Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ : Μειωμένες τιμές στο Conn-X aDSL έως και 44,5% και νέα ταχύτητα έως 24 Mbps


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 288
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

με 24αρα πιανω 550 - 850 !!! απο Ραπ.

 

ενω θα επρεπε λογω γραμμης να πιανω τουλαχιστον 1500 - 2200

 

το απ ειναι σταθερο στα 95

 

τι γινεται ???

 

εχω κι εγω ρουτερ Linksys Vag 200 !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 24αρα πιανω 550 - 850 !!! απο Ραπ.

 

ενω θα επρεπε λογω γραμμης να πιανω τουλαχιστον 1500 - 2200

 

το απ ειναι σταθερο στα 95

 

τι γινεται ???

 

εχω κι εγω ρουτερ Linksys Vag 200 !!!

 

α) όχι αν είσαι μακριά κ συγχρονίζεσαι στα πχ 12-13 πως θα πιάσεις τα 2000

β) δεν κοιτάμε την ταχύτητα μέσω rapidshare τορεντ κτλ αλλά μέσω ftp πχ μπες εδώ http://www.ubuntu.com/getubuntu/download και κατέβασε το από οτενετ

ομοίως κατέβασε το κ από εξωτερικό

επανέλαβε τα τεστ 2-3 φορες και θα έχεις σωστά συμπεράσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
με 24αρα πιανω 550 - 850 !!! απο Ραπ.

 

ενω θα επρεπε λογω γραμμης να πιανω τουλαχιστον 1500 - 2200

 

το απ ειναι σταθερο στα 95

 

τι γινεται ???

 

εχω κι εγω ρουτερ Linksys Vag 200 !!!

 

kai sta posa sygxronizesai? giati na sygxronizesai sta 24mbit einai pio api8ano apo thn 2h parousia :P

epishs na arxiseis na xrhsimopoieis download manager...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το USR 9108 είναι συμβατό με ADSL2+ οπότε για 8mbit είσαι οκ..

Πριν λίγο μίλησα με Οτενετ και μου είπαν ότι όποιος θέλει από τους υπάρχοντες πελάτες της μέχρι 10/01 να πάει σε ταχύτητα 24mbps θα πρέπει να επικοινωνεί με το 134 ώστε να του μετατρέψουν τη γραμμή σε connx αμέσως και χωρίς χρέωση..Μετά θα μπορεί να βάλει 24άρα..Μετά το πέρας της προφοράς δλδ μετά τις 10/01 είναι πιθανό να το υποστηρίζει και η οτενέτ..

 

Edit: Στις ρυθμίσεις δεν είναι ανάγκη να αλλάξεις κάτι εφ'όσον δεν αλλάξεις τα στοιχεία σου δλδ user name και password..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx. elpizo ayrio na eimai me 8ra, 4-5 meres mou eixan pei, nomizo trith tous eixa parei thlefono gia anabathmisi. H plaka einai oti aytes tis meres kano to lygotero katebasma apo alles fores me ta 2mb, mias kai exoun kopei kai oi tv seires logo apergias. Tha pao se 8 kai den tha exo tipota na katebaso lol. (kala olo kai kati tha bro)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αυτή τη στιγμή είμαι στην otenet (με το conx) αλλα με 1mbit και απο οτι καταλαβαινω περιμενω απο μερα σε μερα την αναβαθμιση.

 

 

Οταν η γραμμη γινει 24αρα θα σταματησει το ρουτερ να παιζει μεχρι να το ρυθμισω σε adsl2+? Η αρκει που το εχω σε multimode?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx. elpizo ayrio na eimai me 8ra, 4-5 meres mou eixan pei, nomizo trith tous eixa parei thlefono gia anabathmisi. H plaka einai oti aytes tis meres kano to lygotero katebasma apo alles fores me ta 2mb, mias kai exoun kopei kai oi tv seires logo apergias. Tha pao se 8 kai den tha exo tipota na katebaso lol. (kala olo kai kati tha bro)

 

Δεν είσαι ο μόνος. Aυτή μάλλον είναι και η συνηθισμένη περίπτωση. Με εξαίρεση όσουν βάζουν 8 (ή και 24) για πρώτη φορά, νομίζω ότι οι περισσότεροι και φυσικά οι παλιότεροι κάτοχοι adsl γραμμών έχουν περάσει από όλα τα... στάδια ταχυτήτων. 384 ή 512, μετά στα 1, μετά 2 κ.ο.κ. (τουλάχιστον με μένα έτσι έγινε).

 

Και φυσικά από κάποιο σημείο και μετά πιο πολύ ανεβοκατεβάζεις για να μην... κάθεται η γραμμή παρά για κανένα άλλο σοβαρότερο λόγο. Τα σημεία των καιρών! :mrgreen:

 

Έννοείται ότι πολύ σύντομα θα πάω στα 24 (πάει να πει γύρω στα 14-15) και θα πρέπει να σκεφτώ πάααρα πολύ τι στο καλό να κατεβάσω για να δοκιμάσω τη γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα πρέπει να σκεφτώ πάααρα πολύ τι στο καλό να κατεβάσω για να δοκιμάσω τη γραμμή.

Κατέβασε HD video και αν έχεις και μεγάλο μονιτορ...

 

"Προσοχή: Από 1.1.2008, μηνύματα γραμμένα σε greeklish θα διαγράφονται."

ΚΑΙΡΟΣ ΗΤΑΝ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...