Προς το περιεχόμενο

προτάσεις για Ιδιωτική ασφάλεια Ζωής /ΥΓΕΙΑΣ


neXTgen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομιζω οτι εσενα δεν ηθελαν γιατι σκεφτηκαν οτι ισως να την κανεις μετα τα 2 χρονια που θα εκανες την εγχειρηση που τους ειχες ζητησει.

τοσες εταιριες υπαρχουν γιατι κολλησες με αυτη?

δες την ταινια sicko(2007)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νομιζω οτι εσενα δεν ηθελαν γιατι σκεφτηκαν οτι ισως να την κανεις μετα τα 2 χρονια που θα εκανες την εγχειρηση που τους ειχες ζητησει.

τοσες εταιριες υπαρχουν γιατι κολλησες με αυτη?

 

Λύσαξε η μητέρα μου μη μείνω ανασφάλιστη , εγώ ηθελα να το ψάξω το θέμα και δε κοιτάξαμε αρκετές εταιρείες , για να μη γκρινιάζει το έκανα. Στο πρακτορείο που πήγαμε είναι άσχετοι από νοσοκομειακά κ.λ.π. , μόνο αυτοκίνητα δίνουν και καμία ασφάλιση κατοικίας . Ούτε στο πρακτορείο το συγκεκριμένο ήθελα να πάω ( άσε που φαίνονται εκείνοι ως ασφαλιστικοί σύμβουλοι μου και δεν μπορώ να τους αλλάξω τώρα ) ούτε αυτήν την εταιρεία ήθελα , ήθελα να περιμένω μέχρι να αρχίσει συνεργασία με κάποιον μεσίτη και μετά να το έψαχνα το θέμα. Τι κατάλαβε τώρα...

 

Μπαίνει στα υπ'όψιν η ταινία !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρυά, βλέπουμε πως ακόμα και οι δημόσιες ασφάλειες οι οποίες θεωρούνταν πολύ σταθερές προ μνημονίου περνάνε κρίσεις, πόσο μάλλον οι ιδιωτικές, άμα κλείσουν τζάμπα όλα τα λεφτά που έδινες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν τυχουν καποιες συγκεκριμενες αρρωστιες+καταστασεις τοτε θα καταλαβετε γιατι αξιζουν οι ιδιωτικες.

να μην πω οτι ειναι και μονοδρομος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν τυχουν καποιες συγκεκριμενες αρρωστιες+καταστασεις τοτε θα καταλαβετε γιατι αξιζουν οι ιδιωτικες.

να μην πω οτι ειναι και μονοδρομος...

 

Ότι έχω πολλά παράπονα έχω από τη συγκεκριμένη ασφαλιστική ως προς τη γραφειοκρατία και τον τρόπο αντιμετώπισης των πελατών αλλά δεν παραβλέπω το χάλι των δημοσίων ταμείων αλλά και το γεγονός ότι τους πελάτες που ξέρω εγώ τους έχει αποζημιώσει και ξέρω και σοβαρή περίπτωση που της παρουσιάστηκε όντως κάτι σοβαρό .

 

Το θέμα είναι ότι πάντα με κάποιο τρόπο μας έχουν ταλαιπωρήσει κάποιοι διοικητικοί υπάλληλοι μέχρι να φτάσουμε στον αρμόδιο αναλογιστή . Εννοείται και ότι θα κάνω συμβόλαιο απλά δε ξέρω αν θα είναι πλέον κάτι που να καλύπτει απλά σοβαρές περιπτώσεις ( χωρίς διαγνωστικές , μεγάλες απαλλαγές κ.λ.π. ).

 

Physics_Rulez πήγανε να φάνε αποζημίωση από άτομο με καρκίνο ( διοικητικός υπάλληλος της πούλαγε προφορικά παραμύθια ότι θα αργήσει η αποζημίωση και ότι πρέπει να συνεχίσει να πληρώνει το συμβόλαιο και βλέπουμε κ.λ.π. ). Με το που έφτασε στον αναλογιστή με τα χαρτιά τα ανάλογα βγήκε κατευθείαν η αποζημίωση.Το χαρτί του όρου που μου έχει έρθει είναι μία απλή εκτύπωση ενός εσωτερικού τους e-mail , ούτε υπογραφές , ούτε αιτιολογία , τίποτα , δεν υπογράφει κανείς εκεί μέσα δηλαδή ; Το θεωρώ δεδομένο ότι πρέπει να δίνεις μάχες με τις ασφαλιστικές αλλά και δε βλέπω να βγάζουμε άκρη με τα δημόσια ταμεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρυά, βλέπουμε πως ακόμα και οι δημόσιες ασφάλειες οι οποίες θεωρούνταν πολύ σταθερές προ μνημονίου περνάνε κρίσεις, πόσο μάλλον οι ιδιωτικές, άμα κλείσουν τζάμπα όλα τα λεφτά που έδινες....

