Προς το περιεχόμενο

Εκοιμήθη ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνήθως Φρου-Φρου γύρω από το πρόσωπο του στρατηγού πεθαίνουν χιλιάδες στρατιώτες, διότι αν χαθεί αυτός απλούστατα θα χαθούν κι αυτοί. Μπορεί να είναι άστοχο το προηγούμενο παράδειγμα, αλλά για να το ερμηνεύσω καλύτερα θα έλεγα πως θα ήταν λίγο άσχημο να έβλεπαν στην ΕΕ τον Καραμανλή να κυκλοφορεί με παπάκι like κάγκουρος. Και τέλος πάντων σίγουρα δεν ήτανε ο Χίτλερ ο Χριστόδουλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 625
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν και δεν ειμαι θρησκος, θεωρω πως καλο θα ηταν να σταματησετε να ασελγειτε λεκτικα πανω απο το πτωμα ενος ανθρωπου που δεν εχει καν κρυωσει.

 

Σε αυτες τις περιπτωσεις, ενα "Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που τον σκεπαζει" φτανει.

 

Δεν ειναι αναγκη να λυσουμε το θεμα της ταφης του τεως Αρχιεπισκοπου τωρα, ουτε και να καταδειξουμε τις εμφανεις εμπαθειες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η δική μου τσέπη είναι άδεια κανείς δεν θα βάλει το χέρι στη δική του.Το θέμα είναι πως όταν σου χτυπήσει την πόρτα αυτή η αρρώστια το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.Απλά όταν έχεις γεμάτη τσέπη παίρνεις μια μικρή παράταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι Ας ειναι ελαφρυ το χωμα που τον σκεπαζει!!και φυσικα ο καθε θανατος ειναι λυπητερο συμβαν ,να προσθεσω ομως δεν εχω την αισθηση οτι θα παει και στον παραδεισο,αν υπαρχει φυσικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
[...]

Αυτός που έλεγε "πηδάτε με προφυλακτικό" εν έτη 84' [...]

 

Mήπως έχεις κάποια πηγή γι'αυτό; Πού το είπε αυτό κλπ; :-)

 

Παρεπιπτόντως, υπάρχουν πολλές άλλες δηλώσεις και δημόσιες αρθρογραφίες του Χριστόδουλου Παρασκευαΐδη, οι οποίες επιβεβαιώνουν το "ασυνήθιστο" της φυσιογνωμίας του.

Ίσως δεν εννοούμε όλοι το ίδιο πράγμα βέβαια... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως έχεις κάποια πηγή γι'αυτό; Πού το είπε αυτό κλπ; :-)

 

Παρεπιπτόντως, υπάρχουν πολλές άλλες δηλώσεις και δημόσιες αρθρογραφίες του Χριστόδουλου Παρασκευαΐδη, οι οποίες επιβεβαιώνουν το "ασυνήθιστο" της φυσιογνωμίας του.

Ίσως δεν εννοούμε όλοι το ίδιο πράγμα βέβαια... ;)

 

γκρουμφ paredwse :P

 

α και παρεμπιπτόντως, συμφωνώ απόλυτα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
γκρουμφ paredwse :P

 

α και παρεμπιπτόντως, συμφωνώ απόλυτα ;)

 

μου φαίνεται θα καθιερώσω το βάρβαρο-μεν-λιγότερο-πρόσφορο-για-λάθη-δε "by the way" :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως έχεις κάποια πηγή γι'αυτό; Πού το είπε αυτό κλπ; :-)

 

Μάλιστα και έχω, πηγή λοιπόν ήταν η τηλεόρασή μου στην ΝΕΤ πριν καμιά ώρα, δυστυχώς link δεν έχω γιατί δεν συνηθίζω να γράφω σε dvd απευθείας από την κάρτα τηλεόρασης.Μάρτυρας ένας ακαδημαϊκός που παρακολουθούσε τις λειτουργίες στην ενορία του πολύ πριν γίνει αρχιεπίσκοπος.

