Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@outlaw star

Υπάρχουν οι Console Haters, τι να κάνουμε...

Ωστόσο υπάρχουν και οι PC Haters...

Απλά μην δίνεις σημασία σε αυτούς τους κομπλεξικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εν τω μεταξύ λίγο άσχετο αλλά σε άλλο thread έχει πάει η κουβέντα(off topic και εκεί) σε κονσόλες vs pc και υποστηρίζουν ότι οι κονσόλες έχουν καλύτερα γραφικά

και ότι μόνο αν σκας 2χίλιαρα κάθε τόσο είσαι up to date...μάλιστα κάποιοι υποστηρίζουν ότι το uncharted 3 και το gow3 έχουν γραφικά ου ούτε καν τα εχουμε δει σε pc..

εγώ τους είπα να συγκρίνουν videos απο crysis2 σε xbox και pc...βέβαια κανένας δε μου απάντησε περί αυτού..ορισμένοι είναι απάλευτοι :mrgreen:

 

Ας την βρει ο καθενας οπως θελει

Ασχετα αν τα pc ειναι καλυτερα για gaming

Ας τους στην κοσμαρα τους σιγα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@outlaw star

Υπάρχουν οι Console Haters, τι να κάνουμε...

Ωστόσο υπάρχουν και οι PC Haters...

Απλά μην δίνεις σημασία σε αυτούς τους κομπλεξικούς.

 

συμφωνώ απλά όταν κάποια πράγματα είναι εμφανή (σύγκριση γραφικών στις 2 πλατφόρμες, ε τότε τρελένεσαι με αυτά που γράφουν όταν μιλάνε για κορόιδα που τα σκάνε στο pc..)

το καλύτερο είναι να έχεις και απο τα 2 πάντως για να καίγεσαι και με κανά ποδοσφαιράκι/ξυλίκι με τους φίλους σου μπροστά στη 40άρα, όταν κάνεις διαλείματα απο τα fps/strategy :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ απλά όταν κάποια πράγματα είναι εμφανή (σύγκριση γραφικών στις 2 πλατφόρμες, ε τότε τρελένεσαι με αυτά που γράφουν όταν μιλάνε για κορόιδα που τα σκάνε στο pc..)

το καλύτερο είναι να έχεις και απο τα 2 πάντως για να καίγεσαι και με κανά ποδοσφαιράκι/ξυλίκι με τους φίλους σου μπροστά στη 40άρα, όταν κάνεις διαλείματα απο τα fps/strategy :-D

Σίγουρα υπάρχουν τα κορόιδα που τα σκάνε στα PC και σίγουρα υπάρχουν τα κορόιδα που νομίζουν ότι οι κονσόλες είναι το ίδιο πράγμα με τα PC.

Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει, αρκεί να μη προσβάλει ή προκαλεί τον άλλον. Χρειάζεται σεβασμός.

Η άποψη μου είναι ότι και τα δύο χρειάζονται και είναι μια χαρά. Τώρα σχόλια τύπου χαμηλό Frame Rate στις κονσόλες, κλπ, είναι τουλάχιστον κακοήθειες. Αφού μια χαρά παίζουν τα παιχνίδια. Δεν είναι όλοι Fraps Whores.

Από την άλλη πάλι όσοι κράζουν τα PC για πολλά λεφτά, πολυπλοκότητα, κλπ, ισχύει το ίδιο.

 

Τόσο στο PC όσο και στο PS3, απολαμβάνω τα παιχνίδια σε μία Panasonic 46" (αυτή της υπογραφής μου) και το αποτέλεσμα είναι χάρμα οφθαλμού και στις δύο περιπτώσεις.

Παίζω VideoGames από εποχές SNES συστηματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τώρα σχόλια τύπου χαμηλό Frame Rate στις κονσόλες, κλπ, είναι τουλάχιστον κακοήθειες. Αφού μια χαρά παίζουν τα παιχνίδια. Δεν είναι όλοι Fraps Whores.