 

Το έχω σταματήσει το συνταξιοδοτικό . Όλο αυτό το θέμα με τις ΑΣΠΙΣ , COMMERCIAL και την οικονομική κρίση που όλοι σταματάγανε τα συνταξιοδοτικά τους ήταν ο λόγος που δεχόταν και τόσες πιέσεις η μητέρα μου μέχρι να την κάνουν να παραιτηθεί , δεν έπαιξε τα παιχνίδια των διευθυντών της.

 

Υ.Γ. Ας το ενσωματώσει κάποιος mod όταν μπορεί στο προηγούμενο μήνυμα , νόμιζα ότι θα εμφανιστεί στο προηγούμενο μήνυμα και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

υπαρχει κανενα site που να βαζεις τα στοιχεια που χρειαζονται και να βγαζει τιμες για 3-4 ασφαλιστικες?

http://www.megaasfaleies.gr/Portals/9/%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82%20%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF.JPG

η πειραιως εχει αποκλειστικη συνεργασια με την ing+victoria γι αυτο ειναι πρωτη στον πινακα?

ολες εχουν αναπροσαρμογη καθε χρονο?

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economyepix_1_12/08/2010_411145[/url

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

ξέρει κανείς αν πρέπει οπωσδήποτε να μπαίνουν κάποια άλλα άτομα δικαιούχοι στα συμβόλαια ζωής? έχει νόημα να κάνει κανείς τέτοιο συμβόλαιο αν είναι νέος χωρίς οικογένεια - παιδιά δικά του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εννοεις το πακετο που σου δεινουν μαζι με ασφαλιστηριο υγειας,ισοβιας ζωης?Και σε μας εβαλαν σε ολα τα συμβολαια και θα ρωτησω μολις ληξει ο χρονος αν αφαιρειται.

αν δεν κανω λαθος δεν ειναι μεγαλο ποσο π.χ. 5χιλ. και καλα για εξοδα κηδειας,μεταφορας κτλ. Τελος μπορεις να το χρησιμοποιεις σαν δανειο.

Λες και καποιος που δεινει 700-3500ε το χρονο εχει αναγκη απο αυτα τα εξοδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αγαπητοί φίλες φίλοι καλησπέρα!!!Είμαι σύμβουλος υγείας και έχετε απόλυτο δίκιο σε όλα όσα είπατε!!!Δυστυχώς στο επάγγελμα αυτό υπάρχουν πολλά αναξιόπιστα άτομα που σου πουλάνε παραμύθια παρά ιδιωτική περίθαλψη!Επειδή ασχολούμαι εκτός από την υγεία και με τραπεζικά και μεσιτικά σασ διαβεβαιώνω πως σε όλους τους κλάδους υπάρχουν αγανακτησμένοι και με το δίκιο τους φυσικά!

Παρακαλώ ρωτήστε με ότι θέλετε να σας βοηθήσω!!Είτε μέσω forum είτε μέσω mail είτε από κοντά φέρνοντας το συμβολαιό σας να σας δείξω όλα τα ψιλά γράμματα που δεν σας έδειξαν!!

 

 

Φιλικά Καλλιόπη

 

ξέρει κανείς αν πρέπει οπωσδήποτε να μπαίνουν κάποια άλλα άτομα δικαιούχοι στα συμβόλαια ζωής? έχει νόημα να κάνει κανείς τέτοιο συμβόλαιο αν είναι νέος χωρίς οικογένεια - παιδιά δικά του?

 

 

 

Εαν δεις πάνω στην αίτηση το γράφει και πρέπει υποχρεωτικά να το συμπληρώσεις!!!!Στη δική σου περίπτωση μπαίνουν οι νόμιμοι δικαιούχοι!

 

υπαρχει κανενα site που να βαζεις τα στοιχεια που χρειαζονται και να βγαζει τιμες για 3-4 ασφαλιστικες?

http://www.megaasfaleies.gr/Portals/9/%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82%20%CF%84%CE%AF%CF%84%CE%BB%CE%BF.JPG

η πειραιως εχει αποκλειστικη συνεργασια με την ing+victoria γι αυτο ειναι πρωτη στον πινακα?

ολες εχουν αναπροσαρμογη καθε χρονο?

[/url

 

 

 

 

Εαν θέλεις μπορώ χωρίς καμία χρέωση φυσικά να σου τιμολογήσω σε όποια θες!!!Έχω πρόσβαση σε όλες οπότε εάν έχεις κάποια προτίμηση ζήτησέτο μου!

 

Καλλιόπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί φίλες φίλοι καλησπέρα!!!Είμαι σύμβουλος υγείας και έχετε απόλυτο δίκιο σε όλα όσα είπατε!!!Δυστυχώς στο επάγγελμα αυτό υπάρχουν πολλά αναξιόπιστα άτομα που σου πουλάνε παραμύθια παρά ιδιωτική περίθαλψη!Επειδή ασχολούμαι εκτός από την υγεία και με τραπεζικά και μεσιτικά σασ διαβεβαιώνω πως σε όλους τους κλάδους υπάρχουν αγανακτησμένοι και με το δίκιο τους φυσικά!

