Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η απλούστερη περίπτωση είναι να έχεις το .txt (λίστα) και το .cap (handshake) στον ίδιο φάκελο. Στη συνέχεια δίνεις την εντολή "aircrack-ng -w wordlist.txt handshake.cap" και περιμένεις (προφανώς θα πρέπει να βάλεις το όνομα που έχεις δώσει στα δικά σου .txt και .cap αρχεία).

 

Δεν πειράζει αν τα βλέπεις όλα ενωμένα στη νέα λίστα. Μάλλον ανοίγεις το .txt αρχείο με το notepad. Αν χρησιμοποιήσεις κάτι πιο εξελιγμένο (πχ. notepad++) ή το ανοίξεις με ένα συνηθισμένο linux editor λογικά θα το δεις σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, τελικά το "\n" έκανε όλη τη δουλειά. Τώρα το netfaster wordlist.txt δουλεύει με τα aircrack-ng του backtrack αλλά και των windows. Συνεπώς δεν χρειάζεται να μεταφέρουμε τα wordlist ή το αρχείο capture από το ένα λειτουργικό στο άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, τελικά το "\n" έκανε όλη τη δουλειά. Τώρα το netfaster wordlist.txt δουλεύει με τα aircrack-ng του backtrack αλλά και των windows. Συνεπώς δεν χρειάζεται να μεταφέρουμε τα wordlist ή το αρχείο capture από το ένα λειτουργικό στο άλλο.

 

Το site nasos σκοτώνει!!

Ανέβασα τα εξής ΕΔΩ http://www.fileserve.com/list/fWYKeFx

0) Πρόγραμμα για Thomson router

1)Ημερομηνίες από το 1940 ως 2012 ευρωπαϊκός κ' αμερικάνικος τρόπος γραφής

2)Σταθερά τηλέφωνα από 210 & 211

3)Κινητά τηλέφωνα (690,691,..,699)

4) Όλα τα κινητά μαζί σε ένα αρχείο

5) Τρία ελληνικά λεξικά

6)Πρόγραμμα για να φτιάχνεις λίστες (windows)

7)outlook-thunderbirg-google-opera password decryptor

Τα αρχεία θα μείνουν ανεβασμένα για 3 μήνες, ενώ θα ανεβάσω και mozilla & internet explorer password decryptor.

Αυτά για αρχή..για περισσότερα...

Facebook http://facebook.com/Backtrack5

Twitter http://twitter.com/AbaxNetwork

YouTube http://youtube.com/AbaxNetwork

 

Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος για το channel που εκπέμπει το ρούτερ.

Πως γίνεται να είναι 150?

Νομίζω πώς υπάρχουν συγκεκριμένοι τρόποι να βρεις-μεταφράσεις το κανάλι.

Και επειδή τα νομίσματα έχουν τελιώσει εδω κ καιρό,

πως μπορω να ορίσω π.χ. στο airodump-ng αυτό το κανάλί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους τα καταφερα!το μονο που με εκοψε οτι επαιζε να ειναι λαθος..επρεπε να αλλαζουμε το ονομα του captureδ_data ,με αλλη ονομασια!κ ετσι αποθηκευει καινουριο αρχειακι στο οποιο εχουμε το handshake μας!!χιλια ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδες..νεο μελος απο θεσσαλονικη!

 

εχω μια ερωτηση..αν εχουμε την mac ενος netfaster2 τι χρειαζομαστε για να βρουμε τα τελευταια 4 ψηφια?

 

ευχαριστω

 

υπομονή

 

---εδιτ---

το γραψα πριν δω τις απαντήσεις και τη συνέχεια.. τελικά δίκιο είχα :-ρ υπομονή

 

μπράβο nzep για τh mini ανάλυση.. ωραίος..

 

abax.. thanx για τις λίστες.. αυτή με τα κινητά δε την είχα σκεφτεί.. σωστός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κινητά είναι μάλλον η λίστα με τις περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας. Αν κρίνω από τα δίκτυα της γειτονιάς μου, το κινητό είναι το πιο δημοφιλές password, σχεδόν οι μισοί έχουν βάλει το νούμερό τους. Πολύ χρήσιμο επίσης αν κάποια μέρα δεν έχεις καλή λήψη, οπότε παίρνεις τηλέφωνο τον απέναντι και του λες "αδερφέ, κούνα λίγο την κεραία σου" :P

 

Είχα φτιάξει κι εγώ μια τέτοια λίστα αλλά τη χρησιμοποιώ πολύ σπάνια, καθώς το laptop θέλει σχεδόν μια μέρα να την ελέγξει ολόκληρη.

