Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τωρα να υποθεσω,οτι ειναι σε dx9?

 

yeap, τώρα το αν με ένα απλό patch θα έχει τόσο καλύτερα γραφικά θα το δούμε...

 

όποιος το έχει αγοράσει και έχει παίξει online ας μας πει κανά 2 εντυπώσεις να δούμε αν αξίζει, όπως αν έχει κόσμο, αν παίζει lag κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crysis 2 Advanced Graphics Options App

http://www.incrysis.com/forums/viewtopic.php?id=33008

 

Όλα τέρμα και μου τρέχει νεράκι... κάτι δεν παει καλά εδώ :P

 

Έγινε θαύμα! Τα pc μας τρέχουν Crysis! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Crysis 2 μέχρι στιγμής έχει πρόβλημα με Crossfire συστήματα.

 

Η απόδοσή του με μία κάρτα είναι καλύτερη απ'ότι με 2 ή περισσότερες.

 

Το κακό είναι ότι με Crossfire ενεργοποιημένο, καί τα fps είναι πιό κάτω απ'ότι με μία κάρτα αλλά καί χρησιμοποιεί όλες τις GPUs στο 90%-100%.

 

Καί χειρότερη απόδοση αλλά καί πολλαπλάσια κατανάλωση ρεύματος.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχουν βγεί Crossfire profile που να λύνει το πρόβλημα. Οι τελευταίοι Caps 18/3 λύνουν μόνο το πρόβλημα του flickering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως σε σχεση με το πρωτο, και οπως ειπατε για τα γραφικα που εχει τρεχει πολυ πιο γρηγορα, σφαιρα παει και τα γραφικα κοβουν ματι. Και απο gameplay πολυ μπροστα αν και το σεναριο ειναι λιγο κουλο :-D

 

Χαλαρα το παιχνιδι της χρονιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap, τώρα το αν με ένα απλό patch θα έχει τόσο καλύτερα γραφικά θα το δούμε...

 

όποιος το έχει αγοράσει και έχει παίξει online ας μας πει κανά 2 εντυπώσεις να δούμε αν αξίζει, όπως αν έχει κόσμο, αν παίζει lag κτλ

Για οσους εχουνε dx11 gpu.Οι υπολοιποι θα λουστουνε το dx9 :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Crysis 2 μέχρι στιγμής έχει πρόβλημα με Crossfire συστήματα.

 

Η απόδοσή του με μία κάρτα είναι καλύτερη απ'ότι με 2 ή περισσότερες.

 

Το κακό είναι ότι με Crossfire ενεργοποιημένο, καί τα fps είναι πιό κάτω απ'ότι με μία κάρτα αλλά καί χρησιμοποιεί όλες τις GPUs στο 90%-100%.

 

Καί χειρότερη απόδοση αλλά καί πολλαπλάσια κατανάλωση ρεύματος.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχουν βγεί Crossfire profile που να λύνει το πρόβλημα. Οι τελευταίοι Caps 18/3 λύνουν μόνο το πρόβλημα του flickering.

 

Δοκίμασα κι εγώ αυτο που λέει ο τύπος πιο κάτω βήμα βήμα όμως δεν με δούλεψε για την αποφυγή του flickering (με 2X 5770)

 

Tώρα όσο αναφορά αγαπητέ panther τα FPS στο crossfire δεν είναι πιο κάτω απ'οτι με μία κάρτα είναι σχεδόν διπλάσια τουλάχιστον στο δικό μου pc μη λέμε ότι θέλουμε!

 

Crysis 2 crossfire flickering *FIX*

 

No sure how many people have been having the same problem as me with serious amounts of flickering in game when using multiple GPU's but if you are having this problem here's a simple fix!

 

1. Make sure you have the latest ATI catalyst application profiles installed

2. Rename crysis2.exe to rift.exe (run under radeon pro with fullscreen)

3. Play!

 

very good scaling with my two 5770's and no screen flickering! yay!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Tώρα όσο αναφορά αγαπητέ panther τα FPS στο crossfire δεν είναι πιο κάτω απ'οτι με μία κάρτα είναι σχεδόν διπλάσια τουλάχιστον στο δικό μου pc μη λέμε ότι θέλουμε!

 

Για πιό λόγο αυτό το ύφος φίλε μου?

 

Εγώ είμαι με 2Χ6950 και υπάρχει πρόβλημα. Και έχει επισημανθεί και από άλλους. Αντίθετα το flickering διορθώθηκε με τους caps 18/3, αλλά έκανε ζημιά στο scaling.

 

Είναι πολύ πιθανόν επειδή οι κάρτες σου είναι παλιές, οι drivers στη περίπτωσή σου να είναι πιό ώριμοι.

 

Οπότε να προσέχουμε λίγο το ύφος μας, έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε πείραξε ''το να μήν λέμε ότι θέλουμε'' που έγραψα και το παίρνεις τόσο τοίς μετρητοίς οφείλω να σου ζητήσω συγνώμη απλά δεν πρέπει να τα γενικεύουμε

όλα αν δεν έχουμε μια σφαιρική και τεκμηριωμένη αποψη γιατί εγώ όταν διάβασα το post σου δεν αναφερόσουν στις 2Χ6950 αλα γενικά στο crossfire το οποίο όντως

δεν έχει αντιμετωπιστεί με τον καλύτερο τρόπο απο την crytek και ειδικά για την κατηγορία των δικών σου καρτών που έσκσες κάποια φράγκα παραπάνω και έχεις την απαίτηση να τα παίζεις όλα στο μάξιμουμ.

Φιλικά. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, αλλά η final version έχει επιλογές στα γραφικά? Η μόνο τα gamer, advanced, hardcore που είχε και η beta?

Eκτός αν κατέβασα την beta και δεν το ξέρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...