Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά να ευχαριστήσω ΟΛΟΥΣ σας καθώς σήμερα μόλις έσπασα και εγώ το δίκτυο του απο πάνω,χωρίς λίνουξ, κισμέτ, backtrack,παρα μόνο με aircrack και commview για τα πακέτα ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ τη λίστα απο το φίλο που υπάρχει σε προηγούμενα ποστς. Το δίκτυο ήταν ασφάλειας wpa2-psk, NetFaster IAD2 (PSTN)και είχε τον κωδικό bssid-xxxx......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το commview που λες...

 

ρε παιδια θα σκασω...μονο σε μενα δε μπορει να βρει το σωστο handshake οταν κανω αποπειρα να συνδεθω σε καποιο δικτυο απο BT?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να κάνεις. Η λογική είναι να πιάσεις το handshake κάποιου άλλου, όχι το δικό σου.

 

Εκτός αν το κάνεις για δοκιμή, για να δεις τη διαδικασία, πώς δουλεύουν τα προγράμματα κλπ. Με 2 ξεχωριστές κάρτες δικτύου στο ίδιο PC σίγουρα δουλεύει (το έκανα προχθές που δοκίμαζα τις λίστες μου), αλλά αν προσπαθείς να κάνεις με την ίδια κάρτα τη σύνδεση αλλά και το capture (σε promiscuous mode) τότε δεν έχω ιδέα τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έβαλα το commView (v 6.3 νομίζω) και το άφησα να κατεβάσει κάπου στο 1.700.000 πακέτα,κάνεις τα πακέτα .cap , τα παιρνάς στο aircrack, βάζεις ότι θες να σπάσεις wap,βάζεις και το wordlist και σε 1 λεπτό το πολύ μου έβγαλε τα 4 τελευταία ψηφία που ήθελα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δοκιμη φυσικα!κανω προσπαθεια στο δικο μου για εξασκηση κτλ..και παρατηρω το εξης γεγονος..περιμενω πχ να εμφανιστει καποιο station ..και δεν εμφανιζεται..τοτε κανο δοκιμη να συνδεθω με την ιδια καρτα..μεσα απο το interface του ΒΤ...βγαινει μεν καποιο Handshake..αλλα προφανως ειναι λαθος γιατι δε δινει αποτελεσμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δοκιμη φυσικα!κανω προσπαθεια στο δικο μου για εξασκηση κτλ..και παρατηρω το εξης γεγονος..περιμενω πχ να εμφανιστει καποιο station ..και δεν εμφανιζεται..τοτε κανο δοκιμη να συνδεθω με την ιδια καρτα..μεσα απο το interface του ΒΤ...βγαινει μεν καποιο Handshake..αλλα προφανως ειναι λαθος γιατι δε δινει αποτελεσμα..

Με την ιδια καρτα νομιζω δεν μπορεις να εισαι ταυτοχρονα συνδεδεμενος στο ιντερνετ και να την εχεις βαλει και σε promiscuous mode.Μαλλον θα χρειαστεις δυο διαφορετικες καρτες.

 

Και μια αλλη απορια...εχω αλλαξει το login απο το interface του ρουτερ(απο admin,admin που ηταν, εχω βαλει δικο μου).Γινεται πιανοντας πακετα να ανακαλυψω τους νεους κωδικους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το κάνεις μέσω Ettercap (ή άλλων συναφών εφαρμογών). Αν όμως εννοείς ότι έχεις ξεχάσει το password και προσπαθείς να το βρεις, τότε το packet sniffing δεν θα σου λύσει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να το κάνεις μέσω Ettercap (ή άλλων συναφών εφαρμογών). Αν όμως εννοείς ότι έχεις ξεχάσει το password και προσπαθείς να το βρεις, τότε το packet sniffing δεν θα σου λύσει το πρόβλημα.

Μαλιστα..ευχαριστω φιλε. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6) Μου φενετε λιγο αχριστο αφου δεν μας επιτρεπει να αποθηκευσουμε τι λιστα σε τεξτ.

