Προς το περιεχόμενο

Deus Ex 3: Human Revolution


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με παίδεψε πολύ μέχρι να το συνηθίσω και να καταλάβω τι παίζει ακριβώς

με τα hacking και τα augmentations, αλλά από την στιγμή και μετά που καταλάβεις τι

ακριβώς παίζει και μπεις στην φιλοσοφία του παιχνιδιού, το παιχνίδι είναι απλά ΑΠΟΛΑΥΣΗ.

 

Ναι, είναι αρκετά δύσκολο αν το δεις σαν Call Of Duty. Όντως, σφαίρες δεν υπάρχουν πολλές.

Ναι, τα γραφικά του δεν είναι τα καλύτερα και επαναλαμβάνονται δωμάτια και κτήρια.

 

Δεν είναι αυτό όμως το θέμα μας. Έχει μια τρομερή ιστορία από πίσω, σου δίνει άπειρες επιλογές

και κυρίως σε αναγκάζει να το δεις σφαιρικά το πράγμα: Θα υπάρξουν φορές που θα πρέπει να κρυφτείς,

θα υπάρξουν φορές που θα πρέπει να το παίξεις διπλωματία και θα υπάρξουν φορές που θα σκοτώσεις.

Το παιχνίδι ουσιαστικά σου λέει πως το να μπουκάρεις μέσα σε ένα δωμάτιο με το αυτόματο και να καθαρίσεις τους πάντες είναι όχι η 2η, αλλά η 5η λύση. Αν κάποιος αγόρασε το παιχνίδι με αυτό τον σκοπό, λογικότατο είναι να απογοητευθεί και από τα γραφικά και από το action.

 

Λυπάμαι όμως που θα χάσει την μοναδική εμπειρία του να χακάρεις το pc μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα αφού έχεις ακινητοποιήσει αθόρυβα πρώτα τον φρουρό και να εξαφανίζεσαι μέσα από καταπακτές και υπόγεια πριν σε πάρει κανείς χαμπάρι. Εξαιρετικοί διάλογοι, φοβερή ιστορία, για μένα τουλάχιστον καλή εξέλιξη του χαρακτήρα όσον αφορά τα augmentations, και γενικά ό,τι θα έπρεπε να είναι ένα RPG πάνω απ΄ όλα.

 

Μόνη ένστανση τα boss fights που μου σπάγανε τα νεύρα και γενικά ήταν κάπως...αλλού.

Από εκεί που είχες βγάλει όλη την πίστα χωρίς να χτυπήσει ούτε ένας συναγερμός και με μόνο όπλο ένα

crossbow, ξαφνικά έπρεπε να σκοτώσεις ένα γαιδούρι που δεν νιώθει με τίποτα.

 

Το παραβλέπω τελείως όμως αυτό το μικρό μείον.

Το παιχνίδι προσωπικά μου πρόσφερε μια μοναδική εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον στο επιπεδο δυσκολιας "give me a challenge" το παιχνιδι μια χαρα βγαινει σαν FPS. Ολοι οι φρουροι εχουν σφαιρες οποτε οσο σκοτωνεις βρισκεις.

 

Αν θες να παιξεις stealth θυμιζει λιγο το παλιο commandos αλλα σε πρωτο προσωπο. Κρυβεσαι σε γωνιες, στοιβαζεις πτωματα κλπ. Το βρηκα πολυ δυσκολο να παιξω ετσι οποτε το γυρισα σε Rambo μπας και προχωρησω λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ενώ μ'αρέσει πολύ το παιχνίδι, δε με αφήνει να παίξω πάνω από 10-15 λεπτά. Με πετάει στο desktop αφού έχει freezάρει και εμφανίζονται κάτι σαν πιτσιλιές σε όλη την οθόνη.. δοκίμασα με 2 drivers αλλά πάλι το ίδιο... Κάποιοι λένε ότι άμα κλείσω το DX11 στρώνει αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδια,οι μπαταρίες,δεν φορτίζουν ολες τέρμα,ανεξαρτήτως του αν εχεις τερματίσει το σκιλ,μόνο μια φορτίζει αυτόματα παντα;

 

Αν κατάλαβα, εννοείς το [Recharge Rate] augmentation οπότε ναι, γεμίζει μόνο το τελευταίο "used" cell - αν π.χ. ανοίξεις Cloak και καταναλώσεις μισό cell, το Recharge θα σου επαναφορτίσει το συγκεκριμένο cell (αν τα γράφω λίγο μπερδεμένα δες το link, λέει το συγκεκριμένο tip στο τέλος tongue.gif).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... Έχω κερδίσει απο το Πλαίσιο το Square Enix Deus Ex: Human Revolution και θέλω να μάθω αν μπορώ να πουλήσω τον κωδικό... ώμος ο αγοραστής θα μπορεί να το κατεβάσει η θα έχει κανένα πρόβλημα...???Μου έχουν δώσει έναν κωδικό για να μπω στο steam και να το κανό add από εκεί αλλά το έχω κατεβάσει κιόλας... έκανα βλακεία??? εμένα δεν με ενδιαφέρει δίνω και το account μου έτσι κι αλλιώς μόνο για αυτό τον λόγω το έφτιαξα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα... Έχω κερδίσει απο το Πλαίσιο το Square Enix Deus Ex: Human Revolution και θέλω να μάθω αν μπορώ να πουλήσω τον κωδικό... ώμος ο αγοραστής θα μπορεί να το κατεβάσει η θα έχει κανένα πρόβλημα...???Μου έχουν δώσει έναν κωδικό για να μπω στο steam και να το κανό add από εκεί αλλά το έχω κατεβάσει κιόλας... έκανα βλακεία??? εμένα δεν με ενδιαφέρει δίνω και το account μου έτσι κι αλλιώς μόνο για αυτό τον λόγω το έφτιαξα...

