Προς το περιεχόμενο

κανένα νέο για Q9450 ?


rem451

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eτσι οπως πατε ρε παιδια θα τους κανετε περιζητητους!

Αφηστε και λιγο να "πεινασουν" οι εταιρειες

Μην τρεχετε αμεσως. Ετσι δεν προκειται να πεσουν οι τιμες ουτε στο προσεχες 6μηνο.

Εξαλλου ο κανονας λεει:

"Αγοραζε παντα το προ-προηγουμενο μοντελο. Εχει την καλυτερη σχεση τιμης-αποδοσης"

Αν δε συμφωνειτε, τουλαχιστον περιμενετε να βγουν και τα πρωτα τεστς και αγοραστε μετα

ο κανονας λεει και κατι αλλο:οταν υπαρχει ζητηση κ τα προϊοντα που προφερονται ειναι ΛΙΓΑ τοτε αυξανεται η τιμη τους!η ιντελ μεχρι κ τα μεσα του μαϊου θα διαθετει λιγοτερα απο οσα ζηταει η αγορα οπως ακουγεται σε πολλα site!αν ειχε γεμισει η αγορα με q9450 απο τα μεσα μαρτιου θα επεφτε σιγα σιγα η τιμη του!υπαρχουν αρκετοι που περιμενουν απο τον ιανουαριο τον 9450 οταν οι ιντελ τους ανεστειλε μετα ειπαν τελη φεβρουαριου,μετα μεσα μαρτιου οπου εφεραν 5-10 κομματια για δειγμα!φτασαμε σχεδον στον απριλιο!ειναι λογικο ενας που περιμενει 3-4 ΜΗΝΕΣ να θελει να παρει κατι καλο κ να πεταξει το παλιο σαραβαλακι του κ να ειναι πιο ανυπομονος απο ενα μεσο χρηστη που ξαφνικα τωρα ανακαληψε οτι βγαινει ενας νεος cpu oνοματι q9450 και ειναι διατεθημενος να περιμενει καιρο μιας κ απο τωρα αρχιζει να περιμενει κ δεν εχει φαει 3 και 4 μηνες περιμενοντας!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ο κανονας λεει και κατι αλλο:οταν υπαρχει ζητηση κ τα προϊοντα που προφερονται ειναι ΛΙΓΑ τοτε αυξανεται η τιμη τους!η ιντελ μεχρι κ τα μεσα του μαϊου θα διαθετει λιγοτερα απο οσα ζηταει η αγορα οπως ακουγεται σε πολλα site!αν ειχε γεμισει η αγορα με q9450 απο τα μεσα μαρτιου θα επεφτε σιγα σιγα η τιμη του!υπαρχουν αρκετοι που περιμενουν απο τον ιανουαριο τον 9450 οταν οι ιντελ τους ανεστειλε μετα ειπαν τελη φεβρουαριου,μετα μεσα μαρτιου οπου εφεραν 5-10 κομματια για δειγμα!φτασαμε σχεδον στον απριλιο!ειναι λογικο ενας που περιμενει 3-4 ΜΗΝΕΣ να θελει να παρει κατι καλο κ να πεταξει το παλιο σαραβαλακι του κ να ειναι πιο ανυπομονος απο ενα μεσο χρηστη που ξαφνικα τωρα ανακαληψε οτι βγαινει ενας νεος cpu oνοματι q9450 και ειναι διατεθημενος να περιμενει καιρο μιας κ απο τωρα αρχιζει να περιμενει κ δεν εχει φαει 3 και 4 μηνες περιμενοντας!

 

πρεπει να γινει μια ανατροπη παλυ οπως απο (πεντιουμ D σε conroe) απ την AMD.

να δεις μετα που θα πεφτουν οι Q9000, θιμαστε τιμες καθολου της AMD πριν την ελευση των conroe? ενας αθλον 5600 χ2 ειχε πανω απο 350 κ μετα επεσε στα 150.

