Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το polling rate μόνο σε κάτι παλιά optical mouse(WMO/IE3 κλπ) είχε νόημα που ήταν στα 125 Hz ξέρω εγώ. από τότε όλα είναι 500+ και σπάνια έχει σημαντική διαφορά αν το μεγαλώσεις με τόσο καλούς σένσορες που έχουν πλέον. Ίσα ίσα στα 1000 πολλές φορές συμπεριφέρονται και περίεργα σε σχέση με default.

Για gamepad απλά είναι για γέλια η όλη φάση να το συζητάμε. Δώσε μου ps/2 mouse με μπίλια παρά gamepad.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω πάρει το Χbox elite 2 και έχω να πώ μονο τα καλύτερα απο ποιότητα!!! παίζω στο κίνητο,στο λάπτοπ και τώρα και με μια καρτα intel ax200 μαζι με ανταπτοράκι για pcι express την έβαλα και στο PC και γένικα παίζει κυριoλεκτικά πάντου! Σε windows άλλα και σε linux στη διάνομη archlinux που παίζω κανα παιχνιδάκι στο retroarch.

Επεξ/σία από imperialplay3r
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ένα controller που έχει plug n play λειτουργία xbox 360 για pc, είναι το roar r100wd. λίγο περίεργο στα κουμπιά (τα βλέπω λίγο κοντά μεταξί τους Ο Δ Χ κ λπ...), ο σταυρός είναι λίγο σκληρός και για να μου κάτσουν 2 καλά δοκίμασα 4 (το ένα θέμα στη δεξιά σκανδάλη και το άλλο θέμα στο σταυρό όταν πάταγες κάτω πήγενε λοξός δεξιά) αλλά κατά τ άλλα... :P :P :P είναι φτήνο, plug n play κανονικό 'xbox 360' με αναλογικές σκανδάλες και στα παιχνίδια το βλέπει xbox 360(plug n play):P.τα 2 που κράτησα βγήκαν καλά κάνα 6μηνο που τα χω.τα άλλα μακάρι να μην σου τύχουν!!:P :P :P:P 

Επεξ/σία από Cablemanager
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για fighting games έχετε να προτείνετε κανένα φθηνό gamepad;
Μόνο σταυρός με ενδιαφέρει.

Έχω ήδη 4 xbox 360 για όλα τα άλλα.

Θα κάνω την δουλειά μου με Roar R200WS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι να μην ασχολείστε με αυτά τα φθηνά αν δεν υπάρχει οικονομικό θέμα. Το χειριστήριο του XBOX είναι το καλύτερο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Γνώμη μου είναι να μην ασχολείστε με αυτά τα φθηνά αν δεν υπάρχει οικονομικό θέμα. Το χειριστήριο του XBOX είναι το καλύτερο..

Για fighting games είναι χάλια, έχει απάραδεκτο σταυρό.

Επεξ/σία από Jastonas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Jastonas είπε

Για fighting games είναι χάλια, έχει απάραδεκτο σταυρό.

Το 360 είχε χείριστο σταυρό, σε αντίθεση με το one που είναι κομπλέ. Δεν ξέρω να σου πω αν θεωρείται απ τους καλούς σταυρούς, αλλά σίγουρα δεν ήταν το αίσχος του 360

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, Jastonas said:

Για fighting games είναι χάλια, έχει απάραδεκτο σταυρό.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το Fighting Commander της Hori, αλλά είναι λίγο ακριβούτσικο (40-50 ευρώ). Έχει βγει και η καινούρια έκδοση που λέγετα Octa αλλά δεν την έχω δει σε κάποιο ελληνικό μαγαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα controller για pc μέχρι 30€ υπάρχει κάτι που να παίζει μια χαρά forza Motorsport 7 , dirt rally και fifa; Έχω δει το Roar R200WS που είναι σε πολύ καλή τιμή και έχω διαβάσει ότι το βλέπουν τα windows σαν του 360 θα κάνουμε δουλειά; (Θα αγοραστεί και ένα απλό usb bt adapter) Δυστυχώς δεν υπάρχει το budget για xbox series controller αλλιώς θα έπαιρνα αυτό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Nik1239 είπε

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα controller για pc μέχρι 30€ υπάρχει κάτι που να παίζει μια χαρά forza Motorsport 7 , dirt rally και fifa; Έχω δει το Roar R200WS που είναι σε πολύ καλή τιμή και έχω διαβάσει ότι το βλέπουν τα windows σαν του 360 θα κάνουμε δουλειά; (Θα αγοραστεί και ένα απλό usb bt adapter) Δυστυχώς δεν υπάρχει το budget για xbox series controller αλλιώς θα έπαιρνα αυτό .

Καλά θεωρούνται και τα PDP, τα οποία έχουν φτιαχτεί με την άδεια της Microsoft (εξ ου και το σήμα xbox), χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία.

https://www.skroutz.gr/c/663/Gamepads/m/2605/PDP/f/355859/PC.html

 

Επεξ/σία από Brandtobrand
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Brandtobrand είπε

Καλά θεωρούνται και τα PDP, τα οποία έχουν φτιαχτεί με την άδεια της Microsoft (εξ ου και το σήμα xbox), χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία.

https://www.skroutz.gr/c/663/Gamepads/m/2605/PDP/f/355859/PC.html

 

Ψάχνω σε ασύρματο κάτι αν γίνεται διότι ενσύρματο στην τηλεόραση δεν βολεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2021 στις 7:01 ΜΜ, Nik1239 είπε

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα controller για pc μέχρι 30€ υπάρχει κάτι που να παίζει μια χαρά forza Motorsport 7 , dirt rally και fifa; Έχω δει το Roar R200WS που είναι σε πολύ καλή τιμή και έχω διαβάσει ότι το βλέπουν τα windows σαν του 360 θα κάνουμε δουλειά; (Θα αγοραστεί και ένα απλό usb bt adapter) Δυστυχώς δεν υπάρχει το budget για xbox series controller αλλιώς θα έπαιρνα αυτό .

https://www.skroutz.gr/s/4432543/SpeedLink-Torid-Wireless-Gamepad-Βlack-PC-PS3.html?from=favorites_popup

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Το είχα για πάνω απο 3 χρόνια μέχρι που ξεκόλλησαν τα πάνω πλαστικά από τα αναλογικά. Ακόμα παίζει χωρίς θέμα.. στα local coop ο 2ος παίχτης αυτό παίρνει και ο άλλος του xbox one.  Πραγματικά, είναι απο τα καλύτερα φθηνά χειριστήρια τύπου xbox.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...