Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1000000000000000000 !!!!!!! καμια σχεση το 2 με τα προιγουμενα. ηταν κλασης ανωτερα σε ολα τα επιπεδα. ηταν απ τα παιχνιδια τα οποια δεν σε ξενεροναν στο 2 επισοδιο. σε εβαζε ακομα ποιο μεσα στην δραση και γενικα στο σπιτι σου για να ασχολιθεις μαζι τους!!! για τα γραφικα δεν αναφερομαι.

το crysis 2 ξεφιγε αρκετα απ την αποψη μου. και εκτος αυτου σου χαλαει ολη την μαγια απ τα προιγουμενα γιατι ανακατεψαν το στορι!!!! αντι για στορι δρασης μου εδωσε να καταλαβω οτι το εκαναν σαν την καλημερα ζωη η την λαμψη!!! λες και εδωσαν το σεναριο να το συνεχεισει ο φωσκολος!!!! καθαρη αμερικανια!!! και για ολα αυτα πιστευω οτι φτεει επιδι επρεπε να βγει και για κονσολες!!! να ειναι μικρο για τους προγραματιστες, ενα σουπερ ουαου μπερδεμενο σεναριο για να δουν και οι κονσολαδες τη εγινε σε αυτο που δεν προκιτε ποτε να παιξουν τα μπρικια τους, και καπως περιπλοκο οσο αναφορα τις μαχες και τις αποστολες που αλλο ηθελαν να βγαλουν και αλλο τελικα εκαναν γιατι μεχρι εκει του επετρεπε η arcade φιλοσοφια!!!

 

περιμενα σεναριο-story ποιο καλο!!! οπως τον αρχοντα των δαχτιλιδιων. εβλεπες το ενα επισοδιο και το επομενο ηταν καλητερο απ το προιγουμενο.

γραφικα DX11 καθαρα!!! να το βαζεις σε winxp και να μιν παιζει σε dx9. να τρως ακυρο απο καρτα, drivers, και απ τα windows.

να εχει αρκετη γκαμα σε οπλα οπως το call of duty.

θα ηθελα να γραψω και αλλα κατα για το παιχνιδι αλλα με τρονε οι ενοχες, το εβαλα, και το επαιζα απ της 10 το βραδι μεχρι τις 5:30 το πρωι. το τερματισα. παντος δεν θα το ξανα παιξω οπως τα προιγουμενα επισοδια τα οποια τα επαιξα αρκετες φορες. αυτο ομως οχι......δεν θα του κανω την ιδια τιμη να δουλεψει τοσες φορες την gpu μου!!!! και ποσο μαλλον να το αγορασω, γιατι τα προιγουμενα τα επεξα τα τερματισα και ειπα οτι αυτα αξιζουν μια θεση στο ραφι μου σε γνισια εκδωση!!!

 

'Ελεος με την ορθογραφία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

'Ελεος με την ορθογραφία....

 

καμία σχέσητο 2 με τα προηγούμενα. ήταν κλάσης ανωτέρα σε όλα τα επίπεδα. ήταν απ τα παιχνίδιατα όποια δεν σε ξενέρωναν στο 2 επεισόδιο. σε έβαζε ακόμα ποιο μέσα στην δράσηκαι γενικά στο σπίτι σου για να ασχοληθείς μαζί τους!!! για τα γραφικά δεν αναφέρομαι.

το crysis 2 ξέφυγε αρκετά απ την άποψη μου. και εκτόςαυτού σου χαλάσει όλη την μαγιά απ τα προηγούμενα γιατί ανακάτεψαν το στόρι!!!!αντί για στόρι δράσης μου έδωσε να καταλάβω ότι το έκαναν σαν την καλημέρα ζωήη την λάμψη!!! λες και έδωσαν το σενάριο να το συνεχίσει ο Φώσκολος!!!! καθαρήαμερικανια!!! και για όλα αυτά πιστεύω ότι φταίει επειδή έπρεπε να βγει και γιακονσόλες!!! να είναι μικρό για τους προγραμματιστές, ένα σουπερ ουαου μπερδεμένοσενάριο για να δουν και οι κονσολαδες τη έγινε σε αυτό που δεν πρόκριτε ποτέ ναπαίξουν τα μπρίκια τους, και κάπως περίπλοκο όσο αναφορά τις μάχες και τις αποστολέςπου άλλο ήθελαν να βγάλουν και άλλο τελικά έκαναν γιατί μέχρι εκεί του επέτρεπεη arcade φιλοσοφία!!!

