Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα έχω 2 gamepads του ps4 και θέλω να τα συνδέσω με το pc και να παίζω παιχνίδια από το gamepass, έχω πάρει και έναν Bluetooth adapter, αλλά τώρα δεν ξέρω τί να κάνω. 

Κάνω pair τις συσκευές. Ακολουθώ αυτό εδώ, αλλά τίποτα. Η εφαρμογή δεν βλέπει κανένα gamepad.

άκυρο, τα κατάφερα!!!

Επεξ/σία από dimitriskougou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αυτό το καιρό παίζω god of war και βλέπω ότι χρειάζεται gamepad. 

Δεν έχω εμπειρία στο παίξιμο από άλλα, μόνο μια φορά πήγα να παίξω σε ps4 φίλου και δεν μου άρεσε ο χειρισμός, τώρα αυτό ήταν 5 λεπτά μόνο, δεν έχω αφιερώσει χρόνο να το μάθω, κλασικά προτιμώ ποντίκι και πληκτρολόγιο. 

Να πάρω του xbox που μου προτείνουν; γιατί είναι κάπως ακριβό, ή έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Αν αγορασω ενα δευτερο ιδιο gamepad θα υπαρχει προβλημα στην επικοινωνια με τον υπολογιστη ή το PS3?

Καθε δεκτης επικοινωνει μονο με το δικο του gamepad;

Ευχαριστω.  

https://www.e-shop.gr/esperanza-egg108g-gladiator-vibration-gamepad-wireless-for-pc-ps3-black-green-p-PER.573725

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα,

θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Έχω ενα χειριστήριο της πλάκας. Στον υπολογιστή το διαβάζει, στο παιχνίδι όχι.

Ξέρουμε αν υπάρχει τροπος να το φτιάξω ή κάποιο χειριστήριο που ξέρετε ότι είναι ok που θα το  βάλω στον υπολογιστή και θα το διαβάσει;

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, servant είπε

Καλησπέρα,

θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Έχω ενα χειριστήριο της πλάκας. Στον υπολογιστή το διαβάζει, στο παιχνίδι όχι.

Ξέρουμε αν υπάρχει τροπος να το φτιάξω ή κάποιο χειριστήριο που ξέρετε ότι είναι ok που θα το  βάλω στον υπολογιστή και θα το διαβάσει;

Ευχαριστώ πολύ

Αν είναι μέσα από το steam το παιχνίδι, μπορείς να δοκιμάσεις στις ρυθμίσεις του και να ενεργοποιήσεις το generic gamepad config.

 

image.png.bc102d9e2b71c3da13918e431a24ddd3.png

Μετά αν θέλεις να διαθέσεις τα χρήματα, μπορείς να αγοράσεις ένα xbox gamepad για να μην έχεις ΠΟΤΕ θέματα συμβατότητας.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Αν είναι μέσα από το steam το παιχνίδι, μπορείς να δοκιμάσεις στις ρυθμίσεις του και να ενεργοποιήσεις το generic gamepad config.

 

image.png.bc102d9e2b71c3da13918e431a24ddd3.png

Μετά αν θέλεις να διαθέσεις τα χρήματα, μπορείς να αγοράσεις ένα xbox gamepad για να μην έχεις ΠΟΤΕ θέματα συμβατότητας.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ πήγα και αγόρασα το logitech f310

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα εχω ενα xbox 360 controller απο το 2015 το οποιο χάλασε πρόσφατα και ψάχνω να αγοράσω ενα καινούριο gamepad για pc. Ψάχνοντας λίγο είδα οτι το xbox series controller δεν είναι διαθέσιμο σε πολλα μαγαζιά για αγορά οπότε κοιτάω για την καλύτερη δυνατή εναλλακτική.

Roar RR-0014 Ασύρματο Gamepad για Switch / Android / PC Μαύρο | Skroutz.gr 
Αν εχει κανείς το συγκεκριμένο θα ήθελα την άποψή του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Orestis5 είπε

Καλησπέρα εχω ενα xbox 360 controller απο το 2015 το οποιο χάλασε πρόσφατα και ψάχνω να αγοράσω ενα καινούριο gamepad για pc. Ψάχνοντας λίγο είδα οτι το xbox series controller δεν είναι διαθέσιμο σε πολλα μαγαζιά για αγορά οπότε κοιτάω για την καλύτερη δυνατή εναλλακτική.

Roar RR-0014 Ασύρματο Gamepad για Switch / Android / PC Μαύρο | Skroutz.gr 
Αν εχει κανείς το συγκεκριμένο θα ήθελα την άποψή του

Check+ https://www.skroutz.gr/s/4432543/SpeedLink-Torid-Ασύρματο-Gamepad-για-PC-PS3-Μαύρο.html?from=favorites_popup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου, αν έχεις το συγκεκριμένο πώς ειναι σε σύγκριση με τα αντίστοιχα της microsoft σε αίσθηση,ποιότητα και αντοχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mην το παρεις,ειναι ρισκο.

Το δικο μου μεσα στο εξαμηνο εβγαλε προβλημα στο δεξι trigger και μετα μου ξεκολησαν απο πισω δυο σιλικονες που εχει να καλυπτει τα ρυθμιστικα των triggers.

Aσε που ειναι βαρυ και κουραζει τους καρπους μετα απο καποιες ωρες,το απλο series x κοντρολακι με βολευει πολυ καλυτερα.

Εχω παρει 2 τετοια και τα γουσταρω καλυτερα..

3 ώρες πριν, hitman 21 original είπε

Σκεφτομαι να αγορασω το Microsoft Xbox Elite Series 2 αλλα βλεπω οτι εχει θεματα.Το εχει καποιος απο δω να περιγραψει εμπειριες?

 

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
3 ώρες πριν, giout είπε

Παιδιά καλησπέρα , πείτε μου ένα καλό χειριστήριο για ποδόσφαιρο και μόνο.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

xbox controller 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία 22/6 βράδυ από Xbox Design Lab, έφτασε σήμερα 1/7 στα χέρια μου. Νομίζω είναι ο μόνος τρόπος για να αγοράσει κανείς πλέον άμεσα Xbox Controller, αν και αρκετά ακριβός δυστυχώς.
 

Spoiler

PXL_20220701_152308594.jpg.ee3dc4046f0a5442a5a9aa026964052a.jpg

PXL_20220701_152246540.jpg.716ea06911d14cb19481cd910853c3be.jpg

 

 

Επεξ/σία από naruto14
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...