 

Να πάρω την μύγα; :P

Fraps Whore δεν είμαι και δεν κάθομαι να κοιτάω τα frames μου όσο ένα παιχνίδι είναι playable.

Αλλά η διαφορά μεταξύ Crysis 2 PS3 (demo) και Crysis 2 PC (beta) ήταν πολύ αισθητή στην ομαλότητα.

 

Κι εγώ είχα GameBoy και SNES, αλλά μετά από εκεί, PC only.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρω την μύγα; :P

Fraps Whore δεν είμαι και δεν κάθομαι να κοιτάω τα frames μου όσο ένα παιχνίδι είναι playable.

Αλλά η διαφορά μεταξύ Crysis 2 PS3 (demo) και Crysis 2 PC (beta) ήταν πολύ αισθητή στην ομαλότητα.

 

Κι εγώ είχα GameBoy και SNES, αλλά μετά από εκεί, PC only.

Πάρε τη μύγα, πάρε και τη σφίγγα. Εγώ γενικά μίλησα.

Σίγουρα υπάρχει διαφορά. Δεν σημαίνει ότι στο Playstation δεν παίζει καλά το Crysis. Στο PC απλά παίζει όπως είναι λογικό καλύτερα.

Λόγω επεξεργαστικής ισχύς, λόγω mouse, κλπ.

Ο καθένας τέλος πάντων διαλέγει αυτό που του ταιριάζει και γι' αυτό υπάρχουν και τα δύο.

Όπως η κόντρα iPhone vs Galaxy S και πολλά άλλα Vs όπως PS3 Vs 360. Και τα δύο είναι κορυφαία, αλλιώς ένα από τα δύο δεν θα υπήρχε γιατί δεν θα το προτιμούσαν.

Απλά ο καθένας μπορεί να εκφράσει την προτίμησή του με σεβασμό και χωρίς να χρειάζεται να πείσει κάποιον.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας που αναφερθηκαν τα fps

τι average εχετε στο crysis2? οσοι τουλαχιστον το παιξατε

 

σε low γραφικά που παίζω στα πρώτα 2 λεπτά έχω 15-28 frame, μετά τα 2 λεπτά έχω 25-30 frame αφού το βάζω να κλειδώνει στα 30 max, παρατήρησα πως απο τη στιγμή που τα κλειδώνω εκεί τότε το drop frame σχεδόν απουσιάζει και μπορώ να πω οτι κυλάει πολύ ομαλά σαν να παίζω σε high-end pc ένα πράμα, ποιο ομαλά και απο το crysis wars που εκεί έχω την αίσθηση οτι κάτι μου δημιουργεί αντίσταση στο παιχνίδι, πάντως περιμένω την κυκλοφορία του παιχνιδιού που πιστεύω οτι θα κυλάει ακόμα ποιο ομαλά και σχετικά με καλύτερες επιδόσεις. τότε σκέφτομαι να κάνω αρκετές τροποποιήσεις στο παιχνίδι μπας και δω λίγο καλύτερα γραφικούλια :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως με το μηχάνημα της υπογραφής μου πάει χάλια...

 

Ίσως πάω για μια GTX260 ακόμα... Ίδωμεν... Και το έχω προπαραγγείλει κιόλας...

Να πως βγάζουν τα λεφτά. :-)

 

Καλύτερα θα έλεγα να περιμένεις τη τελική έκδοση πάντως. Ένα παιχνίδι είναι, αν δεν παίζει, δεν παίζει και τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το μηχανημα της υπογραφης μου παιζει τελεια,βεβαια περιμενω την τελικη εκδοση.

οσο για τις κονσολες επειδη τις εχω ολες τα games που βγαινουν κ στο pc k στις κονσολες παντα ειναι καλυτερα στο pc σε θεμα γραφικων, πχ bulletstorm το εχω κ στο χβοχ κ στο pc κ δεν ειμαι κολλημενος με το mouse κ στο pc με το χβοχ χειριστηριο το εχω βαλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...