 

περίμενα σενάριο-story ποιο καλό!!! όπως τον άρχοντατων δαχτυλιδιών. έβλεπες το ένα επεισόδιο και το επόμενο ήταν καλύτερο απ το προηγούμενο.

γραφικά DX11 καθαρά!!! να το βάζεις σε winxp καινα μhν παίζει σε dx9. να τρως άκυροαπό κάρτα, drivers, και απ τα windows.

να έχει αρκετή γκάμα σε όπλα όπως το call of duty.

θα ήθελα να γράψω και αλλά κατά για το παιχνίδι αλλάμε τρώνε οι ενοχές, το έβαλα, και το έπαιζα απ της 10 το βραδύ μέχρι τις 5:30το πρωί. το τερμάτισα. παντός δεν θα το ξανά παίξω όπως τα προηγούμενα επεισόδιατα όποια τα έπαιξα αρκετές φορές. αυτό όμως όχι......δεν θα του κάνω την ιδία τιμήνα δουλέψει τόσες φορές την gpu μου!!!! και ποσό μάλλον να το αγοράσω, γιατί ταπροηγούμενα τα έπαιξα τα τερμάτισα και είπα ότι αυτά αξίζουν μια θέση στο ράφιμου σε γνήσια έκδοση!!!

 

συγνώμη για τα ορθογραφικά.

 

 

 

 

Αυτό ακριβώς! Μόνο όσοι έχουν DX11 κάρτα να το παίξουν και με κολλήματα... Όλοι οι άλλοι να κόψουν το λαιμό τους. Αηδίες τώρα!

 

ποσοι απο μας το παιξαμε το 1 στα τερματα????????????? κανενας!!! η 2900χτ και η 8800gtx πηραν το μπουλο!!! και εκτος αυτου ηταν λιγος κοσμος που ειχε αυτες τις καρτες. ακομα και η επομενες.....και η μεθεπόμενες...το μπουλο πηραν και αυτες. ασε που πρεπει να υπαρχει και καλο σύστημα γα να βαλεις τετοια καρτα!!! εγω οταν βγηκε το παιχνιδι ημουν με Χ850 και πηγα και πηρα μια 2900gt. ημουν με c2d E6400 και 2 gb ram. κακα τα ψεματα, κανενας μας δεν κατεφερε να παιξει το παιχνιδι οπως ηθελε. μονο τωρα το τρεχουν καλα τα pc, με Ι7 και με gtx480+ H 5870+

 

ξέρεις πόσος κόσμος έκανε αναβάθμιση στον υπολογιστή του για να παίξει το crysis 1 ? απλά, τα χρήματα απ το crysis 1 τα έβγαλαν οι εταιρίες (κυρίως η ΑΤΙ και η NVIDIA ). και η ΕΑ έχασε πολλά από αυτά λόγο πειρατιας.

 

περισσότερα χρήματα χαλάσαν για να κάνουν αναβαθμίσεις στους υπολογιστές παρά να αγοράσουν το παιχνίδι γνήσιο. ολοι ετρχαν να αγορασουν τουλαχιτον μια καρτα γραφικων.

απο αυτη την αποψη μάρκετινγκ , μιλάω devil.pngcool.gifwink.gif.

 

ας το εκαναν να το κατεβάζουμε μεσω steam. να γλυτώσουν την πειρατια και να πετάγανε μερικά διαφημιστικά ( intel, nvidia, amd...κλπ ) μέσα στο παιχνίδι και να μοίραζαν ποσοστά ο ενας με τον αλλον.