Αρε εποχες.... ηταν ο ποιο υγιης ανταγονισμος σε αποδοση κ τιμη!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό που τους θέλω...αλλά δεν νομίζω... όλος ο χαμός γίνεται τώρα στην αρχή... μέχρι το Πάσχα...ελπίζω δηλαδή... Το καθυστερώ γιατί περίμενω και την 9800GTX αλλιώς θα τον είχα ήδη παραγγείλει. Κάτι άσχετο: μήπως ξέρει κανείς εάν φέρουν και τα multirama την Χ48-DQ6; Γιατί ήταν το πρώτο μαγαζί που την είχε "φέρει" και τώρα τίποτα εδώ και καιρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό που τους θέλω...αλλά δεν νομίζω... όλος ο χαμός γίνεται τώρα στην αρχή... μέχρι το Πάσχα...ελπίζω δηλαδή... Το καθυστερώ γιατί περίμενω και την 9800GTX αλλιώς θα τον είχα ήδη παραγγείλει. Κάτι άσχετο: μήπως ξέρει κανείς εάν φέρουν και τα multirama την Χ48-DQ6; Γιατί ήταν το πρώτο μαγαζί που την είχε "φέρει" και τώρα τίποτα εδώ και καιρό...

RΡε συ τι να την να κανεις απο τα multirama...

Να την πληρωσεις χρυση...

236 ευρω απο e-shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω φίλε μου απλώς επειδή μάλλον θα το πάω να μου τα βάλουν λόγω του ότι δεν θα έχω καθόλου χρόνο εκείνη την περίοδο, θα λείπω βασικά, γιαυτό. Από πλαίσιο δεν έχω καλές αναμνήσεις από παλιά όσον αφορά την εγκατάσταση hardware, ενώ αντιθέτως από multirama ήμουν πολύ ευχαριστημένος( είχε πάει και ο αδερφός μου εκεί όταν ήμουν Αθήνα χωρίς να με πει τίποτα, και όταν γύρισα και είδα το pc του, είχαν κάνει καλή δουλειά). Και δεν νομίζω να κράτησουν τις αρχικές τιμές της Χ48 που ήταν 270ε αν θυμάμαι καλά... λογικά κάπου εκεί στα 230-240ε που τις έχουν Πλαίσιο και E-shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RΡε συ τι να την να κανεις απο τα multirama...

Να την πληρωσεις χρυση...

236 ευρω απο e-shop

Καλύτερα να τα πετάξει στη θάλασσα τα λεφτά απο να τα δώσει στο e-shop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα παιδιά μην αρπαχτείτε τώρα για τα καταστήματα...όλοι ξέρουμε ότι έχουν και τα αρνητικά και τα θετικά τους...Δεν postαρα για να ξεκινήσω εμφύλιο :lol:. Τελικά δεν ξερετε τίποτα για τα multirama έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Καλύτερα να τα πετάξει στη θάλασσα τα λεφτά απο να τα δώσει στο e-shop.

 

καλύτερα να τα πετάξει προς την μεριά μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα παιδιά μην αρπαχτείτε τώρα για τα καταστήματα...όλοι ξέρουμε ότι έχουν και τα αρνητικά και τα θετικά τους...Δεν postαρα για να ξεκινήσω εμφύλιο :lol:. Τελικά δεν ξερετε τίποτα για τα multirama έτσι;

Οχι αλλα προσβαλει εμας που εχουμε αγορασει απο το συγκεκριμενο μαγαζι και εχουμε μεινει ευχαριστημενοι.

Καλυτερα να το εξεφραζε αλλιως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσω κάτι. Προσωπική άποψη εξέφρασα. Εγώ θα προτιμούσα να τα πετάξω τα λεφτά στη θάλασσα (ή τελος πάντων προς τη μεριά του ThReSh :P) απο το να τα δώσω στο e-shop.

 

Ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και επιλέγει ελεύθερα απο που θα αγοράσει. Μη βγαίνει όμως μετά εδώ και ανοίγει threads κράζοντας το eshop, γιατί εμείς τα λέμε αλλά κάποιοι δεν καταλαβαίνουν. Οπότε είναι άξιοι της μοίρας τους.

 

Τέλος με το συγκεκριμένο μιας και βγήκαμε off-topic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...