Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν ψαξεις το τοπικ σελιδες πισω θα βρεις για νετφαστερ (σπαει 100% αν ειναι ο default).επισης θα βρεις για συτα μερικα... κυριως σπανε οσες συνδεσεις εγιναν στο 2010 κια χρησιμοποιουν το Α225G router της πιρελλι. ισως και για οτε αν ειναι τομσον.. για τα υπολοιπα δεν εχει βρεθει καποιος αλγοριθμος..

 

αν μπαινει η καρτα δικτυου σου μονιτορ μοντ θα το μαθεις αν μπεις στο σαιτ του αιρκρακ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για σας παιδιά μήπως ξέρετε κάνα τρόπο η κάνα αλγόριθμο για να βρω το κωδικό για αυτά

CYTA XXXX

SIMENS XXXXXX

OXYGEN XXXXX

NetFaster XXXXXX

OTE XXXXXX

 

έψαξα λίγο και βρήκα αυτό το sait http://www.md5this.com/thomson-speedtouch-crack.html

 

έχω ασύρματη κάρτα tp link tl-wn821n με αυτό μπορώ να σπάω κωδικούς?

 

Εδώ έχει και μερικά Wordlists http://www.md5this.com/tools/wordlists.html

Φιλε ΝΕΤΦΑΣΤΕΡ μπορώ να σπάω εγώ....δηλαδή το έχω δοκιμάσει 3 φορές και έχει πιάσει αρκεί να έχει αφήσει ο άλλος default τον κωδικό του ρούτερ!!!! ^^ :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ αν έχει αναφερθεί,απλά να ρωτήσω , γίνεται να σπάσει το Netfaster με default κωδικο εννοειται ,μόνο με aircrack, το .txt αρχειο απ το nasos.gr και εχοντας βαλει το Commview for wifi σε windows 7 να μετραει πακέτα ? thnx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαξα και δεν βρήκα αν μπαίνει η κάρτα δικτύου μου μόνιτορ μοντ μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο είμαι λίγο άσχετος με αυτά

Φιλε αν δεν μπαινει η καρτα σου σε monitor mode δεν μπορεις να κανεις τιποτα.Απ'οτι μου ειπες χρησιμοποιεις windows oποτε, επειδη δεν υπαρχει μεγαλη "ποικιλια" συμβατων καρτων εκει, θα προσομοιωσεις το backtrack χρησιμοποιωντας το vmware workstation.Φυσικα πρωτα πρεπει να παρεις μια συμβατη καρτα-οποια βρεις απο αυτες που υπαρχουν στο φορουμ του backtrack ^_^

 

Σορρυ αν έχει αναφερθεί,απλά να ρωτήσω , γίνεται να σπάσει το Netfaster με default κωδικο εννοειται ,μόνο με aircrack, το .txt αρχειο απ το nasos.gr και εχοντας βαλει το Commview for wifi σε windows 7 να μετραει πακέτα ? thnx

Φιλε το "σπασιμο" του netfaster οπως και καθε δικτυου με ασφαλεια wpa-wpa2 δε στηριζετε στην ποσοτητα πακετων που θα πιασεις.Το μονο που αρκει ειναι να πιασεις ενα πακετο που θα περιεχει το handshake.Τοτε βαζοντας το αρχειο .cap μεσα στο aircrack και χρησιμοποιωντας την καταλληλη wordlist μπορεις να βρεις το κλειδι :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου είναι ότι αν έχετε σκοπό να ασχοληθείτε σοβαρά με το σπάσιμο ασύρματων δικτύων, καλύτερα να το μάθετε με το "σωστό" τρόπο μία κι έξω. Ούτως ειπείν ξεχάστε Commview, Windows και τα συναφή. Θα χρειαστεί λίγο διάβασμα και κόπο στην αρχή αλλά δεν θα το μετανιώσετε.

 

Αν δεν θέλετε να μπλέξετε με εγκαταστάσεις Linux/Backtrack κλπ μπορείτε να τα τρέξετε με LiveCD ή USB (ή ακόμα και μέσα από Vmware κάτω από Windows).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με backtrack κολαω οταν πρεπει να κανω capture το handshake...δινω τις εντολες,ολα οκ βγαινει το station δινω την εντολη για αποστολη, τα στελνει αλλα δεν μου εμφανιζει το αρχει...υπαρχει καποιο βιντεο για βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντάζομαι ότι μιλάς για την εντολή "aireplay-ng -0 <αριθμός> -a <MAC access point> -c <MAC station> mon0" *. Στέλνεις δηλαδή το deauth στο Access Point και το Station και αυτά τι κάνουν; Σου στέλνουν πίσω ACKs ότι δέχτηκαν την εντολή;

 

Για το video που ρώτησες, αν ψάξεις στο Youtube για "backtrack WPA" θα βρεις δεκάδες video. Παράδειγμα (το deauth γίνεται μετά το 1:40):

 

 

* εναλλακτικά μπορείς να παίξεις και με την εντολή "aireplay-ng -0 <αριθμός> -e <SSID> mon0".

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια για bypassing MacAdress Filtering ξερουμε κατι συγκεκριμενο? νομιζω οτι σε ενα δικτυο αυτο με εμποδιζει..για περιπου 2 εβδομαδες εμπαινα κανονικα και 3-4 μερες τωρα μου εμφανιζει troubleshoot problems

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...