Προς το περιεχόμενο

Πήρα MacBook και το μετάνιωσα...


kiriga81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
Απάντησή μου η υπογραφή σου.

>Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

:lol:;)

 

Χαίρομαι γιατί εμπλούτησες όσα γράφω παραπάνω (περί ασχετοσύνης) με την παντελή έλλειψη επιχειρημάτων. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν αξίζουν πλέον τα λεφτά τους. :devil:

 

 

Εδώ γελάω περισσότερο hardware intel & software microsoft word και adobe photoshop :) :)

 

Απάντησή μου η υπογραφή σου.

>Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

:lol:;)

 

όπως το πάρει κανείς ;)

 

:shock::shock::shock:. Απλά :shock::shock::shock:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mac-ριά φίλε απο mac, Mac-ριά !

ΟΣΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

 

edit: (damn. ξέχασα τι avatar έχω, προδώθηκα :o)

 

:lol:

και εγώ που περίμενα έναν καλό λόγο που ακόμα δεν έχω γράψει στο τόπικ αντ'αυτού με ειρωνεύονται κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω έχουμε ακούσει ότι το macmini ότι πατάει κάτω σύστημα με i7, τι να λέμε τώρα..... Ακόμη ψάχνετε για επιχειρήματα :lol:

 

Και το 5% μερίδιο αγοράς καλο είναι. Αρκεί που το macos είναι δεμένο με 1% του harware που κυκλοφορεί (εξαιρούνται κάρτες γραφικών, εκεί υπάρχει παταγώδης αποτυχία):lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για MacBook τα λεφτά τα έδινα,κυρίως λόγω Intel,που σημαίνει ότι μπορώ να τρέχω και τα 2 λειτουργικά,νταξ 200 euro παραπάνω για Leopard+ilife.

Εξαρτάται τι θέλει ο καθένας,για εμένα που θέλω ΚΑΙ το OSX το hackintosh δεν είναι λύση,άρα μένει το MacBook(το imac το θεωρώ πεταμένα λεφτά,καλύτερα MacBook + οθόνη),στο σπίτι είσαι με την 24",για αλλού έχεις του laptop,είναι θέμα οπτικής και αναγκών.

 

Το θέμα είναι να ξέρεις τι θέλεις πριν κάνεις την αγορά και να το ψάξεις λιγάκι,οι βιαστικές αγορές καταλήγουν σε απογοήτευση και μετά έχουμε θέματα σαν κι αυτό.

 

 

Δεν έχω πυρετό,είπα να πω μια καλή κουβέντα :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mac & παλι mac αδελφια εστω και σε hackintosh που να ειναι συμβατο ειναι πολυ καλυτερο απο οποιοδηποτε παραθυρο (windows) εγω εχω κλεισει οριστικα τα πατζουρια μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εμένα από 'δω και πέρα, το σύνθημα μου είναι ένα:

 

Μην παίρνετε Mac! Υπάρχει κίνδυνος ν' αποκτήσουμε πρόβλημα με τους ιούς.

 

Πάρτε γρήγορους επεξεργαστές, να σας φτιάχνουν τη μέρα όταν δουλεύετε. Το ίδιο είπα και σ' όλους τους γνωστούς μου, προσθέτοντας "μην τολμήσετε όμως να μου τηλεφωνήσετε να σας φτιάξω πρόβλημα των Windows. Όποιος δε θέλει, να πάρει Mac". Και καθάρισα! Ι'm free!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι σοβαρά να το γυρίσω σε windows! Τουλάχιστον παλιά, όταν κάποιος μου τα 'πρηζε τι να κάνει με τα χαλασμένα windows, είχα τη δικαιολογία ότι είχα και γω πρόβλημα και ότι πάω για format το δικό μου σύστημα και τη γλύτωνα! Τώρα που ξέρουν ότι έχω mac τι θα τους λέω; Μπορεί να μην τρώω πια χρόνο να φτιάχνω το δικό μου σύστημα, αλλά τρώω το διπλάσιο χρόνο να φτιάχνω συστήματα φίλων και γνωστών. Αααα windows και πάλι windows! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manuel & ixthy

 

Τεχνικος Η/Υ, ενα αποτυχημενο επαγγελμα

 

Στείλτε τα τηλέφωνα των φίλων σαν στον aledjo,απ' ότι το κόβω ένα χιλιάρι ευρώ τη βδομάδα μόνο απο τους γνωστούς σας θα το καθαρίζει στο νερό :lol:

 

Αν και προτείνω να τους πείτε να ασχοληθούν με το Scramble,τη Monopoly,το τάβλι ή γενικά με κάτι άλλο γιατί απο υπολογιστές δεν......

Εκτός αν υπερβάλουν οι φίλοι τους.Βρε λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kiriga81, το θέμα είναι οτι θα πάρεις Mac για άλλους λόγους και όχι για τη σχέση απόδοσης τιμής, γιατί με τα 1000+ ευρώ παίρνεις πολύ καλύτερο σε χαρακτηριστικά laptop, πιο συμβατό και πιο κοντά στις συνήθειές σου. Αυτό έπρεπε να το ξέρεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Πάντως εγώ είμαι πολύ κοντά στο να αποκτήσω επιτέλους ένα Air!

 

Αν σκέφτεσαι οτι αξίζει την αγορά (όχι μόνο την εμφάνιση και το οτι "χωράει σε ένα φάκελο" :P ) τότε κάντο, δε θα το μετανοιώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...