Προς το περιεχόμενο

Ξένες σειρές που παρακολουθείτε αυτόν τον καιρό


paredwse

Ποιές σύγχρονες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε αυτή την εποχή;  

40 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιές σύγχρονες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε αυτή την εποχή;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα διαφωνήσω κάπως. Πρόκειται για άρτια παραγωγή(άλλωστε HBO είναι αυτό) αλλά είναι αρκετά βαρετή καθώς αργεί σχετικά να εισάγει χαρακτήρες και καταντάει κουραστική με το πολύ μπλα μπλα, πιστεύω πρέπει να έχεις δει πολλές μα πολλές σειρές για να κολήσεις με το Deadwood και να το εκτιμήσεις. Απέχει πολύ από το εύπεπτο υλικό τύπου PB,Heroes.

 

ενταξει,δεν μπορουμε να το συγκρινουμε με το prison break η το heroes.προκειται για μια εντελως διαφορετικη σειρα.

δεν εχω ξαναδει κατι παρομοιο,το θεωρω προτοτυπο γι'αυτο και μου αρεσει.

 

εχεις να προτεινεις κατι αντιστοιχο σε τετοιου τυπου σειρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει,δεν μπορουμε να το συγκρινουμε με το prison break η το heroes.προκειται για μια εντελως διαφορετικη σειρα.

δεν εχω ξαναδει κατι παρομοιο,το θεωρω προτοτυπο γι'αυτο και μου αρεσει.

 

εχεις να προτεινεις κατι αντιστοιχο σε τετοιου τυπου σειρα?

 

Αν σου άρεσε τόσο, μήπως να ρίξεις μια ματιά στο John from Cincinnati;

Είναι κι αυτό του David Milch, έχει αποσπάσει πολύ καλές κριτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xmmm to john dysthxos akyrothike. Htan apo tis pio perierges seires poy exo dei, hmoun synexeia anamesa sto oti einai h mia alloprosalh malakia kai mish h ena ekolaptomeno aristourghma. Mias kai den tha oloklhrothei den to proteino, dioti poloi tha teinou pros thn proth apopsh kai isos einai adiko.

 

To deadwood pali htan foberh paragogh, epiane to klima ths epoxhs poly kala, htan endiaferon dioti edeixne pos katoikithike to amerika pos dhmiourgithikan oi polities, eixe merikous poloi kalous xarakthres, alla den pauei kai auto na eixe kapoies adynamies. Se orismena shmeia htan ontos bareto dwn yphrxe poly ekseliksh oute kana idietero suspence. Htan mia seira pou emoiaze ligo me theatro sto epipedo kai gi auto htan idiaiterh. Den einai katholou tou styl prison break, lost...ktlp. Kai ti kolhma eixan me tous cocksuckers lol, pano apo 5.000 fores thn eipane thn leksh sta 3 xronia hehe

 

 

Se paromoio hfos me idia poithta, skhnika kai mageia mias paloioterhs epoxhs, alla me poly perisotero suspence kai mysthrio, proteino to yperterastio CARNIVALE pali apo to hbo to kanali me tis kalyteres seires, alla pou gamiountai patokorfa kai tis koboun protou prolaboun na teleiosoun to story tous. Anyway gia mena to carnivale einai h kalyterh seira ever kai teino na balo 2ro to dexter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σειρές του HBO είναι κορυφαίες αλλά συναγωνίζονται σε κόστος τα blockbusters του Hollywood, άρα πρέπει να έχουν και μεγάλη τηλεθέαση για να μην κοπούν. Και δυστυχώς το Carnivale δεν είχε την τηλεθέαση που ήθελε το HBO :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 σε ό,τι είπε ο Tzinos. To Deadwood καλή σειρά είναι αλλά ιδιαίτερη, δλδ δεν την προτείνεις στον καθένα όπως ας πούμε προτείνεις Prison Break,Lost, 24.

Σε παρόμοιου ύφους σειρά νομίζω πέραν του Carnivale, είναι το Wire(αυτή η εξαντλητική ανάλυση χαρακτήρων-κινήτρων -βέβαια σα θεματολογία δεν έχει σχέση με το Deadwood μιας και κινείται στη σημερινή εποχή και είναι αστυνομικό drama) και ίσως το Rome(για να είμαι ειλικρινής δεν το έχω δει ακόμη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Λοστ με διαφορά καλύτερο απο όσες έχω δει..Και το prison Break πολύ καλό,σε άλλο στυλ βέβαια,αλλα επιτυγχάνει το στόχο.Να σε έχει στην "τσίτα" μέχρι το επόμενο επεισόδιο(που αυτή την φορά ψιλοάργει..γκρρ:mad:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μου εφερε ο "θειος" το firefly. Αξίζει τίποτα?

 

Αξιζει και με το παραπάνω. Πολύ περισσότερο από όσο βέβαια το εκτίμησε το FOX (και το έκοψε πριν ολοκληρώσει καν μια season). Συνοδευεται και απο την πολύ καλή ταινία "Serenity" που δινει κατάληξη στην ιστορία.

 

Δημιουργός της ο Joss Whedon, που έχει επίσης δημιουργήσει το "Buffy - the Vampire Slayer" και το "Angel". Εντελώς διαφορετικό ύφος και universe, και σίγουρα κλάσεις πιο ώριμη και φιλόδοξη δουλειά από τις προηγούμενες δουλειές του (κατα τη γνώμη μου πάντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 24 αλλα έχω χάσει λιγο το 440 που ειναι πολυ καλο. Παντως στο http://greekmme.blogspot.com που γραφει για τα νεα στα ΜΜΕ συντομα απο οτι διαβασα θα αναφερει και νεα απο τις σειρες της νεας χρονιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...