 

Αλλά νομίζω ότι το extreme της προσωπικότητάς του εξυπακούεται όχι από τις δηλώσεις για τα προφυλακτικά, ούτε από τα ανέκδοτα, ούτε από τα σκουλαρίκια, αλλά από άλλα πιο ουσιαστικά πράγματα όπως η γεφύρωση με την καθολική εκκλησία μετά από αιώνες. Γιατί συνήθως μένουμε στις ηλιθιότητες και ξεχνάμε τα σοβαρά. Και το Βατινακό είναι σίγουρα ένας πολύ ισχυρός όσο και σοβαρός οργανισμός. Σίγουρα πιο ισχυρός από τον Δία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μάλιστα και έχω, πηγή λοιπόν ήταν η τηλεόρασή μου στην ΝΕΤ πριν καμιά ώρα, δυστυχώς link δεν έχω γιατί δεν συνηθίζω να γράφω σε dvd απευθείας από την κάρτα τηλεόρασης.Μάρτυρας ένας ακαδημαϊκός που παρακολουθούσε τις λειτουργίες στην ενορία του πολύ πριν γίνει αρχιεπίσκοπος.

Απλώς δεν έχει καταγραφεί τέτοια "πρωτοποριακή" δήλωση του συγκεκριμένου ιερέα.

 

Αλλά νομίζω ότι το extreme της προσωπικότητάς του εξυπακούεται όχι από τις δηλώσεις για τα προφυλακτικά, ούτε από τα ανέκδοτα, ούτε από τα σκουλαρίκια, αλλά από άλλα πιο ουσιαστικά πράγματα όπως η γεφύρωση με την καθολική εκκλησία μετά από αιώνες. Γιατί συνήθως μένουμε στις ηλιθιότητες και ξεχνάμε τα σοβαρά. Και το Βατινακό είναι σίγουρα ένας πολύ ισχυρός όσο και σοβαρός οργανισμός. Σίγουρα πιο ισχυρός από τον Δία.

 

Μεγάλη κουβέντα ανοίγεις, ίσως να περιμένουμε μερικές ημέρες και μετά την αρχίζουμε. :-)

 

Παρεμπιπτόντως, τα περί Δία δεν με αγγίζουν, δεν είμαι κανάς αρχαιολάτρης ούτε δωδεκαθεϊστής. Μάλλον με μπερδεύεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχουμε ξαναπει για τον Δια ρε παρεδώσε, το ξέρω. Για τον Γυριόνη τα γράφω. Μόνο έτσι εμφανίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέγα μαχητή του φωτοφώρου Απόλλωνος, εμφανίσου, ω, ανηψιέ του Κρόνου, να υπερασπιστείς την τιμή της βροντοσκούταρης Αθηνάς, σε καλεί το καθήκον!

 

 

(Αναμονή τώρα.... 10, 9, 8, 7, 6....)

 

 

 

Υ.Γ

Εντάξει συγνώμη, αλλά ο αθεόφοβος έχω κάνει και φάρσα σε κηδεία. Τα συνηθίζω αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεθαμένος από καιρό ήταν. Αυτοί που τον ξέραν καλά οι μισοί θα πούνε αν τους ρωτήσεις ότι "είναι άγιος" και οι άλλοι μισοί "δεν βαριέσαι, ξεβρόμισε ο τόπος". Προφανώς η αλήθεια είναι κάπου στην μέση. Προσωπικά από τότε που έδωσε "άφεση αμαρτιών" στους ιερείς που εμπλέκονταν στο μεγάλο οικονομικό σκάνδαλο και από τότε που σαν νέος "διάβαζε" και δεν γνώριζε με άφηνε παγερά αδιάφορο. Παγερά αδιάφορο με αφήνει και ο θάνατος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το ότι ψάχνουμε έγγραφες αποδείξεις έστω και για κάτι ασήμαντο που είπε κάποιος, σημαίνει αν μη τι άλλο, ότι αυτός ο κάποιος ήταν σημαντικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...