5) δεν τρεχει επειδη περιεχει λεξεις μικροτερες απο 8 digits και το aircrack τρεχει μονο αν η λιστα εχει λεξεις 8-63 digits. μπορουμε βεβαια να το τρεξουμε με cowpatty αλλα καλο θα ηταν να αφερεθουν οι λεξεις π εχουν <8 digits για να τρεχει και με aircrack

 

κατα τ αλλα πολυ καλη προσπαθεια.. καλο θα ηταν να φτιαχτει ενα ελληνικο community με θεμα το συγκεκριμενο τοπικ :D

 

 

μιας και ειναι το πρωτο μου ποστ στο φορουμ και στο συγκεκριμενο τοπικ, θα σας πω λιγα πραγματα για μενα :D

 

εχω σπασει ενα νετφαστερ με την πολυτιμη βοηθεια του χρηστη bele (απο αυτην σας γραφω τωρα).τους τελευταιους μηνες παλεβω μια cyta (ναι! μενω κρητη),εχω παρει το φορ γουεη χαντσεικ και εχω δοκιμασει τηλεφωνα και ημερομηνιες χωρις επιτυχια. μετα βρηκα τον αλγοριθμο μιας προηγουμενης εκδοσης πιρελλι απ αυτην που δινει η cyta (o oποιος αλγοριθμος ειναι ιδιος και στην εκδοση της cyta ευτυχως) ομως ο κατοχος μαλλον εχει αλλαξει τον default. so τι μου μενει? 2 πραγματα..:

1) να παλεψω κανα χρονο ακομα με λιστες greek/greeklish/αριθμους (ρε παιδια ειμαστε τοσα ατομα και δεν εχουμε αξιωθει να φτιαξουμε μια λιστα γκρικλις της προκοπις..η ελλαδα παντα τελευταια σε ολα :fear: )

2) διαβασα πολλες σελιδες και καταλαβα οτι αγνοειτε την μεθοδο phishing..γιατι ρε παιδια ετσι? :-D ελπιζω να επιτρεποντε λινκς απο αλλα σαιτς:

 

weaknetlabs.com/weaknet/download/WPA/WPA.pdf

youtube.com/watch?v=5QPcQFhBRWk

και για να αφησω τις ποζεριες ειναι μια αλτernative μεθοδος που ακομα δεν εχω ασχοληθει ομως μου φενετε πως ετσι η δουλεια γινεται πολυ πιο ευκολη απ οτι με bruteforcing.λιγες λιστουλες ακομα θα δοκιμασω λοιπον και μετα θα ασχοληθω με αυτο.. ε αν δεν γινει τιποτα και ετσι θα το ριξω στην ψυχολογια για να μαντεψω μονος μου τον κωδικο του θυματος :P

 

MY NEW BACKTRACK FORUM

http://backtrack.forumgreek.com/

Θα χρειαστώ οπωσδήποτε την βοήθεια σας και δεν μιλάω απλά για τις εγγραφές.

Έχω σπουδάσει multimedia πριν 15 χρόνια αλλά οι γνώσεις μου δεν αρκούν,

οπότε όσοι πιστοί προσέλθετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παίδες.

Έχει δοκιμάσει κάποιος το scriptακι της PirelliBro που χρησιμοποίει η CYTA; Το δοκίμασα και μου έβγαλε κάποιους κωδικούς αλλά χωρίς να είναι σωστό το αποτέλεσμα.

 

Όντος δουλεύει το scriptακι η μας δουλεύουν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς εννοείς δεν είναι σωστό το αποτέλεσμα; Δοκίμασες τους κωδικούς που σου έβγαλε και δεν μπορείς να συνδεθείς στο Access Point του γείτονα;

 

Υπ' όψιν ότι όλα αυτά τα σκριπτάκια βρίσκουν τους default εργοστασιακούς κωδικούς. Μπορεί ο γείτονας να έχει αλλάξει αυτό το password και να έχει βάλει κάτι δικό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς δοκίμασα τους κωδικούς σε 2 AP και δεν συνδέθηκε…

 

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι δεν λέει ότι δεν είναι σωστός ο κωδικός αλλά “δεν είναι δυνατή η σύνδεση των windows στο CYTA XXXX”

 

Είναι κάποιος που δοκίμασε και συνδέθηκε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...