Προς το περιεχόμενο

Δουλειά από το σπίτι


klismamegiaourt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 294
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

LOL :-D

Πραγματικά είναι αστεία αυτά που διάβασα στο από πάνω link. Μην το πάρεις προσωπικά αλλά είναι 100% άτοπα, εκτός πραγματικότητας.

 

Σύμφωνα με το παραπάνω link ΕΓΩ είμαι ένα μεγάλο θύμα της Herbalife (άσχετα με τα ψέματα που λέει):

Εγώ λοιπόν πείστηκα να "πέσω θύμα" αφού είδα μια καλή ευκαιρία σε αυτή την ιστορία. Είμαι φοιτητής 20 χρονών, μένω μόνος μου στη Θεσσαλονίκη και έψαχνα μια δουλίτσα για να μπορώ να επιδίδομαι στο αγαπημένο μου σπορ που έιναι οι καταδύσεις και τυχαίνει να είναι πολύ ακριβό για κάποιον που το εισόδημά του είναι το χαρτζιλίκι του μπαμπά...

Έτσι λοιπόν έμπλεξα με την Herbalife και καταστράφηκα:

Μέσα σε 2 μήνες ανεξαρτητοποιήθηκα 100% οικονομικά από τους γονείς μου, περνάω τον μήνα μου πολύ πιο άνετα, και κάνω καταδύσεις κάθε σαββατοκύριακο. Προχτές αγόρασα και εξοπλισμό :P

 

Μακριά! Τρέξτε να σωθείτε! Εγώ την πάτησα και άλλαξε η ζωή μου, μη συμβεί και σε 'σας :-D

 

Πέρα από την πλάκα, πρόκειται για ΔΟΥΛΕΙΑ. Εγώ δεν βγήκα να λέω ελάτε να σας αλλάξουμε τη ζωή, να κάθεστε και να πληρώνεστε ή να πέφτουν λευτά από τον ουρανό. Όλο το θέμα ξεκίνησε γιατί εγώ είπα οτι εργάζομαι από το σπίτι και είμαι ευχαριστημένος, και κάποιοι θέλησαν να μάθουν περισσότερα.

Προς Θεού! Δεν κοστίζει σε κανέναν τίποτα να μάθει για αυτή την ευκαιρία. Για το αν θα ασχοληθεί ή όχι, έχει νου και κρίνει ο καθένας.

Θεωρώ λάθος (ή και απαράδεκτο) να τρομοκρατείται ο κόσμος με ψέματα προκειμένου να μην ρωτήσει καν για να μάθει. Είναι παράλογο αυτό που λέω ρε παιδιά?

 

 

Υ.Γ. Αν θέλεις, ας πάρουμε τα ψέματα του link ένα-ένα αλλά μπορεί να βγούμε off-topic. Άσε που βγήκε τέρας αυτό το post. Κυριακάτικος οίστρος μάλλον :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζητούμενο είναι τελικά αυτό που μας ενδιαφέρει

 

Με ποιόν τρόπο εργάζεσαι και πληρώνεσαι στο Internet για λογαριασμό της Ηerbalife?

Εμείς που θέλουμε να κάνουμε τα ίδια πώς θα το ψάξουμε το πράγμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας σταματαει...

δεκα στρατολογουντε!

 

απιστευτοι ειλικρινα!

ρε παιδια ανοιξτε λιγο τα ματια... μην τρωτε club παραμυθιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό λέω και εγώ άν ισχύει και δέν είναι παραμύθι ας μας πούν όσοι το ισχυρίζονται οτι έχει πετύχει η μέθοδος την όλη διαδικασία με απλά βήματα

ένα ... δύο ... τρία ... τέσσερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω τι ακριβώς φίλε μου κανεις στη Herbalife αλλά και εμένα με προσέγκισε η Herbalife και μου ζήτησε τα ίδια ακριβώς που έλεγε στο Link. Με το που το ανέφερα βέβαια ότι έχω ενημερώσει συγκενικό πρόσωπό μου (για συμβουλή) που έχει μία συγκεκριμένη ιδιότητα ελενκτή σε δημόσιο τομέα ξαφνικά μου αγρίεψαν πάρα πολύ και είπαν να μην ξαναεπικοινωνήσω μαζί τους γιατί παραβίασα ήδη μία από τις εντολές τους (το να μην μιλήσω σε κανέναν όσπου να συναντηθούμε). Γιατί; Κρίβουν κάτι; Εμένα αυτού του τύπου πυραμίδας επιχειρήσεις δε μ'αρέσουν καθόλου και μη ξεχνάμε ότι και από την φύση της είναι παράνομη η επιχείρηση αυτή. Τώρα αν εσύ είσαι το κάτι διαφορετικό μπράβο σου, αλλά για να μην μας λες δημόσια εδώ το τι κάνεις σημαίνει ότι και εσύ κρίβεις κατι...

