο ηθελα να βαλω dual-boot τα win7 επειδη εχω M.2 δεν το υποστηριζε..Πλεον με αυτο το προγραμματακι βλεπει τον M.2 μου και μπορω να κανω εγκατασταση!περναει τυπου κατι σαν drivers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Παιδες καιρο ηθελα να βαλω dual-boot τα win7 επειδη εχω M.2 δεν το υποστηριζε..Πλεον με αυτο το προγραμματακι βλεπει τον M.2 μου και μπορω να κανω εγκατασταση!περναει τυπου κατι σαν drivers?

Ναι περναει οτι drivers χρειαζεται για να δει τους δισκους.

16 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Παιδες καιρο ηθελα να βαλω dual-boot τα win7 επειδη εχω M.2 δεν το υποστηριζε..Πλεον με αυτο το προγραμματακι βλεπει τον M.2 μου και μπορω να κανω εγκατασταση!περναει τυπου κατι σαν drivers?

Ναι περναει οτι drivers χρειαζεται για να δει sata ,usb κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Οποτε βλεπει και M.2 επανω σε NVME εκανα install πολυ δυνατο εργαλειο!δεν το ηξερα διοτι By default τα win7 δεν βλεπουν M.2

Δεν έχει να κάνει με τον Μ.2 αλλά με sata drivers. Τον έβλεπε τον Μ.2 αλλά δεν μπορούσες να κάνεις εγκατάσταση. Φαντάζομαι αυτό εννοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panakos_thess είπε

Παιδες καιρο ηθελα να βαλω dual-boot τα win7 επειδη εχω M.2 δεν το υποστηριζε..Πλεον με αυτο το προγραμματακι βλεπει τον M.2 μου και μπορω να κανω εγκατασταση!περναει τυπου κατι σαν drivers?

ρε συ bro !! καλα τοσο δυσκολο ειταν να βαλεις σε 1 στικακι τους drivers και τοσο καιρο δεν εβαζες 7αρια !!!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

ρε συ bro !! καλα τοσο δυσκολο ειταν να βαλεις σε 1 στικακι τους drivers και τοσο καιρο δεν εβαζες 7αρια !!!:P

χαχα δεν το ηξερα Νικο οτι μπαινει και σε M.2 με αυτο το κολπο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικα run με drivers   Radeon Software Adrenalin Edition Q2 2018 (APU)!!:D

καθοτι παιζουν και με κανονικες καρτες!!!;)

3770K @ 4.5

1X290 @1050/1250

win 10 pro insider 1803(RS5) 17672

 

 

 

cfxcvvbvb.JPG

DSzxxcvzxc.JPG

dfgfcg.JPG

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...