Προς το περιεχόμενο

Μειώσεις τιμών από τον ΟΤΕ στα ευρυζωνικά προϊόντα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 317
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελικά ο ΟΤΕ που όλοι κάποτε κράζαμε εγεινε η πιο σιγουρη λύση για το ADSL..Και τα λέγανε οι Οτετζήδες οτι μια μέρα όλοι στον ΟΤΕ θα γυρίσετε και γελούσαμε :)
Μη βιάζεστε τόσο πολύ να το πείτε αυτό, γιατί αν θυμάστε τι είχε γίνει με τον διπλασιασμό, φανταστείτε τι θα γίνει τώρα που θα πέσουν όλοι στις 8άρες και τις 24άρες.

Αν δεν έχει φροντίσει ο ΟΤΕ να κάνει γενναίες αναβαθμίσεις στις διασυνδέσεις των DSLAM, προβλέπω να αναστενάζει το τηλεφωνικό του κέντρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλέπω να αναστενάζει το τηλεφωνικό του κέντρο.

 

τουλαχιστον εκει θα το σηκωνουνε αμεσως,και δεν θα μας εκνευριζουνε οπως οι ...εναλακτικοι.και επισης,στον οτε,εχεις και καποιον να βρισεις.δεν εξαφανιζωνται σε αυτες τις περιπτωσεις,οπως κανουν ....αλλοι. και ουτε θα προσπαθουν μονιμος να σου βρουν καποια δικαιολογια,οπως η forthnet.(φταιει ο οτε,και φταιει ο οτε.στην forthnet,αμα τους ρωτησεις για δεν μπορεις να πιασεις με τιποτα γραμμη,θα σου πουν ....φταιει ο οτε).!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δικαιολογία να βρουν; Ότι φταίνε οι εναλλακτικοί; Άλλωστε θα έχει και πάγιο ΟΤΕ η γραμμή :P

Και μην είσαι και τόσο σίγουρος ότι θα το σηκώνουν αμέσως αν ξαφνικά πολλαπλασιαστεί ο όγκος των τηλεφωνημάτων. Δε νομίζω να προσλάβουν επιπλέον προσωπικό για να ακούν παράπονα.

Και για να μη νομίζεις ότι τα λέω μόνο εγώ (που ως γνωστό είμαι εμπαθής), δες τι λένε οι ίδιοι από τον ΟΤΕ (αυτά βέβαια αν υπάρχει κάποιος γνωστός να σου τα πει, γιατί οι πολλοί θα τρέξουν στις μεγάλες ταχύτητες και μετά θα βρίζουν τον ΟΤΕ όπως τώρα βρίζουν τους εναλλακτικούς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δικαιολογία να βρουν; Ότι φταίνε οι εναλλακτικοί; Άλλωστε θα έχει και πάγιο ΟΤΕ η γραμμή :P

Και μην είσαι και τόσο σίγουρος ότι θα το σηκώνουν αμέσως αν ξαφνικά πολλαπλασιαστεί ο όγκος των τηλεφωνημάτων. Δε νομίζω να προσλάβουν επιπλέον προσωπικό για να ακούν παράπονα.

Και για να μη νομίζεις ότι τα λέω μόνο εγώ (που ως γνωστό είμαι εμπαθής), δες τι λένε οι ίδιοι από τον ΟΤΕ (αυτά βέβαια αν υπάρχει κάποιος γνωστός να σου τα πει, γιατί οι πολλοί θα τρέξουν στις μεγάλες ταχύτητες και μετά θα βρίζουν τον ΟΤΕ όπως τώρα βρίζουν τους εναλλακτικούς).

 

afto akrivos fovamai kai den kano aitisi gia 8 or 24...kalitera na mino me ta 2 kai na doume tous allous na "trone"ta moutra tous. ELPIZO PWS den tha ta fane giati kai ego thelo na valo 24ara

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα συμφωνησω με τον φιλο που ανεφερε προηγουμενως οτι και τσαπα που λεει ο λογος να δινει 24ρα γραμμη ο Οτε παλι θα προτιμησει εναλακτικους παροχους!.Γιατι?

Σπιτι μου εχω μια γραμμη 1024 Otenet onDsl kit. Τους τελευταιους 7 μηνες οι ταχυτητες ηταν ΑΙΣΧΟΣ! και δεν μιλαω για κατεβασμα p2p αναφερομαι σε downloads απο την Microsoft και σελιδες που τις πιο πολλες φορες κατεβαζεις με καλες ταχυτητες. οι ταχυτητες μου φτανανε maximum τα 70kb/sec με μεσο ορο κατεβασματως 40 με 45!.Γνωστος μου εχει την 2048 Otenet Ondsl kit αυτος ειχε μαξιμουμ ταχυτητα 100kb/sec με μεσο ορο 80 με 90.!

Επισης εχω μιλησει με πολλα ατομα απο την περιοχη μου (Ροδο) και οι περισσοτεροι που εχουν Οτενετ εχουν προβλημα με την ταχυτητα!Επισης το ιδιο προβλημα εχουν πολλοι users σε ολη την Ελλαδα.