πολλα μπορουσαν να κανουν, αλλα μαλλον η ΕΑ ηθελε να το βγαλει για κονσολες για να βγαλει κανενα € απ τους κονσολαδες. δε περιμενει να βγαλει απ τους pc gamers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το crysis έχω την εντύπωση, ότι παρά την πειρατεία τα πήγε πολύ καλά στις πωλήσεις και ότι βγήκε στις κονσόλες δεν έχει να κάνει με τις πωλήσεις στο pc..

και τις δεκαπλάσιες πωλήσεις να έκανε, πάλι το 2 θα έβγαινε στις κονσόλες..διότι απλά η αγορά των κονσολών είναι παχιά αγελάδα..και για μένα πολύ καλά έκανε

μιας και εταιρεία είναι, όχι τπτ dedicated pc only developers, κέρδος θέλουν.

Απλά έπρεπε στη pc version να είχε δοθεί πολύ περισσότερη λεπτομέρεια διότι το hardware για καλύτερα πράγματα απο αυτά που είδαμε υπάρχει και να υπάρχει μεγάλη

ελευθερία και για τη modding community.

 

Αυτοί όμως προτίμησαν την εύκολη λύση του port και της προχειροδουλειάς. Ε, τώρα ας τα λουστούν. Στο κάτω-κάτω ας το βγάζαν πιο νωρίς στις κονσόλες και ας του

αφιερώναν λίγο περισσότερο χρόνο για το pc. Και θα προτιμούσα να είχα πιο γαμάτα γραφικά και ας έπαιζα και σε χαμηλότερο επίπεδο(γραφικών) με προοπτική να το παίξω

φουλ στο μέλλον.Διότι ναι μεν έχει πολύ ωραία γραφικά, αλλά δε νομίζω να έμεινε και κάποιος pc gamer με ανοιχτό το στόμα.

Αντίθετα, στο πρώτο crysis με την 8800gt σε 1280Χ1024 στο μεσαίο επίπεδο γραφικών, ήμουνα λες και είχα γυμνή μπροστά μου τη monica belluchi! :-D

τι στο καλό, έχουν περάσει σχεδόν 4 χρόνια απο την κυκλοφορία του πρώτου crysis, αν μέσα σε όλο αυτό το διάστημα αυτή είναι η βελτίωση που έχει επιτευχθεί στα γραφικά, τότε βράστα! -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα μου την έδωσε περισσότερο απ'όλα ότι δεν υπήρχε καμιά προστασία ενάντια σε crackers/cheaters.

Και με το 1.2 πάλι άρχισαν να επιστρέφουν και έχουμε κι έναν που συνέχεια spam-άρει το MyCrysis forum λέγοντας πώς να γίνει αυτό με την cracked έκδοση και ΧΑΙΡΕΤΑΙ ότι "PIRATES WIN AGAIN :)".

 

Έλεος πια... δεν τους αρέσει, να μην το πάρουν.

Εμείς που τα σκάσαμε, δεν έχουμε όρεξη να παίζουμε με cheaters. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου την έδωσε περισσότερο απ'όλα ότι δεν υπήρχε καμιά προστασία ενάντια σε crackers/cheaters.

Και με το 1.2 πάλι άρχισαν να επιστρέφουν και έχουμε κι έναν που συνέχεια spam-άρει το MyCrysis forum λέγοντας πώς να γίνει αυτό με την cracked έκδοση και ΧΑΙΡΕΤΑΙ ότι "PIRATES WIN AGAIN :)".

 

Έλεος πια... δεν τους αρέσει, να μην το πάρουν.

Εμείς που τα σκάσαμε, δεν έχουμε όρεξη να παίζουμε με cheaters. :(

 

άλλο ένα δείγμα της προχειροδουλειάς τους και του που έχουν γραμμένη τη [c community

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το crysis έχω την εντύπωση, ότι παρά την πειρατεία τα πήγε πολύ καλά στις πωλήσεις και ότι βγήκε στις κονσόλες δεν έχει να κάνει με τις πωλήσεις στο pc..

