Προς το περιεχόμενο

κανένα νέο για Q9450 ?


rem451

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε Ultraex εαν διαβασες δεν ειπα οτι ειναι οτι πιο βαρυ μπορει να τρεξει ενας επεξεργαστης τα παιχνιδια αλλα ενας χρηστης. Ειπα οτι για πιο εξειδικευμενες εφαρμογες ο τετραπυρηνος ειναι καλυτερος και πιστεψε με το παραδειγμα που αναφερεις ειναι εξειδικευμενο διοτι δεν νομιζω να τρεχουν πολλοι στο σπιτι τους 5 instances του VMWare , ετσι;

 

Συμφωνω οτι ο καθενας διαλεγει συμφωνα με τις απαιτησεις του αλλα οι περισσοτεροι πιστευω οτι κανουν o/c για τα games εκτος απο τους πολυ "αρρωστους" που κανουν o/c ...για να κανουν... Γι αυτο και ειπα για τον Ε8400 ο οποιος πρακτικα δεν ξερω τι διαφορα θα ειχε με τον Q6600 στο παραδειγμα που αναφερεις... Μπορει να ειναι απο αμελητεα εως πολυ μεγαλη...

 

Και το αρθρο που παρεθεσε ο oldnew ειναι οντως διαφωτιστικο αλλα και παλι αν δεν βγουν στην φορα να το δουμε πρακτικα δεν πιστευουμε κανεναν...Τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
εκτος απο τους πολυ "αρρωστους" που κανουν o/c ...για να κανουν... .

Ειναι πολοι που εχουμε αυτη την αρωστια χρονια τωρα!! Για το aids καποτε θα βγει εμβολιο, για αυτη την αρωστια δυσκολο ομως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pappas_Gr μαζί σου ! απλά ήθελα να πώ κι εγώ την γνώμη μου και να εκφράσω αυτό το μικρό κομμάτι που λές..

 

Για απλούς χρήστες και gamers οι διπύρηνοι είναι πέρα απο το αρκετό..και πιό προσιτό φυσικά.

 

Άλλωστε γιαυτό και η Intel κάνει αυτήν την κατηγοριοποίηση στους επεξεργαστές της.

 

Καλή εβδομάδα σε όλους !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί απλούστατα (κατα την γνώμη μου) ΠΛΑΙΣΙΟ και eshop, φτιάχνουν τις τιμές που θέλουν.. είναι μανάβικα.. οπότε.. πλήρωνε κακομοίρη καταναλωτή..

 

Μακάρι να υπήρχαν πολλές camber...

 

@thresh : Άσε, γιατί κι εγώ βρίσκομαι σε κατάσταση βαρεμάρας...και σκέφτομαι πολύ την ώρα που θα πρέπει να το συναρμολογήσω.. Boriiiiing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί απλούστατα (κατα την γνώμη μου) ΠΛΑΙΣΙΟ και eshop, φτιάχνουν τις τιμές που θέλουν.. είναι μανάβικα.. οπότε.. πλήρωνε κακομοίρη καταναλωτή..

 

Μακάρι να υπήρχαν πολλές camber...

 

@thresh : Άσε, γιατί κι εγώ βρίσκομαι σε κατάσταση βαρεμάρας...και σκέφτομαι πολύ την ώρα που θα πρέπει να το συναρμολογήσω.. Boriiiiing...

Αν σου πω να περιμενεις μερικες βδομαδες ακομα μηπως κατεβουν...μη με κυνηγησεις..

Αυτοι περιμενουν εμας που θα ορμηξουν με τα μουτρα...Και καλα να δωσεις κατι παραπανω...Ποιος μου λεει εμενα οτι θα παρω καλο stepping?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί.. ενδέχεται επεξεργαστής με επεξεργαστή να διαφέρουν στο stepping?..

 

ε άντε μην πώ!

Ετσι δεν συνεβη και με τον 8400.Καποιοι πηραν καλα κομματια που ανεβαιναν αρκετα και αλλοι ειχαν προβληματακια...Διορθωστε με αν κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ένα stepping έχει βγει μέχρι στιγμής για τους E8xxx...(τα μικροπροβληματάκια είναι αυτά με την λάθος ένδειξη θερμοκρασίας?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...