Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλεύονται. Εγώ στην αρχή τα έπαιζα με χειρηστίριο στο Xbox αλλά το γύρισα σε πληκτρολόγιο. Πιστεύω δεν θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τα Mass Effect με controller πάνε καλά; Επειδή είναι τεράστια και έχω και τη 40" είπα να το παίξω εκεί, αλλά δεν μπορώ να δουλέψω σωστά keyboard - mouse λόγω θέσης...

κανονικά δεν υποστηρίζουν χειριστήριο τα me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα , ουτε το 2 ουτε το 3 πραγμα πολυ παραξενο απο τη στιγμη που δουλευει σε κονσολα

 

δε ξερω αν γινεται με καποιο software να εχεις χειριστηριο , αλλα επισημη υποστηριξη xbox controller δεν εχει κανενα

 

μαλλον η bioware την ειδε hardcore pc gaming τη φαση :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει παίξει κανείς το battlefield 3 με 360 controller?

Έχει κάποια θεματακια και δεν έχω καταφέρει να το κάνω ένα καλό μαπ μέσα από το παιχνίδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ποσα λεφτα δινεις;

προσωπικα εχω το logitech f510 και ειναι αστερι σε ολα.

Εχει διπλη λειτουργια και εμφανιζεται ως xbox360 controller στα παιχνιδια που υποστηριζουν Χ360 αλλιως εχει διακοπτακι και το γυρνας ως απλο χειριστηριο για τα υπολοιπα παχνιδια.

Δεν το εχω μετανιωσει σε καμια περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χbox 360 controller, απλά το καλύτερο και για το pc.

Να πάρεις το κανονικό ενσύρματο για την κονσόλα, δεν χρειάζεται να δώσεις παραπάνω για το xbox 360 contoller for windows, μιας και στην ουσία είναι ακριβώς το ίδιο (κόλπο marketing). Μόλις το συνδέσεις στο pc αναγνωρίζεται απευθείας απο τα windows 7 και απο την πλειονότητα των νέων παιχνιδιών για pc. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χbox 360 controller, απλά το καλύτερο και για το pc.

Να πάρεις το κανονικό ενσύρματο για την κονσόλα, δεν χρειάζεται να δώσεις παραπάνω για το xbox 360 contoller for windows, μιας και στην ουσία είναι ακριβώς το ίδιο (κόλπο marketing). Μόλις το συνδέσεις στο pc αναγνωρίζεται απευθείας απο τα windows 7 και απο την πλειονότητα των νέων παιχνιδιών για pc. 

+1 η πιο σιγουρη λυση και μαλλον η πιο φθηνη σιγουρη λυση, ειδικα αν παιζεις σε monitor και οχι σε τηλεοραση για να θες και ασυρματο

 

επισης να προσθεσω οτι μετα απο τοσα χρονια χρησης  τα χειριστηρια αυτα ειναι σκυλια. δε καταλαβαινουν τιποτα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.cosmodata.gr/product/16477/      θα καταληξω εδς γιατι ειναι πανακριβο το 360 windows



+1 η πιο σιγουρη λυση και μαλλον η πιο φθηνη σιγουρη λυση, ειδικα αν παιζεις σε monitor και οχι σε τηλεοραση για να θες και ασυρματο

 

επισης να προσθεσω οτι μετα απο τοσα χρονια χρησης  τα χειριστηρια αυτα ειναι σκυλια. δε καταλαβαινουν τιποτα 

http://www.plaisio.gr/games/xbox/xbox-360-accessories/Microsoft-XBOX360-Wired-Controller-Black-S9F-00002.htm

 

 

αυτο κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κανει μια χαρα το ενσυρματο που ειναι κοινο για κονσολες /pc

 

(και το ασυρματο το ιδιο ειναι δηλαδη, απλα θελει και δεκτη και επαναφορτιζομενες μπαταριες... και μπλεκει το θεμα.. ) 

 

εγω απο το xbox μου πηρα το δικο μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι με τα 360 for windows που είχα πάρει είχα τεράστιο πρόβλημα με τα dead zones που ήταν τεράστια στους αναλογικούς (και στα δύο χειριστήρια) με αποτέλεσμα να είναι υπερευαίσθητα..
Εδώ και σε arcade παιχνίδια τύπου NBA 2K είχα πρόβλημα, πόσο μάλλον με fps τα οποία δεν παιζόντουσαν με τίποτα.
Είχα φάει πολλές ώρες να βρω drivers, official και custom αλλά τίποτα, οπότε τώρα τα έχω διακοσμητικά και χρησιμοποιώ του ps3.

Είχαν κι άλλοι το ίδιο πρόβλημα, αλλά επειδή πάει καιρός, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...