Προς το περιεχόμενο

Crysis 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως τρέχει πολύ καλά, ακόμα και στη hardcore ρύθμιση!! Uninstall τώρα, και πάει για αγορά! Ή μπορώ απλά να παραγγείλω key, μιας και το έχω ήδη εγκατεστημένο απο το θείο? Η παίζει να έχω πρόβλημα στο multiplayer με αυτήν την έκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το single είναι αρκετά καλό, αλλά ρε γμτ τα γραφικά μου δίνουν την αίσθηση ότι δεν έχουμε να κάνουμε με cry engine 3 αλλά με μια βελτίωση της 2 και μάλιστα όχι στον οπτικό τομέα, αλλά απλά στο optimization..ως συνήθως thx to the consoles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λίγο το τερμάτισα, το στόρι ωραίο αλλά λίγο γελοίο, ο πρωταγωνιστής όλο χάνει τις αισθήσεις του, η πανοπλία του "σβήνει" και πατάς space για να πάρει "μπροστά". αμα τα ήξερε απο την αρχή παίζει και να μην την έπαιρνε ποτέ :P btw, περιμένω το original απο το e-shop να καώ λίγο στο MP :D

 

εντωμεταξύ οι εξωγήινοι δεν πεθαίνουν με τίποτα με σφαίρες, η shotgun θα κρατάς ή θα βαράς με το κοντάκι του όπλου. παίζει να έριξα σύνολο 1000 σφαίρες σε όλο το παιχνίδι... melee σε melee ήμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λίγο το τερμάτισα, το στόρι ωραίο αλλά λίγο γελοίο, ο πρωταγωνιστής όλο χάνει τις αισθήσεις του, η πανοπλία του "σβήνει" και πατάς space για να πάρει "μπροστά". αμα τα ήξερε απο την αρχή παίζει και να μην την έπαιρνε ποτέ :P btw, περιμένω το original απο το e-shop να καώ λίγο στο MP :D

 

εντωμεταξύ οι εξωγήινοι δεν πεθαίνουν με τίποτα με σφαίρες, η shotgun θα κρατάς ή θα βαράς με το κοντάκι του όπλου. παίζει να έριξα σύνολο 1000 σφαίρες σε όλο το παιχνίδι... melee σε melee ήμουν.

 

Πόσο σου πήρε περίπου το sp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο σου πήρε περίπου το sp?

 

κοντά στις 8 με 9 ώρες, με διαλύματα, φαγητό, μπάνιο. 3 φορές πέθανα σύνολο οπότε τα πέρασα μπαμ μπαμ, ήταν και στη χαμηλότερη δυσκολία. φορ φαν το έβαλα εκεί :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, επιλογές στα γραφικά μόνο μέσω tool/startup commands.

 

Για dx10 υπαρχει τροπος για να μπει?

 

ισχυουν ολα αυτα και θα δω καποια διαφορα απο το hardcore?

 

Here are the available tweaks/configs:

 

 

+sys_spec_gameeffects = 1/2/3 -> Changes Game Effects such as body-related stuff like when

 

they disappear

 

+sys_spec_objectdetail = 1/2/3 -> Changes the quality of the detail of the objects

 

+sys_spec_particles = 1/2/3 -> Changes the quality of the particles

 

+sys_spec_physics = 1/2/3 -> Changes how you interact with the world ( higher is more CPU-

 

intensive )

 

+sys_spec_postprocessing = 1/2/3 -> Changes the quality and amount of post processing used

 

+sys_spec_shading = 1/2/3 -> Changes the quality of the shaders

 

+sys_spec_shadows = 1/2/3 -> Changes the quality of the shadows

 

+sys_spec_sound = 1/2/3 -> Changes the quality of the sound

 

+sys_spec_texture = 1/2/3 -> Changes the quality of textures

 

+sys_spec_water = 1/2/3 -> Changes the quality of the water

 

+cl_crouchToggle=0/1 -> Disables/Enables crouch toggle

 

+cl_zoomToggle=0/1 -> Disables/Enables Zoom toggle

 

+i_mouse_accel=0 /1 -> Disables/Enables mouse acceleration

 

+g_skipIntro=0/1 -> Disables/Enables Intro Skipping

 

+cl_fov=x -> Enter your desired value for the Field of View

 

+r_DrawNearFoV=x -> Enter your desired value for the Field of View of nearby objects

 

+pl_movement.power_sprint_targetFov=x -> Enter your desired value for the Field of View

 

while sprinting

 

+r_motionblur=0/1 -> Disables/Enables Motion Blur

 

+g_radialBlur=0/1 -> Disables/Enables the Radial Blur, which gives you the effect of speed

