Προς το περιεχόμενο

Lost VS Prison Break


GeorgeVls

Lost VS Prison Break  

134 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο προτιμάτε?

    • Lost
      80
    • Prison Break
      45
    • Και τα 2
      9


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πλεον μπορω να πω το Λοστ.Μολις πρωτοειδα πρισον ειχα αλλη αποψη αλλα πλεον μπορω να πω οτι το λοστ ειναι πιο ολοκληρωμενη σειρα,με τα σκαμπανεβασματα της φυσικα αλλα φαινεται οτι εχει γινει πιο σοβαρη δουλεια τουλαχιστον ως τωρα.Νομιζω και μονο το γεγονος οτι εχει φτασει 4η σαιζον και αντι να μειωνεται το ενδιαφερον ,αυξανεται τοτε σημαινει πολλα...παντως οπως ειπες ειναι 2 διαφορετικες σειρες και ειναι λιγο αδικο να συγκριθουν.Ειναι κορυφη παντως και οι 2 ανεξαρτητα τη κοιλια που κανει το πρισον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν μπορείς να τα συγκρίνεις.

Είναι 2 διαφορετικές σειρές που ασχολούνται με 2 διαφορετικά πράγματα.

Με το prison break ξενέρωσα στα επεισόδια 301-303 ενώ με το Lost δεν έχω ξενερώσει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλάσφημο topic! Please delete!

Η κορυφαία πρώτη σαιζόν του prison break δεν πιστεύω πως είναι ανώτερη από οποιαδήποτε σαιζόν του lost.

Εξαιρετική αλλά πατούσε μόνο σε ένα πράγμα, το σασπένς.

 

Το lost που να αρχίσεις και που να τελειώσεις. Απλά μας έχει κάνει τρελούς. Αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ελεγα να κλειδωθει το τοπικ,διοτι ξερουμε που θα καταληξει.Οι σειρες δεν συγκρινονται,ειναι τελειως διαφορετικες,ανηκουν η καθεμια σε αλλο ειδος.

 

 

Υ.Γ Για την ιστορια...Lost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτη σεζον πρισον εσπερνε κανονικα,η δευτερη μου αρεσε τρελα(αλλα καταλαβαινω γιατι δεν αρεσε σε καποιους,αλλαξε τελειως το σκηνικο) κ η τριτη ειναι απο τις χειροτερες σεζον σε σειρα-αν οχι κ η χειροτερη- κ απο τις πιο απογοητευτικες ever για μενα...αλλα,οπως κ να το κανουμε,το Λοστ εχει γινει σχεδον μυθος πλεον,στο μελλον θα θεωρητε οπως κ τα x files,ER,κτλ,απο τις πιο σημαντικες σειρες ever...δεν τιθεται συγκριση για μενα,οποιος εχει δει λοστ καταλαβαινει...κ δεν μιλαω για''οκ,ειδα 2-3 επεισοδεια κ βαρεθηκα''!το λοστ θελει κ χρονο κ υπομονη κ προσυλωση οταν το βλεπεις...πως καθεσαι να δεις πχ μια ταινια απαιτητικη,ετσι κ το λοστ,δεν ειναι σειρα της ξεπετας....περαν τις μικρες κοιλιτσες που κανει καμια φορα(κ που ειναι φυσιολογικο δλδ),δεν θα το συγκρινα με καμια σειρα που παιζεται τωρα...(ακομα κ ο Dexter,που τον θεωρω απο τα καλυτερα tv-shows ever(κ το προτιμω απο το λοστ),δεν εχει αυτο το hype,αυτη τη τρελα που σου βγαζει το λοστ,οταν λιωνεις βλεποντας το..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα διαφορετικες σειρες.

Αναμεσα στις δυο, Lost φυσικα.

 

Μονο η πρωτη σεζον prison μπορει να συγκριθει με το λοστ,(την τριτη δεν την εχω δει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κλασσική χαζομάρα είναι που βλεπουν κάποιοι ενα ασχετο επεισόδιο lost στη νετ κι επειδη μπερδεύονται ξενερώνουν.

Βρείτε μου έναν άνθρωπο, και βάλτε τον να δει από το πρώτο επεισόδιο lost ως το 4-5 (δεν θυμάμαι) που "σηκώνεται" ο locke.