 

κάθε παιχνίδι στο steam κολλάει-bound στο account .Δεν μεταφέρεται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα, εννοείς το [Recharge Rate] augmentation οπότε ναι, γεμίζει μόνο το τελευταίο "used" cell - αν π.χ. ανοίξεις Cloak και καταναλώσεις μισό cell, το Recharge θα σου επαναφορτίσει το συγκεκριμένο cell (αν τα γράφω λίγο μπερδεμένα δες το link, λέει το συγκεκριμένο tip στο τέλος tongue.gif).

 

 

 

 

τζάμπα τα πραξις που εδωσα γαμώτο....

 

 

δωσε ρε φιλος μια επαναφορτιζόμενη ακομα γαμώ...

 

4ευρω η μια, εχει ρε τσιγκούνη!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τζάμπα τα πραξις που εδωσα γαμώτο....

δωσε ρε φιλος μια επαναφορτιζόμενη ακομα γαμώ...

4ευρω η μια, εχει ρε τσιγκούνη!!

 

Μπα, μην το λές... Αν και ποτέ δεν θεώρησα το Recharge Rate σαν priority upgrade (αγαπάμε Cloak/Hacking: Capture/Stealth devil.png), είναι χρήσιμο αν δεν βιάζεσαι ιδιαίτερα - 80% των περιπτώσεων που θυμάμαι να παίζω κρυφτό με τους guards άναβα Cloak and/or Sprint Silently, πεταγόμουν σε νέα κρυψώνα και μετά περίμενα 10-15sec να επαναφορτίσει το cell. Αν δεν ζόριζαν τα πράματα γενικά απο χρόνο, αυτό το trick μου εξοικονόμησε αρκετά energy bars.

 

P.S. Δεν ξέρω και με τι στύλ παίζεις γενικά, αλλά αν δεν βαρίεσαι ιδιαίτερα το hacking minigame βγάζεις αρκετό xp και credits για να αγοράσεις σχεδόν όλα τα "καλά" augmentations (ανάλογα το στυλ πάντα, προσωπικά βρήκα τα Punch Through Walls, Dermal Armor, Hacking: Fortify/Analyze και όοοοολα τα Stealth Enhancer άχρηστα για no alarms, no kills run), οπότε το Praxis δεν πάει και ιδιαίτερα χαμένο tongue.gif.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα, μην το λές... Αν και ποτέ δεν θεώρησα το Recharge Rate σαν priority upgrade (αγαπάμε Cloak/Hacking: Capture/Stealth devil.png), είναι χρήσιμο αν δεν βιάζεσαι ιδιαίτερα - 80% των περιπτώσεων που θυμάμαι να παίζω κρυφτό με τους guards άναβα Cloak and/or Sprint Silently, πεταγόμουν σε νέα κρυψώνα και μετά περίμενα 10-15sec να επαναφορτίσει το cell. Αν δεν ζόριζαν τα πράματα γενικά απο χρόνο, αυτό το trick μου εξοικονόμησε αρκετά energy bars.

 

P.S. Δεν ξέρω και με τι στύλ παίζεις γενικά, αλλά αν δεν βαρίεσαι ιδιαίτερα το hacking minigame βγάζεις αρκετό xp και credits για να αγοράσεις σχεδόν όλα τα "καλά" augmentations (ανάλογα το στυλ πάντα, προσωπικά βρήκα τα Punch Through Walls, Dermal Armor, Hacking: Fortify/Analyze και όοοοολα τα Stealth Enhancer άχρηστα για no alarms, no kills run), οπότε το Praxis δεν πάει και ιδιαίτερα χαμένο tongue.gif.

 

στελθ,χακ παίζω,ζήτημα σε ολο το παιγνίδι να εχω ρίξει 20 σφαίρες(είμαι δεύτερο γύρο ντιτροιτ)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλά μιλάμε έχω πορωθεί άσχημα! Τι παιχνίδι είναι αυτό! Από το half life 1 είχε να με τραβήξει τόσο πολύ ένα παιχνίδι. Χαλαρά τοπ για μένα.

 

Αρνητικά:

-Για τους μη εξοικειωμένους (σ αυτούς ανήκω και γω) το παιχνίδι είναι δύσκολο ακόμα και αν κάποιος έχει επιλέξει να το παίξει στο easy mode.

-Τα γραφικά είναι μέτρια γενικά, κακά αν αναλογιστούμε ότι πρόκειται για παιχνίδι του 11.

-Ο χώρος είναι μικρός, καμία σχέση με mafia, gta

 

Περιμένω πώς και πώς το επόμενο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα το DLC "The missing link". Τίποτα το σπουδαίο,περίπου 10-12 ώρες gameplay που για "άγνωστο" λόγο έκοψαν από την κανονική ιστορία. Κρίμα γιατί σου δίνει καμιά 15αριά praxis kit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...