και τις δεκαπλάσιες πωλήσεις να έκανε, πάλι το 2 θα έβγαινε στις κονσόλες..διότι απλά η αγορά των κονσολών είναι παχιά αγελάδα..και για μένα πολύ καλά έκανε

μιας και εταιρεία είναι, όχι τπτ dedicated pc only developers, κέρδος θέλουν.

Απλά έπρεπε στη pc version να είχε δοθεί πολύ περισσότερη λεπτομέρεια διότι το hardware για καλύτερα πράγματα απο αυτά που είδαμε υπάρχει και να υπάρχει μεγάλη

ελευθερία και για τη modding community.

 

Πάντως εδώ ο Cevat Yerli, δημιουργός του παιχνιδιού και της Crytek, λέει ότι το πρώτο Crysis πήγε καλά, αλλά όχι τόσο όσο περίμεναν και από άποψη πωλήσεων και κριτικών (είναι παλιά βέβαια η συνέντευξη). Παρακάτω φαίνεται να βγαίνει ήδη και ένα μικρό κόμπλεξ ως προς τα PC και την πειρατεία, ακόμα κι αν επιμένει πως η κυρίαρχη πλατφόρμα είναι το PC. Να μου πεις έχει άδικο? Ίσως όχι, αν δε φαινόταν ότι φτύνουν τόσο απροκάλυπτα τα PC με το Crysis 2.

 

Βέβαια εμένα η ένστασή μου είναι ότι πρόκειται γενικά για ένα μέτριο σουτεράκι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσοι απο μας το παιξαμε το 1 στα τερματα????????????? κανενας!!! η 2900χτ και η 8800gtx πηραν το μπουλο!!! και εκτος αυτου ηταν λιγος κοσμος που ειχε αυτες τις καρτες. ακομα και η επομενες.....και η μεθεπόμενες...το μπουλο πηραν και αυτες. ασε που πρεπει να υπαρχει και καλο σύστημα γα να βαλεις τετοια καρτα!!! εγω οταν βγηκε το παιχνιδι ημουν με Χ850 και πηγα και πηρα μια 2900gt. ημουν με c2d E6400 και 2 gb ram. κακα τα ψεματα, κανενας μας δεν κατεφερε να παιξει το παιχνιδι οπως ηθελε. μονο τωρα το τρεχουν καλα τα pc, με Ι7 και με gtx480+ H 5870+

 

ξέρεις πόσος κόσμος έκανε αναβάθμιση στον υπολογιστή του για να παίξει το crysis 1 ? απλά, τα χρήματα απ το crysis 1 τα έβγαλαν οι εταιρίες (κυρίως η ΑΤΙ και η NVIDIA ). και η ΕΑ έχασε πολλά από αυτά λόγο πειρατιας.

 

περισσότερα χρήματα χαλάσαν για να κάνουν αναβαθμίσεις στους υπολογιστές παρά να αγοράσουν το παιχνίδι γνήσιο. ολοι ετρχαν να αγορασουν τουλαχιτον μια καρτα γραφικων.

απο αυτη την αποψη μάρκετινγκ , μιλάω devil.pngcool.gifwink.gif.

 

ας το εκαναν να το κατεβάζουμε μεσω steam. να γλυτώσουν την πειρατια και να πετάγανε μερικά διαφημιστικά ( intel, nvidia, amd...κλπ ) μέσα στο παιχνίδι και να μοίραζαν ποσοστά ο ενας με τον αλλον.

πολλα μπορουσαν να κανουν, αλλα μαλλον η ΕΑ ηθελε να το βγαλει για κονσολες για να βγαλει κανενα € απ τους κονσολαδες. δε περιμενει να βγαλει απ τους pc gamers.

Και εσένα σου αρέσει όλο αυτό?

 

Τέλος πάντων μπορεί να σου αρέσει και είναι άποψη σου. Έχεις το δικαίωμα της άποψης όπως όλοι μας. Αρκεί βέβαια να μην προσβάλλεις τους άλλους μιλώντας άσχημα.