 

+r_Flares=0/1 -> Disables/Enables Flare effects around certain dynamic lights

 

+r_Glow=0/1 -> Disables/Enables Bloom effects

 

+r_HDRRendering=0/1 -> Disables/Enables HDR Rendering

 

+r_SSAO=0/1 -> Disables/Enables Screen Space Ambient Occlusion

 

+q_ShaderHDR=0/1 -> Disables/Enables Shader HDR effects

 

+r_ColorGrading=0/1 -> Disables/Enables Color Grading

 

+r_MultiGPU=0/1 -> Disables/Enables SLI/CrossFireX

 

+r_MultiThreaded=0/1 -> Disables/Enables Multi-thread support

 

+g_useHitSoundFeedback=0/1 -> Disables/Enables Sound feedback of a hit

 

+e_shadows=0/1 -> Disables/Enables shadows

 

+r_FSAA=0/1 -> Disables/Enables Full-scene Anti-Aliasing

 

+r_UseEdgeAA=0/1 -> Disables/Enables Edge Anti-Aliasing

 

+r_TexMaxAnisotropy=1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11/12/13/14/15/16 -> Select the desired value for

 

Anisotropic Filtering ( from 1x to 16x )

 

+d3d9_TextureFilter=bilinear/trilinear -> Chooses between bilinear and trilinear texture filtering

 

+cl_sensitivity=x -> Enter your desired value for mouse sensivity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε πείραξε ''το να μήν λέμε ότι θέλουμε'' που έγραψα και το παίρνεις τόσο τοίς μετρητοίς οφείλω να σου ζητήσω συγνώμη απλά δεν πρέπει να τα γενικεύουμε

όλα αν δεν έχουμε μια σφαιρική και τεκμηριωμένη αποψη γιατί εγώ όταν διάβασα το post σου δεν αναφερόσουν στις 2Χ6950 αλα γενικά στο crossfire το οποίο όντως

δεν έχει αντιμετωπιστεί με τον καλύτερο τρόπο απο την crytek και ειδικά για την κατηγορία των δικών σου καρτών που έσκσες κάποια φράγκα παραπάνω και έχεις την απαίτηση να τα παίζεις όλα στο μάξιμουμ.

Φιλικά. :-D

 

Δέν έχει πρόβλημα.

 

Σίγουρα θα διορθωθεί η φάση με νέους drivers ή profiles, απλώς τώρα είναι βλακεία να καίς 150 Watt παραπάνω και να έχεις 15 - 20 fps λιγότερα.

 

Και η πλάκα είναι ότι και καλά στα release notes των Cap 18/3 υποτίθεται ότι βελτιώνεται το crossfire performance στο Crysis 2.

 

Τέλος πάντων. Θα κάνουμε λίγο υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για dx10 υπαρχει τροπος για να μπει?

 

Όχι, θα μπει σε μελλοντικό patch.

 

ισχυουν ολα αυτα και θα δω καποια διαφορα απο το hardcore?

 

Δεν το έχω ψάξει...

J2g, είσαι εδώ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας με τον αδερφό μου που του είχε άρεσε τo 1ο έως το σημείο που άρχιζες να πολεμάς με alien (έτσι τουλάχιστον μου είπε), μου είπε ότι το 2o, λίγο που ασχολήθηκε μαζί του έχει γίνει ποιο shooter.

Στο 1ο είχε και κάποια stealth στοιχεία, ενώ τώρα οι εχθροί βγαίνουν κατά μιλούνια κάτι κοιτάς απλά να τους σκοτώσεις.

 

Όντως, έχει αλλάξει τόσο;

 

 

Swyped from my HTC Desire using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας με τον αδερφό μου που του είχε άρεσε τo 1ο έως το σημείο που άρχιζες να πολεμάς με alien (έτσι τουλάχιστον μου είπε)

 

Συμφωνώ κι εγώ... Όσο είχες να κάνεις με Κορεάτες υπήρχε λίγο το στρατηγικό κομμάτι (πως θα προσεγγίσω τους εχθρούς, τι θα κάνω κτλ), μετά με τα alien το παιχνίδι γινόταν πολύ Doom...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ κι εγώ... Όσο είχες να κάνεις με Κορεάτες υπήρχε λίγο το στρατηγικό κομμάτι (πως θα προσεγγίσω τους εχθρούς, τι θα κάνω κτλ), μετά με τα alien το παιχνίδι γινόταν πολύ Doom...

 

Πιο πολύ σε far cry θυμίζει.Στην αρχή όλα ωραία και καλά πολεμάς με ανθρώπους,μετά εκει που προχωράς πετάγεται ένα ζόμπι και λες what the hell...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...