Αυτη ειναι λοιπον η περιφημη αξιοπιστια και ποιοτητα υπηρεσιων του OTE? σε καποιο τηλεφωνο που ειχαμε κανει για να παραπονεθουμε για τις απαραδεχτες ταχυτητες η απαντηση ηταν εαν θελετε καλες ταχυτητες να ερθετε να παρετε μια ιδιοκτητη γραμμη να κατεβαζετε γρηγορα!

Την τελευταια εβδομαδα η αληθεια ειναι οτι το ιντερνετ ειναι μια χαρα κατεβαζω με 90 -110 kb/s αλλα τωρα τι να το κανω?τοσους μηνες γιατι να πληρωνω για υπηρεσιες που δεν εχω? και τωρα που δινουν 24ρα γραμη με 29 ευρω τον μηνα γιατι να μην προτιμησω την φορθνετ που την δινουν με 21,50 τον μήνα.Η απαντηση πολλων ειναι οτι ο Οτε ειναι τοσα χρονια στις τηλεπικοινωνιες κλπ κλπ.Να τα βρασω τα χρονια που ειναι στον χωρο. Εγω βλεπω την κοροιδια που φαγαμε τοσο καιρο και μολις ειδαν οτι χασανε πανω απο 200.000 πελατες φιλοτιμηθηκαν να ριξουν τις τιμες και να προσφερουν πιο γρηγορο ιντερνετ.Ευχαριστω δεν θα παρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρόδο είσαι φίλε ? Κώ είμαι εγώ με 2Mbit. Σταθερό download 200+ όλη μέρα. Περίμενε λίγο γιατί θα βάλουν όλοι 8 και 24 και θα ξεμπουκώσουν τα dslam για 1,2,4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E νομίζεις η forthnet καλύτερη είναι ?? Ολες οι εταιρίες έχουν άσχημα. Στην forthnet θα στέλνεις με fax τους πληρωμένους λογαριασμούς γιατί απο λάθος τους θα σου χρεώνουν και τον προηγούμενο και επίσης οταν πάρεις εξυπηρέτηση πελατών θα περιμένεις κανα 20 λεπτο στο ακουστικό σου :) Εγώ στην θέση σου θα περίμενα λίγο ακόμα γιατι όπως σου πα παραπάνω θα τρέξουν πολλά πρόβατα να βάλουν 8 , 24 όπου υποστηρίζει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ρεσυ ολες οι εταιρες εχουν τα στραβα τους!αλλα ειληκρινα δεν εχω καμια διαθεση να συνεχισω με τον Οτε!Εκτως απο τα προβληματα με την ταχυτητα ειχα κιαλλο προβλημα επεφτε η γραμμη πολλες φορες την μερα και εκει να εβλεπεις τι κουφα ακουγα απο την εξυπηρετιση πελατων!τους ελεγα οτι σε 3 pc εχω το ιδιο προβλημα και μου λεγανε να κοιταξω τις καρτες δικτυου μου!!!!το προβλημα αυτο υποτιθεται οτι θα λυνοταν εντως 48ρου και θα μας ενημερωναν κιολας αλλα το προβλημα λυθηκε μετα απο 3 εβδομαδες και χωρις καμια ενημερωση!

Εξυπηρετησεις πελατων στην Ελλαδα απο τηλεφωνια μεχρι οτι φανταστεις πιστευω πανω κατω τα ιδια ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια. γινεται καποιος να ειναι εστω και λιγο καλυτερος απο τον ΟΤΕ οταν ολοι οι αλλοι παροχοι χρησιμοποιουν το δικτυο του κατακορον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια. γινεται καποιος να ειναι εστω και λιγο καλυτερος απο τον ΟΤΕ οταν ολοι οι αλλοι παροχοι χρησιμοποιουν το δικτυο του κατακορον?

 

ναι.ο εναλακτικος νοικιαζει την γραμμη του ΟΤΕ,την Patchαρει με το νεο Firmware Forthnet 24,και η γραμμη παιρνει τα πανω της ....:lol:

υπαρχουνε και πληροφοριες για συνεργασια εναλακτικων - Χρηστου Τσεκου ....

 

Εξυπηρετησεις πελατων στην Ελλαδα απο τηλεφωνια μεχρι οτι φανταστεις πιστευω πανω κατω τα ιδια ειναι.

καλα,μην βαλεις και στοιχημα σε αυτο,θα χασεις :-D

 

pote den mou exei symvei kati tetoio...oute diploxrewsh oute na perimenw 20 lepta sto akoustiko :P

 

μην ορκιζεσε κιολας :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
μην ορκιζεσε κιολας :-D

 

sovara twra etsi...exw parei 6-7 fores kai panw apo 2-3 lepta den perimena pote...den lew oti isxyei se olous alla se mena proswpika isxyei...pesto kwlofardia pesto opws 8es alla kai sta 7 thlefwnhmata pou ekana sthn Forthnet toso perimena...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...