 

Οι adim κάτι πρέπει να κάνουν με αυτό το θέμα μη ξεγελαστούν άτομα του forum...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω μια απο τα ιδια..πολυ παραμυθι η ολη φαση μαγκες..πας και καλα

σε κατι συνεδρια και πληρωνεις και μετα περνεις κατι αναγκαστικα...σαν επενδυση καπως.χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την μέθοδο λειτουργίας της εταιρίας αυτής και όλων των εταιριών "διαδικτυακού marketing" ελληνιστί διαβάστε εδω και θα σας λυθούν οι απορίες. Ολες στο περίπου με τον ίδιο τρόπο δουλεύουν.

 

 

Εδώ είναι το multi level marketing ως τρόπος λειτουργίας χωρις το "pyramid scheme". Ο τρόπος που δουλεύουν δεν είναι παράνομος η όποια απάτη ειναι σε ηθικό επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την μέθοδο λειτουργίας της εταιρίας αυτής και όλων των εταιριών "διαδικτυακού marketing" ελληνιστί διαβάστε εδω και θα σας λυθούν οι απορίες. Ολες στο περίπου με τον ίδιο τρόπο δουλεύουν.

 

 

Εδώ είναι το multi level marketing ως τρόπος λειτουργίας χωρις το "pyramid scheme". Ο τρόπος που δουλεύουν δεν είναι παράνομος η όποια απάτη ειναι σε ηθικό επίπεδο.

 

Μακρια απο πυραμιδες, ψαχτειτε λιγο ρε παιδια, και μετα χαλαστε το χρονο σας ετσι. . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τα πάρουμε ένα-ένα. Θα μου επιτρέψετε να απαντήσω μόνο σε αυτούς που φαίνονται διατεθειμένοι για συζήτηση και θέλουν πληροφορίες ή απλά τη γνώμη μου.

 

*Berolinezos: Δεν είπα ότι η δουλειά γίνεται μόνο μέσω internet, γίνεται ΚΑΙ μεσώ internet. To internet είναι ένα από τα εργαλεία δουλειάς μας και άλλοι συνεργάτες το δουλεύουν πολύ, άλλοι λίγο και άλλοι καθόλου. Όσο για το πώς θα το ψάξετε είπα από την αρχή ότι είμαι διατεθειμένος να δώσω σε όποιον ενδιαφέρεται πραγματικά πληροφορίες. Να έρθω σε αντιπαράθεση πάλι δεν είμαι.

 

*^_NikitaS_^: Όπως είπα από την αρχή είμαστε όλοι ανεξάρτητοι συνεργάτες και δεν ξέρω πώς δουλεύει ο καθένας. Εμένα προσωπικά δεν μου έχει μιλήσει ποτέ κανένας για κάποιον τέτοιο κανόνα που ανέφερες. Αντίθετα, αφού συγκεντρώσεις πληροφορίες τόσο για τα προϊόντα όσο και για το πλάνο marketing της εταιρίας σε παροτρύνω να πάρεις γνώμες, τις οποίες όμως καλό είναι να συζητήσουμε μετά γιατί η Herbalife και ο τρόπος λειτουργίας της είναι κάτι εντελώς καινούριο για τα ελληνικά δεδομένα. Δεν έχω λόγω και δεν με ωφελεί να κρύψω κάτι. Απλά θέλω να δώσω πληροφορίες σε όποιον ενδιαφέρεται πραγματικά για κάτι καινούριο και όχι να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας, να διαψεύσω συκοφαντίες ή να ικανοποιήσω την περιέργεια κάποιου.

 

Αν κάποιος άλλος περίμενε να του απαντήσω κάτι και δεν το έκανα συγγνώμη, αλλά δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο, ας επαναδιατυπώσει.

 

Πραγματικά όμως ρε παιδιά, κανείς σας δεν μου απάντησε σε αυτό που έστειλα το μεσημέρι:

"Δεν κοστίζει σε κανέναν τίποτα να μάθει για αυτή την ευκαιρία. Για το αν θα ασχοληθεί ή όχι, έχει νου και κρίνει ο καθένας.

Θεωρώ λάθος (ή και απαράδεκτο) να τρομοκρατείται ο κόσμος με ψέματα προκειμένου να μην ρωτήσει καν για να μάθει. Είναι παράλογο αυτό που λέω ρε παιδιά?"

Γιατί ? ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια τώρα όλοι αυτοί που έχουν δεχτεί πλύση εγκεφάλου... λένε ότι είναι κάτι καινούργιο για τα ελληνικά δεδομένα. Ας μιλήσουμε σε επιχειρηματικούς όρους, ναι κάποιος έχει να χάσει κάτι. Με το ν' ασχοληθείς με αυτό και να χάσεις 3 μήνες και παραπάνω από την ζωή σου να το δοκιμάσεις για να δεις ότι δεν άξιζε, το ανάλογο διάστημα θα μπορούσες να δουλεύεις κάπου και να παίρνεις χρήματα. Χάνεις χρήματα δηλαδή.