Αν σε 2 μέρες δεν συζητάει για την τέταρτη σαιζόν, τότε κάποιο πρόβλημα έχει η σύνδεσή του στο internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μεταξύ των δύο αυτών σειρών, δεδομένης της πορείας τους μέχρι και σήμερα, με μοναδικό κριτήριο ποιο έχει ακόμα (το όποιο) ενδιαφέρον μου:

LOST

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ των δύο αυτών σειρών, δεδομένης της πορείας τους μέχρι και σήμερα, με μοναδικό κριτήριο ποιο έχει ακόμα (το όποιο) ενδιαφέρον μου:

LOST

 

Συμφωνω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το έχω ξαναπέι. Αν η πρώτη σαιζόν του PRison ήταν κάποια απο τις 2 ή 3 τότε η σειρά κατα 99% θα κοβόταν. Οποιαδήποτε σαιζόν του Λοστ παρακολουθείτε ευχάριστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Prison Break είναι πολύ πιο απλοϊκό με μόνο όπλο το σασπένς, το οποίο όμως μετά την 1η σεζόν δεν είναι αρκετό.

 

Το Lost αποτελεί μία φοβερή παραγωγή πολύ υψηλού επιπέδου, το οποίο όμως έχει γίνει πολύ κουραστικό για μένα. Κι αυτό γιατί πλέον μπορεί να συμβεί κυριολεκτικά ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ χωρίς να αποδίδεται σε καμμία λογικοφανή εξήγηση ή να βασίζεται σε κάποιο δεδομένο.

Δύο τινά συμβαίνουν: είτε δεν υπάρχει σενάριο, και κατά συνέπεια στόχος, σκοπός, τέλος και έχει χαθεί η μπάλα αφού οι σεναριογράφοι γράφουν και κάνουν ό,τι τους κατέβει στο κεφάλι, είτε μιλάμε για τη μεγαλύτερη σειρά όλων των εποχών, η οποία όμως, έτσι όπως τα έχουν κάνει, θέλει μια ολόκληρη σεζόν ακόμα για να εξηγήσει τι έχει συμβεί στις προηγούμενες. Οτιδήποτε λιγότερο, δηλαδή φινάλε 1 ή 2 επεισοδίων θα με πείσει ότι συμβαίνει το 1ο ενδεχόμενο, το οποίο θεωρώ και πιο πιθανό.

 

Με λίγα λόγια θέλω να πω ότι το Lost θα μπορούσε να παίζεται εις τον αιώνα τον άπαντα, μια και δεν υπάρχει σαφής και ξεκάθαρος στόχος και συμβαίνει κυριολεκτικά ό,τι να 'ναι. Γι' αυτό το λόγο με έχει κουράσει. Πολύ όμως.

 

Μεταξύ των δύο; Κανένα, αλλά τα παρακολουθώ καθαρά από περιέργεια πλέον, αναμένοντας τον Dex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηφιζω χαλαρα prison break,ειδικα για την καταπληκτικη 2η σεζον του.δυναμη,αγωνια,κυνηγητο μεχρι τελους,καταπληκτικες ερμηνιες.

και το λοστ μαρεσει παρα πολυ,αλλα η εξελιξη του ειναι ποιο αργη και απο replay.θα μπορουσαν καλιστα να το τελειωσουνε σε 2-3 σεζον,και οχι να μας δειχνουν τον σογιερ να παιζει table tennis με τον χιουγκο,την κειτ να κανει παρτι με ουζα με τζακ-σογιερ,και την σαν να φυτευει κολοκυθακια και τοματες στον μπαξε της,και τον τζιν απο πανω να τις λεει ποσο πολυ την αγαπαει,με μοναδικο σκοπο να τραβηξουν την σειρα για 6-7-8-10 σεζον.το σεναριο ειναι καταπληκτικο,ισως και το καλυτερο που εχω δει σε σειρα,αλλα το τραβανε πολυ,με αρκετα επεισοδια χωρις ουσια,δειχνωντας μας ολα τα υπολοιπα που ανεφερα παραπανω.αν το κανανε σε 3 σεζον,ισως και να μιλαγαμε για την καλυτερη σειρα ολων των εποχων.

εχουμε 10αδες ερωτηματα που θα πρεπει καποια στιγμη να απαντηθουν.δεν θα ηθελα ολα να απαντηθουν στα τελευταια 1-2 επεισοδια,οπως φαινετε οτι πανε να το κανουνε.ελεος,οχι αλλο table tennis και ηλιοθεραπια της σανον,και την κλαιρ να τριγυρναει στο νησι και να δειχνει σε ολους το μιξιαρικο μωρο της,και να της λενε "αχ καλε,τι γλυκο μωρακι ειναι αυτο? πως το λενε? "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο lost μου την σπάει που όλο πηγαινει το χρονο πισω σχεδόν σε καθε επισόδιο.Πιο πολύ μ'αρέσει το prison break ειδικά στο 2ο κυκλο που όλο τους κυνηγάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...