Παρακαλώ ρωτήστε με ότι θέλετε να σας βοηθήσω!!Είτε μέσω forum είτε μέσω mail είτε από κοντά φέρνοντας το συμβολαιό σας να σας δείξω όλα τα ψιλά γράμματα που δεν σας έδειξαν!!

 

 

Φιλικά Καλλιόπη

 

 

Δεν υπάρχει η έννοια " σύμβουλος υγείας " , " ασφαλιστικός σύμβουλος " είσαι ( φαντάζομαι ότι έχεις άδεια έτσι ). Καλό είναι να διευκρινίσεις αν είσαι συνδεδεμένη με μία εταιρεία ή ανεξάρτητη , η μητέρα μου ως ανεξάρτητη πήγε πρόσφατα σε υποψήφια πελάτη που είχε πάει πριν μία του agency και της είχε πει ένα σωρό παραμύθια... Όχι ότι βγάζω σώνει και καλά όλους του agency λαμόγια απλά παίζει παραπληροφόρηση στην εκπαίδευση των προγραμμάτων.

 

 

Εαν θέλεις μπορώ χωρίς καμία χρέωση φυσικά να σου τιμολογήσω σε όποια θες!!!Έχω πρόσβαση σε όλες οπότε εάν έχεις κάποια προτίμηση ζήτησέτο μου!

 

Καλλιόπη

 

Έχεις κάτι να προσφέρεις στη συζήτηση ή απλά ήρθες να ψαρέψεις πελάτες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπου υπάρχει κανόνας υπάρχει και εξαίρεση!!Σε όλους τους τομείς υπάρχουν επαγγελματίες όπως επίσης και τα λεγόμανα "κοράκια-λαμόγια"!!Σε όλους μας έχει τύχει να πέσουμε θύμα εξαπάτησης,είτε από ρούχο που χρυσοπληρώσαμε και μας σκίστηκε είτε από αμάξι του κουτιού που αγοράσαμε και μας βγάζει βλάβες είτε, στην περίπτωσή αυτή, να ασφαλιστούμε σε σκάρτη ασφαλιστική η μάλλον σε σκάρτο ασφαλιστη!!!

 

Είμαι σύμβουλος όχι σε πρακτορεία-ασφαλιστικές κλπ κλπ!!!Ήμουν εκεί έφριξα και αποχώρησα!!!Είμαι στον πρώτο κ μοναδικό Broker House στην Ελλάδα!Εαν κάποιος έχει ζήσει ΛΟνδίνο θα καταλάβει!!!!

 

Έχω όλη την καλή διάθεση να σας ενημερώσω, χωρίς καμια δέσμευση!!

 

Περιμένω απορίεσ και στοιχεία για τιμολόγηση εάν χρειάζεστε!

 

Φιλικά Καλλιόπη

 

Δεν υπάρχει η έννοια " σύμβουλος υγείας " , " ασφαλιστικός σύμβουλος " είσαι ( φαντάζομαι ότι έχεις άδεια έτσι ). Καλό είναι να διευκρινίσεις αν είσαι συνδεδεμένη με μία εταιρεία ή ανεξάρτητη , η μητέρα μου ως ανεξάρτητη πήγε πρόσφατα σε υποψήφια πελάτη που είχε πάει πριν μία του agency και της είχε πει ένα σωρό παραμύθια... Όχι ότι βγάζω σώνει και καλά όλους του agency λαμόγια απλά παίζει παραπληροφόρηση στην εκπαίδευση των προγραμμάτων.

 

 

 

Έχεις κάτι να προσφέρεις στη συζήτηση ή απλά ήρθες να ψαρέψεις πελάτες;

 

Εαν παρακολούθησες είπα ότι είμαι σε Broker House!Καλό θα ήταν να μην βάζεις στο ίδιο σακί όλους τους ανθρώπους λόγω κακής σου εμπερίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπου να ναι κλεινω χρονο με ενα δικο μου eurolife νοσοκομειακο+ing εξωνοσοκομειακο και 2 συμπληρωματα για 100%καλυψη για ομαδικα σε interamerican+euromedica...

τι διαφορα εχει το broker house απο ενα μεσιτικο -πρακτορειο δηλ.?

τελικα θα γραφουν τα συμβολαια το κερδος του μεσιτη οπως μου λεγαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Εαν παρακολούθησες είπα ότι είμαι σε Broker House!Καλό θα ήταν να μην βάζεις στο ίδιο σακί όλους τους ανθρώπους λόγω κακής σου εμπερίας!

 

Εάν κάνεις 100 edit τι να κάνω εγώ μετά . Παιδιά αν θέλετε προσφορές εδώ , είναι η μητέρα μου σύμβουλος ! Έχω και πιο πολλά ποστ , ε ! Να μας προτιμήσετε !

 

Επαναλαμβάνω , έχεις κάτι να προσφέρεις στην κουβέντα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...