Προς το περιεχόμενο

κανένα νέο για Q9450 ?


rem451

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα μου τη βαρεσε περισσοτερο με την αναμονη και θα παραγγειλω 3 Εxtreme.

Τον εναν θα τον καψω με σπιρτα και μπουρλοτο ως ενδειξη διαμαρτυριας και αγανακτησης,

τον δευτερο θα τον κανω overclocking με πατεντα ψυκτρα απο pentium2 με ανεμιστηρακι 4x4, μεχρι να αποκτησει χρωματακι βυσσινι

και τον τριτο λεω να τον κρατησω για να παιζω Crysis,γιατι με το ψελερον που εχω,ουτε την εγκατασταση του δε μπορω να κανω...:-):P:whistle::fear:;):rolleyes::shifty::shifty::shifty::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

@arvacon Ε οχι και τετοιες υπερβολες, η Ιntel παλι θα τα παρει...

Βασικα σκεφτομουν οτι μιας και περιμενουμε τοσους μηνες (6-7) δε θα ηταν και τοσο τρελο να χτυπαγαμε ενα extreme. Ξερω ειναι υπερβολη, καποιοι θα κοροιδεψετε, αλλα θα μπορουσε να κανει καποιες μικρες θυσιες σε αλλα parts του pc...και να δωσει κατι παραπανω...μαλλον πολυ παραπανω στον extreme...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεε !!! είπαμε παιδιά!!! όχι και extreme !!! :-) Πάλι η βρωμοintel θα το πάρει το ζεστό κασέρι....

 

τέλοσπάντων... εγω αποφάσισα να περιμένω λίγο ακόμα.. έτσι κι αλλιώς έχω και πάιζει ήδη έναν Pentium 4 HT @ 3Ghz και είμαι μια χαρά... (όχι οτι δεν μου έχουν σπάσει τα nerves....)

 

ΒΑΡΕΘΗΚΑ την υπομονή... το κέρατό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεεε !!! είπαμε παιδιά!!! όχι και extreme !!! :-) Πάλι η βρωμοintel θα το πάρει το ζεστό κασέρι....

 

τέλοσπάντων... εγω αποφάσισα να περιμένω λίγο ακόμα.. έτσι κι αλλιώς έχω και πάιζει ήδη έναν Pentium 4 HT @ 3Ghz και είμαι μια χαρά... (όχι οτι δεν μου έχουν σπάσει τα nerves....)

 

ΒΑΡΕΘΗΚΑ την υπομονή... το κέρατό μου...

 

Δε νομιζω να το σκεφτηκα μονο εγω.

Βλεπω οτι παρα πολλοι ειναι οι ενδιαφερομενοι.

Μηπως θαπρεπε να το ψαξουμε για μια ομαδικη παραγγελια απο καπου εκτος ελλαδισταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν πάμε καλά.. πάντως πολύ κόπανοι εκεί στην Intel...

 

Λες και έχει ανταγωνιστή... τί φοβάται? μήπως τους μείνουν οι Q6600 ? Να λεγα πως είναι στην ίδια τιμή να πώ οκ... αλλά έχουν 100+ ευρώ διαφορά... Υπάρχουν και χρήστες που θα θέλουν κάτι φθηνότερο...

 

έλεος δηλαδή..

 

έτσι μου έρχεται να πάρω Q6600 και να τελειώσει το πανηγύρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν πάμε καλά.. πάντως πολύ κόπανοι εκεί στην Intel...

 

Λες και έχει ανταγωνιστή... τί φοβάται? μήπως τους μείνουν οι Q6600 ? Να λεγα πως είναι στην ίδια τιμή να πώ οκ... αλλά έχουν 100+ ευρώ διαφορά... Υπάρχουν και χρήστες που θα θέλουν κάτι φθηνότερο...

 

έλεος δηλαδή..

 

έτσι μου έρχεται να πάρω Q6600 και να τελειώσει το πανηγύρι...

Γιατι δεν κοιτας και τον 9300?

Εγω παντως χωρις πλακα σκεφτομαι για extreme...

Ειδες τι κανει η τοση αναμονη ε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ευχαριστώ τους θεούς που αντι να περιμένω χτύπησα τον Q6600 πριν από 2 μήνες, γιατί αν περίμενα τοοοσο θα είχα βαρέσει μπιέλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθαρά θέμα marketing. Η intel έχει όλο το περιθώριο να παίζει αυτό το παιχνίδι και όπως βλέπετε και εσείς, σκέφτεστε να δώσετε ακόμη και πολλά περισσότερα προκειμένου να μην περιμένετε άλλο.

 

Τώρα όμως που η AMD μπαίνει πάλι στο παιχνίδι αναμένονται εξελίξεις. Άσχετα εάν οι Phenom είναι ανώτεροι ή κατώτεροι (ανάλογα πως το δει κανείς), το σημαντικό είναι οτι τώρα υπάρχει και πάλι ανταγωνισμός.

 

Και δείτε και αυτό:

 

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20080312141524_AMD_s_Central_Processing_Units_to_Get_More_Affordable_New_Models_Imminent.html

 

Ξεκινάει και νέο κύμα πτώσης τιμών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα Q6600 παρά Q9300...

 

Δυστυχώς χορεύουμε όπως βαράει το ντέφι η Intel....Είδατε τί κάνει το μονοπώλιο? Γιατί την συγκεκριμένη εποχή που διανύουμε...για μονοπώλιο πρέπει να μιλάμε... (λόγω άφαντης AMD)...

 

Τί να κάνουμε.. θα το πιούμε το κόνιο...

 

PS : Νομίζω πως για να πάρεις τον extreme πρέπει να δώσεις τουλάχιστον όσο για δύο Q9450 (τουλάχιστον...) οπότε νομίζω πως είναι άκρως άκυρο.. χωρίς παρεξήγηση φυσικά (panos7)

 

EDIT :

 

Μετά το πρωταπριλιάτικο αστείο οτι η σελίδα είναι hacked απο τούρκους hackers.. (που να πώ την αλήθεια ήταν πολύ καλό!..ακόμα γελάω με την κατηγορία "Marafet Genikat") ΡΕ ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΟΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΤΟΝ ΜΑΪΟ ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα Q6600 παρά Q9300...

 

Δυστυχώς χορεύουμε όπως βαράει το ντέφι η Intel....Είδατε τί κάνει το μονοπώλιο? Γιατί την συγκεκριμένη εποχή που διανύουμε...για μονοπώλιο πρέπει να μιλάμε... (λόγω άφαντης AMD)...

 

Τί να κάνουμε.. θα το πιούμε το κόνιο...

 

PS : Νομίζω πως για να πάρεις τον extreme πρέπει να δώσεις τουλάχιστον όσο για δύο Q9450 (τουλάχιστον...) οπότε νομίζω πως είναι άκρως άκυρο.. χωρίς παρεξήγηση φυσικά (panos7)

 

EDIT :

 

Μετά το πρωταπριλιάτικο αστείο οτι η σελίδα είναι hacked απο τούρκους hackers.. (που να πώ την αλήθεια ήταν πολύ καλό!..ακόμα γελάω με την κατηγορία "Marafet Genikat") ΡΕ ΜΗΠΩΣ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΟΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ ΤΟΝ ΜΑΪΟ ????

Οταν λες καλυτερα, απο τι αποψη το λες?

Μονο καλυτερος σε overclocking ειναι ο q6600...

Γιατι σε επιδοσεις ο 9300 ειναι περιπου 10% καλυτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...