Αν ήταν όντως κάτι καλό, θα υπήρχε διαφάνεια, θα υπήρχε ένα web-site με τον τρόπο που λειτουργεί η εταιρία.

Προσοχή, δεν λέω ότι είναι απάτη, γιατί είναι μια εταιρία που τα πάει καλά, αλλά δεν μπορούν να υπόσχονται πράγματα που δεν πραγματοποιούνται. Αυτό μόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια τώρα όλοι αυτοί που έχουν δεχτεί πλύση εγκεφάλου... λένε ότι είναι κάτι καινούργιο για τα ελληνικά δεδομένα. Ας μιλήσουμε σε επιχειρηματικούς όρους, ναι κάποιος έχει να χάσει κάτι. Με το ν' ασχοληθείς με αυτό και να χάσεις 3 μήνες και παραπάνω από την ζωή σου να το δοκιμάσεις για να δεις ότι δεν άξιζε, το ανάλογο διάστημα θα μπορούσες να δουλεύεις κάπου και να παίρνεις χρήματα. Χάνεις χρήματα δηλαδή.

Αν ήταν όντως κάτι καλό, θα υπήρχε διαφάνεια, θα υπήρχε ένα web-site με τον τρόπο που λειτουργεί η εταιρία.

Προσοχή, δεν λέω ότι είναι απάτη, γιατί είναι μια εταιρία που τα πάει καλά, αλλά δεν μπορούν να υπόσχονται πράγματα που δεν πραγματοποιούνται. Αυτό μόνο!

 

Συμφωνώ... Τρεις μήνες από τη ζωή σου, είναι πάρα πολύ. Μα πάρα πολύ... Ίσως βέβαια οι κύριοι αυτοί να σε πείθουν ότι είσαι αιώνιος σ' αυτό τον πλανήτη... Μόνο να σκεφτείς ότι σ' αυτούς τους τρεις μήνες θα μπορούσες να κάνεις τόσα άλλα πράγματα, ουσιαστικότερα και πιο ωφέλιμα, τρελαίνεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Από την ανεργία της γυμναστικής ακαδημίας

στην προοπτική του internet!"*

 

Ψάχνοντας να βρω δουλειά μετά από το πανεπιστήμιο απογοητεύτηκα αρκετά. Στις περισσότερες δουλειές δεν έδιναν ούτε τον βασικό μισθό.

Το internet από πολύ νωρίς μου είχε κεντρίσει την περιέργεια και η ιδέα του να δουλεύω από το σπίτι μου φαινότανε ιδανική.

Αλλά ποιόν να εμπιστευτείς?

Έψαξα, δοκίμασα αλλά τίποτα. Το πακέτο «επιχείρηση από το σπίτι» ήταν μία ακόμα προσπάθεια.

Τα αποτελέσματα ήταν καταπληκτικά!!!

Σοβαρή εταιρία, μοναδική προοπτική, άμεσα αποτελέσματα.

Τον πρώτο μου μήνα κέρδισα ?200. Δεν έλυσα το οικονομικό μου πρόβλημα αλλά …κέρδισα τα πρώτα μου χρήματα!!!

Στη συνέχεια όταν άρχισαν τα χρήματα να αυξάνονται άρχισα να το βλέπω πιο σοβαρά. Σήμερα ασχολούμαι 2-3 ώρες την ημέρα και κερδίζω το μήνα όσα θα κέρδιζα όλο το χρόνο σαν γυμναστής.

Η ζωή μου έχει αλλάξει!

 

(Όχι η δική μου, βέβαια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*_DiMoN_: Παραβλέπω το οτι με προσβάλεις σε προσωπικό επίπεδο με τα περι πλύσης εγκεφάλου. Εμένα δεν υποσχέθηκαν κάτι που δεν πραγματοποιείται. Όσο για τους τρεις χαμένους μήνες, εγώ αυτούς τους τρεις μήνες ΔΟΥΛΕΨΑ με την Herbalife και έγινα οικονομικά ενεξάρτητος. Στο κάτω κάτω της γραφής δεν υπογράφεις οτι θα ασχοληθείς τρεις μήνες. Αμα δε σου αρέσει, μετά την ενημέρωση φευγεις όπως ήρθες. Και δεν πληρώνεις (χχχ)? για αυτό. Βάζω χχχ γιατί δεν έχετε καταλήξει ακόμα στο νούμερο :-D

 

Δαναέ, χωρίς κάποιον ΣΥΛΛΟΓΙΣΜΟ βασισμένο σε τεκμήρια και επιχειρίματα, λασπολογείς αβέρτα έτσι για να γουστάρουμε. Λυπάμαι αλλά δεν είμαι ο δικιγόρος της εταιρίας εγώ. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...