Προς το περιεχόμενο

Εκοιμήθη ο Αρχιεπίσκοπος Χριστόδουλος


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μου αρεσει καθολου που ο ανθρωπος ειναι πεθαμενος και σταζει οξος και χολη απο πολλους...αν δεν κανω λαθος η απαξιωτικη αναφορα σε νεκρο θεωρουνταν μεγιστη υβρις κατα την αρχαιοτητα...τελοσπαντων ας σεβαστουμε οτι ο Αρχιεπισκοπος περασε πριν λιγες ωρες απο την ζωη στον θανατο...κατι που θα το ζησουμε ολοι μας , κατι που δεν ξερουμε τι ειναι και ποτε θα ερθει και κατι που ολους μας φοβιζει...για αυτο ας ειμαστε περισσοτερο μετριασμενοι στα λογια μας...οσοι θελουνε ας πουνε ενα αιωνια σου η μνημη και ας σε αναπαυει ο Θεος..οι υπολοιποι ας σωπασουμε...

μικροψυχοι και εμπαθεις ολοι αυτοι απλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 625
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
μικροψυχοι και εμπαθεις ολοι αυτοι απλα

 

Ε δεν γινεται να εχουμε ολοι μας την μεγαλοψυχια που διακατεχει τους πολιτικους και πνευματικους ηγετες αυτου του τοπου...:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έεεεεεεεεεελα να χαλαρώνουμεεεεεε να μην τρώτε ινφράξιον και χρόνο από το διάβασμά μουυυυυ

κιρντου, βάλε και μια πηγή στη βιογραφία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έεεεεεεεεεελα να χαλαρώνουμεεεεεε να μην τρώτε ινφράξιον και χρόνο από το διάβασμά μουυυυυ

κιρντου, βάλε και μια πηγή στη βιογραφία.

επι της ευκαιριας τι ειναι το ινφραξιον;αντωνυμο του αποφραξιον;

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επι της ευκαιριας τι ειναι το ινφραξιον;αντωνυμο του αποφραξιον;

:-D

 

Περίπου! Είναι κάτι σαν προειδοποίηση, άμα φας 2 μέσα σε ένα ορισμένο χρονικό διάστημα, πέφτει αυτόματο 10ημερο μπαν και τρως σπανακόρυζο κάθε μεσημέρι.

Εγώ επειδή είμαι αμείλικτος και αδίστακτος (και δεν ξέρω πόσο είναι το διάστημα) δεν ρίχνω ποτέ 2ο, απλώς 10ημερο μπαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ήρθε ο καιρός να φύγω από τον κόσμο"

Ο Αρχιεπίσκοπος γνώριζε ότι το τέλος είναι πολύ κοντά όπως μαρτυρούν άνθρωποι του περιβάλλοντός του. Χαρακτηριστικό είναι ότι ο μακαριότατος απάντησε σε επισκέπτη του, ο οποίος τον ρώτησε πώς είναι με 6 λέξεις της Γραφής (του Αποστόλου Παύλου): "Ο καιρός της εμής αναλύσεως εφέστηκε", δηλαδή έφτασε ο καιρός να φύγω από τον κόσμο. Επίσης συνεργάτης του τον άκουσε αργότερα να ψιθυρίζει: "Κύριε προς Σε έρχομαι" μετά το «Κύριε ιλάσθητί μοι τω αμαρτωλώ και ελέησόν με».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ενταξει αφου εισαι τοσο αυστηρος θα ειμαι πιο προσεκτικος τοτε.δεν θα ξαναχαρακτηρισω αλλο μελος.αυτο δεν σημαινει οτι η καθε φαφαρια θα μενει αναπαντητη ομως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιρντου, η μεγάλη σοφία του τοπικού άρχοντα Χαλ9000 έχει προβλέψει την υποκειμενική αίσθηση δικαίου και αξιοπρέπειας και έχει απλόχερα χαρίσει σε όλα τα μέλη του φόρουμ τη δυνατότητα αποστολής pm -που δεν ελέγχονται από κανέναν moderator.

 

Προτείνω ανεπιφύλακτα την αξιοποίησης της δυνατότητας αυτής καθώς και του κομβίου ignore όταν η, κατά τα άλλα εποικοδομητική, αλληλουχία χριστοπαναγιών αποδειχτεί ατελέσφορη.

 

αλέκο, ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιρντου, η μεγάλη σοφία του τοπικού άρχοντα Χαλ9000 έχει προβλέψει την υποκειμενική αίσθηση δικαίου και αξιοπρέπειας και έχει απλόχερα χαρίσει σε όλα τα μέλη του φόρουμ τη δυνατότητα αποστολής pm -που δεν ελέγχονται από κανέναν moderator.

 

Προτείνω ανεπιφύλακτα την αξιοποίησης της δυνατότητας αυτής καθώς και του κομβίου ignore όταν η, κατά τα άλλα εποικοδομητική, αλληλουχία χριστοπαναγιών αποδειχτεί ατελέσφορη.

 

αλέκο, ευχαριστώ.

ο σεβασμος στον θανατο ενος ανθρωπου ειναι υποκειμενικη αισθηση δικαιου και αξιοπρεπειας;νομιζω οτι αν συμφωνεις σε αυτο τοτε εχουμε να κανουμε με ενα νεο ανατρεπτικο -ριζοσπαστικο κανονα <<ηθικου>> δικαιου τον οποιο η κοινη λογικη αρνειται να δεχτει.το ιδιο λοιπον και εγω λοιπον
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...