Προς το περιεχόμενο

κανένα νέο για Q9450 ?


rem451

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα γερμανικά eshops άρχισαν να βάζουν τους καινούριους επεξεργαστές στις λίστες τους με διαθεσιμότητα από 10/3. Τιμές από 278-300+ ευρώ.

 

Λογικά κάπου εκεί πρέπει να τους περιμένουμε και Ελλάδα :D

 

http://geizhals.at/deutschland/a300000.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

REJOICE PEOPLE :P

 

από Xbitlabs.com

 

As you know, the shipments of 45nm quad-core Core 2 Quad processors were delayed due to issues with processor system bus discovered in them. These Yorkfield processors on the new C1 stepping that would be free from this problem were expected to arrive in early March. According to sources, the new processor went into mass production exactly as planned and next week we should see 45nm Core 2 Quad Q9300, Q9450 and Q9550 in retail stores already. The mass production processors will be based solely on C1 stepping, which doesnʼt have any changes to its thermal, electrical or mechanical specifications compared with the previous C0 processor stepping that is used widely in dual-core Wolfdale processors these days.

 

Quad-core Core 2 Quad Q9550 and Core 2 Quad Q9450 processors will be designed to work at 2.83GHz and 2.66GHz respectively. For the first time for Core 2 Quad family they will work with 1333MHz bus and thanks to 45nm process they will feature total 12MB of L2 cache memory. Core 2 Quad Q9300 works at 2.5GHz frequency and also supports 1333MHz bus, however its L2 cache is only 6MB big. All new quad-core processors feature 95W TDP. The official prices of Q9550, Q9450 and Q9300 models are set at $530, $316 and $266 respectively. Nevertheless, they will be priced a bit higher in stores, because of high customer demand, which Intel cannot satisfy so far.

 

Intel chief executive Paul Otellini said to analysts during the recent meeting that the company was working hard to eliminate the shortages of their 45nm processors. Intel is currently manufacturing about 100 thousand 45nm processors a day offering 72 different models in desktop, server and mobile segments. The company has already made 3.5 million 45nm CPUs by now and is not going to stop just yet. According to their revealed plans, each fourth Intel processors will be manufactured with 45nm process by the end of Q1 2008, and by second half of Q3, they will be producing equal amounts of 65nm and 45nm solutions.

 

http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/20080307105007_Yorkfield_Processors_to_Start_Selling_Next_Week.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δούμε!!

 

Αν και δεν μ'αρέσει αυτό που λέει για αυξημένες τιμές λόγω ζήτησης. Περίμενα τόσο καιρό και στο τέλος θα βάλω τον ε8400 λόγω κόστους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα τρελαθώ ρέέέέέ !!!! χαχαχα!!!

 

Έχω αγοράσει τα πάντα και περιμένουν στη ντουλάπα γαμώτο γιατί λείπει ο Q9450 που περιμένω !! Αυτό κι αν είναι βασανιστήριο !!!

 

Έχουμε κανένα νέο ?? Στο eshop μου είπαν τέλος Μάρτη μάλλον..ίσως λίγο πιό νωρίς , ίσως λίγο πιό μετά..

 

είδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταλαβαίνω φίλε μου...εγώ τι να πω που περιμένω από τον Δεκέμβρη;; Φυσικά δεν πήρα τίποτα, έλεγα άντε ας τα πάρω όλα μαζί (mobo,CPU,VGA)... από ότι βλέπω τώρα τις τιμές του Q (γύρω στα 300ε αν δν κάνω λάθος), και επειδή έχω προγραμματίσει το upgrade μέσα στο Πάσχα... πάλι εορτοδάνειο θα πάρω!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα!!

 

Εγώ τα αγόρασα την περασμένη εβδομάδα! .. και τα κοιτάω...

 

Αλλά ελπίζω να τους φέρουν το συντομότερο δυνατό..

 

Να σας πώ ... Preorder σε eshop και ΠΛΑΙΣΙΟ παίζει ??? Μπορώ να κάνω? Θα πάρω τηλέφωνο αύριο να μάθω.. αλλά αν ξέρει κανείς ας βοηθήσει please..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μουλτιράμα πάντως πρόσθεσε τον Q9300 στο site στα 259 ευρώ.

Οπότε ελπίζω σε 1-2 βδομάδες να προστεθούν στο Πλαίσιο όλοι και μαζί ο πολυπόθητος και πολυαναμενόμενος Q9450.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό ψηλιάζομαι να γίνεται στο θέμα τιμής... Δεν μπορεί τον 9300 να τον βάλανε κοντά στα 260 ευρώ και τον 9450 που είναι σαφώς ανώτερος να τον έχουν με μικρή διαφορά τιμής (όπως ακουγότανε ότι θα έχει κοντά στα 270-300). Εγώ κοντά στα 340 τον βλέπω και μακάρι να βγω ψεύτης γιατί θέλω και εγώ έναν:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...