 

Υπάρχουν πολλοί που δεν ξέρουν να φέρονται δυστυχώς. Δεν ξέρουν να μιλάνε, δεν ξέρουν να κάνουν διάλογο. Είναι τραμπούκοι και θυμίζουν χουλιγκάνους σε γήπεδα.

Μιλάω για τους γνωστούς που κάθε φορά μιλάνε άσχημα για τις κονσόλες, όπως "μπρίκια,κλπ", έτσι απλά για να ξεσπάσουν βγάζοντας τη κακία τους.

Αυτό συμβαίνει με διάφορα πράγματα, όπως ηχεία, κάρτες γραφικών, Apple, ακόμα και σε Forums για μοτοσυκλέτες.

 

 

Για παράδειγμα λίγο πριν τη δική σου κριτική στο Crysis 2, ο φίλος Panahs, έγραψε τη γνώμη του για το παιχνίδι και ήταν αρνητική σε μεγάλο βαθμό. Ωστόσο όμως δεν ήταν προκλητική και με άσχημο τρόπο. :-)

 

Φαντάζομαι ότι απλά επηρεάστηκες, δυστυχώς από τον χουλιγκανισμό που υπάρχει ΚΑΙ στο Forum μας και δεν ήθελες να μιλήσεις έτσι.

 

Φιλικά. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τα έχω ξαναπεί, αυτά τα μπρίκια κατέστρεψαν το gaming και αυτό δεν έχει να κάνει με εμπάθεια, αλλά με πραγματικότητα. Στο βωμό του χρήματος όλα...

 

Αντιθέτως εταιρείες που δείχνουν σεβασμό στον PC gamer ανταμείβονται απλόχερα: Blizzard, DICE.

 

Ούτε drm της πλάκας, ούτε τπτ. Απλώς βγάζουν παιχνιδάρες και φροντίζουν να τις ντύνουν με τρομερό online που και να θες να ακολουθήσεις το δρόμο της πειρατείας (με private servers πχ) δεν σε αφήνει η ποιότητα του παιχνιδιού να το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η Blizzard έχει ακούσει τα εξ'αμάξης για το WoW ας πούμε και για πολλά άλλα, όμως τα υπολόγισε στο επόμενο expansion της π.χ. όπως πιστεύω ότι έκανε και η DICE. (δεν το ακολούθησα το BC2 σε βάθος, γι' αυτό λέω "πιστεύω")

Και πάλι όμως η DICE δεν έκανε ένα απλό port στο game, αλλά δείχνει να παίρνει στα σοβαρά την PC gaming community...

 

Όταν όμως βλέπεις στο online του Crysis 2 άτομα να παίζουν online με την έκδοση του θείου, όπως και τα cheatέρια να αλωνίζουν ανενόχλητα και να μην διορθώνονται τα bugs και οι τρύπες ούτε με patch, τι περιμένει η Crytek να ακούσει?

 

Τα λεφτά μας πίσω θα έλεγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα, ενα παιχνιδι δεν το αγοραζω για να παιξω online.

Το αγοραζω γιατι το γουσταρω και θελω να το εχω αυθεντικο γιατι αξιζει, μετα για το "support devs" που λενε ολοι.

Για multiplayer... Μπα.. Εχω ποσα παιχνιδια που θεωρουντε τοπ για MP (τα cod κυριως), και ουτε που τα εγκατεστησα στο pc μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, σεβαστό, αλλά εγώ όταν αγοράζω ένα παιχνίδι, θέλω να εκμεταλλευτώ πλήρως τις δυνατότητες που μου παρέχει και γι' αυτό πληρώνω κιόλας.

 

Ο καθένας αγοράζει ένα παιχνίδι για διαφορετικούς λόγους και έχει ελάχιστη σημασία για ποιο λόγο το κάνει.

Σημασία έχει ότι το αγοράζει και εφόσον το πληρώνει έχει δικαίωμα να έχει και τις ανάλογες απαιτήσεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ερώδιε, η αλήθεια είναι ότι έλεγα πως μέχρι τώρα τα πιο bugged παιχνίδια είναι της DICE.

Δεν περίμενα η CryTek να βγάλει κάτι πιο τρύπιο. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...