Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, GhostDel είπε

Θελω ενα χειριστηριο για forza horizon 5 μεχρι 25-30  μαξ. Ευχαριστω

Φιλε βαλε κατι παραπάνω η δες εδω στο ινσομνια για αγγελίες και παρε του xbox one. Δεν υπάρχει καλύτερο για Pc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
On 03/05/2021 at 12:39, 7nisiotis said:

τρομερο χειριστηριο παρα πολυ καλο το εχω απο το 14 και ειναι σαν καινουργιο και με μεγαλη διαρκεια μπαταριας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχει ειπωθεί πολλές φορές, όσα χρήματα γλιτώσετε από την αγορά ενός xbox gamepad θα τα πληρώσετε αργότερα, είτε επειδή θα χαλάσει το φθηνότερο που επιλέξατε είτε επειδή η συμβατότητα δεν θα είναι πλήρης. Την έχω πάθει και για  αυτό αναφέρω τα παραπάνω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εδώ και αρκετά χρόνια χρησιμοποιούσα το χειριστήριο του 360 όμως πρόσφατα χάλασε ο receiver, μήπως ξέρετε που θα μπορούσα να βρω έναν νέο με χαμηλό κόστος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/12/2021 στις 9:40 ΠΜ, lysopaine είπε

εδώ και αρκετά χρόνια χρησιμοποιούσα το χειριστήριο του 360 όμως πρόσφατα χάλασε ο receiver, μήπως ξέρετε που θα μπορούσα να βρω έναν νέο με χαμηλό κόστος ?

eBay, Amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 21/12/2021 at 09:40, lysopaine said:

εδώ και αρκετά χρόνια χρησιμοποιούσα το χειριστήριο του 360 όμως πρόσφατα χάλασε ο receiver, μήπως ξέρετε που θα μπορούσα να βρω έναν νέο με χαμηλό κόστος ?

Δεν αξίζει ν' ασχοληθείς. Ένας μεταχειρισμένος receiver, μαζί με τα μεταφορικά θα σου κοστίσει όσο ένα μεταχειρισμένο Χbox One S gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, unpopular opinion, αλλά έχω χαλάσει 3 xbox one χειριστήρια (πρόβλημα το ένα σε σε αριστερό αναλογικό, το 2ο στον δεξί, και το 3ο έσπασε το κούμπωμα του RB και βγαίνει μπροστά). Μέσος χρόνος ζωής τους 8 μήνες. Ένα του 360 που είχα πριν είχε βγει σκυλί βέβαια. 2 χρόνια τώρα με DS4 δεν έχω θέμα, με εξαίρεση ότι έφυγε το rubber από τον αριστερό αναλογικό, αλλά πήρα ανταλλακτικό.

Πήρα πριν κάτι μέρες ένα dualsense από την προσφορά, ακόμα στο κουτί του, θα το τιμήσω από 10 Γενάρη που θα ξεκινήσει το επόμενο κομμάτι άδειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BrocasHelm είπε

Πάντως, unpopular opinion, αλλά έχω χαλάσει 3 xbox one χειριστήρια (πρόβλημα το ένα σε σε αριστερό αναλογικό, το 2ο στον δεξί, και το 3ο έσπασε το κούμπωμα του RB και βγαίνει μπροστά). Μέσος χρόνος ζωής τους 8 μήνες. Ένα του 360 που είχα πριν είχε βγει σκυλί βέβαια. 2 χρόνια τώρα με DS4 δεν έχω θέμα, με εξαίρεση ότι έφυγε το rubber από τον αριστερό αναλογικό, αλλά πήρα ανταλλακτικό.

Πήρα πριν κάτι μέρες ένα dualsense από την προσφορά, ακόμα στο κουτί του, θα το τιμήσω από 10 Γενάρη που θα ξεκινήσει το επόμενο κομμάτι άδειας.

Και εμένα μου χάλασε στους 8μηνες του series το controller που είχα στο pc ενώ ένα του 360 2 χρόνια τώρα παίζει άψογα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα το απίστευτο logitech f510 που δούλευε άψογα για 3 χρόνια, όταν άρχισαν να φεύγουν τα rubbers απο τους δύο αναλογικούς. Τώρα έχω 1 του xbox one για ένα χρόνο και μέχρι στιγμής είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, seithan είπε

Τα παλιά, ελληνικά joysticks των 90s.

Δεν έσπαγαν, δεν χαλούσαν. Αν είχαν κ περισσότερα κομβια... 

image.png.c1c718350fddbbc86b639d46f975cdec.png

Και τα 2 κουμπιά την ίδια λειτουργία είχαν άλλωστε. Κλασσική αμιγκάρα.

Πάντως ισχύει το αθάνατο, το έχω ακόμα. Μάλιστα όταν το πήγα στο νέο σπίτι έπεσε κάτω, και παραλίγο να σπάσει το πλακάκι αντί για το pacman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, BrocasHelm said:

Και τα 2 κουμπιά την ίδια λειτουργία είχαν άλλωστε. Κλασσική αμιγκάρα.

Πάντως ισχύει το αθάνατο, το έχω ακόμα. Μάλιστα όταν το πήγα στο νέο σπίτι έπεσε κάτω, και παραλίγο να σπάσει το πλακάκι αντί για το pacman.

Ναι έβγαζες "γούστα" με δαύτο, και εγώ κάπου το εχω καταχωνιασμένο, αλλά τι να παιξεις με ενα κουμπί. Το ίδιο πρόβλημα κ τότε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/12/2021 στις 6:06 ΜΜ, >-Nosakos<- είπε

Εγώ είχα το απίστευτο logitech f510 που δούλευε άψογα για 3 χρόνια, όταν άρχισαν να φεύγουν τα rubbers απο τους δύο αναλογικούς. Τώρα έχω 1 του xbox one για ένα χρόνο και μέχρι στιγμής είναι οκ.

 

Όντως έχουν καλή ποιότητα με εξαιρεση το dpad που μοιάζει σα να είναι τρίτης διαλογής και ουσιαστικά είναι άχρηστο αν θες να παίξεις πχ Street Fighter και τα συναφή.

 

Το XONE dpad είναι πολύ καλύτερο ενώ ακόμα καλύτερο είναι αυτό του Hori Fight Commander, που θυμίζει αυτό του Sega Saturn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας και Καλή Χρονιά,

 

Έχω στην κατοχή μου ένα XBOX One χειριστήριο και πρόσφατα παρέδωσε πνεύμα (από το βάλε-βγάλε) ο αντάπτοράς του για Windows 10.

Το χειριστήριο είναι 1ης γενιάς, χωρίς bluetooth και δεν μπορώ να το συνδέσω απευθείας σε Η/Υ, κατά τα άλλα είναι λειτουργικότατο. Να αγοράσω έναν καινούργιο αντάπτορα ή δεν συμφέρει και να πάω για καινούργιο χειριστήριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...