 

Επίσης είναι καλή ιδέα να φτιάξετε μια λίστα με σταθερά τηλέφωνα, είναι κι αυτά αρκετά δημοφιλή password. Προφανώς θα πρέπει να μπουν μόνο νούμερα της περιοχής σας για να περιοριστεί το πλήθος τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το site nasos σκοτώνει!!

Ανέβασα τα εξής ΕΔΩ http://www.fileserve.com/list/fWYKeFx

0) Πρόγραμμα για Thomson router

1)Ημερομηνίες από το 1940 ως 2012 ευρωπαϊκός κ' αμερικάνικος τρόπος γραφής

2)Σταθερά τηλέφωνα από 210 & 211

3)Κινητά τηλέφωνα (690,691,..,699)

4) Όλα τα κινητά μαζί σε ένα αρχείο

5) Τρία ελληνικά λεξικά

6)Πρόγραμμα για να φτιάχνεις λίστες (windows)

7)outlook-thunderbirg-google-opera password decryptor

Τα αρχεία θα μείνουν ανεβασμένα για 3 μήνες, ενώ θα ανεβάσω και mozilla & internet explorer password decryptor.

 

6) Μου φενετε λιγο αχριστο αφου δεν μας επιτρεπει να αποθηκευσουμε τι λιστα σε τεξτ.

5) δεν τρεχει επειδη περιεχει λεξεις μικροτερες απο 8 digits και το aircrack τρεχει μονο αν η λιστα εχει λεξεις 8-63 digits. μπορουμε βεβαια να το τρεξουμε με cowpatty αλλα καλο θα ηταν να αφερεθουν οι λεξεις π εχουν <8 digits για να τρεχει και με aircrack

 

κατα τ αλλα πολυ καλη προσπαθεια.. καλο θα ηταν να φτιαχτει ενα ελληνικο community με θεμα το συγκεκριμενο τοπικ :D

 

 

μιας και ειναι το πρωτο μου ποστ στο φορουμ και στο συγκεκριμενο τοπικ, θα σας πω λιγα πραγματα για μενα :D

 

εχω σπασει ενα νετφαστερ με την πολυτιμη βοηθεια του χρηστη bele (απο αυτην σας γραφω τωρα).τους τελευταιους μηνες παλεβω μια cyta (ναι! μενω κρητη),εχω παρει το φορ γουεη χαντσεικ και εχω δοκιμασει τηλεφωνα και ημερομηνιες χωρις επιτυχια. μετα βρηκα τον αλγοριθμο μιας προηγουμενης εκδοσης πιρελλι απ αυτην που δινει η cyta (o oποιος αλγοριθμος ειναι ιδιος και στην εκδοση της cyta ευτυχως) ομως ο κατοχος μαλλον εχει αλλαξει τον default. so τι μου μενει? 2 πραγματα..:

1) να παλεψω κανα χρονο ακομα με λιστες greek/greeklish/αριθμους (ρε παιδια ειμαστε τοσα ατομα και δεν εχουμε αξιωθει να φτιαξουμε μια λιστα γκρικλις της προκοπις..η ελλαδα παντα τελευταια σε ολα :fear: )

2) διαβασα πολλες σελιδες και καταλαβα οτι αγνοειτε την μεθοδο phishing..γιατι ρε παιδια ετσι? :-D ελπιζω να επιτρεποντε λινκς απο αλλα σαιτς:

 

weaknetlabs.com/weaknet/download/WPA/WPA.pdf

youtube.com/watch?v=5QPcQFhBRWk

και για να αφησω τις ποζεριες ειναι μια αλτernative μεθοδος που ακομα δεν εχω ασχοληθει ομως μου φενετε πως ετσι η δουλεια γινεται πολυ πιο ευκολη απ οτι με bruteforcing.λιγες λιστουλες ακομα θα δοκιμασω λοιπον και μετα θα ασχοληθω με αυτο.. ε αν δεν γινει τιποτα και ετσι θα το ριξω στην ψυχολογια για να μαντεψω μονος μου τον κωδικο του θυματος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα βρηκα τον αλγοριθμο μιας προηγουμενης εκδοσης πιρελλι απ αυτην που δινει η cyta (o oποιος αλγοριθμος ειναι ιδιος και στην εκδοση της cyta ευτυχως) ομως ο κατοχος μαλλον εχει αλλαξει τον default.

2) διαβασα πολλες σελιδες και καταλαβα οτι αγνοειτε την μεθοδο phishing..γιατι ρε παιδια ετσι? :-D ελπιζω να επιτρεποντε λινκς απο αλλα σαιτς:

 

weaknetlabs.com/weaknet/download/WPA/WPA.pdf

youtube.com/watch?v=5QPcQFhBRWk

 

Σχετικά με τη Cyta, μιλάμε για αυτό τον αλγόριθμο?

 

Ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες σχετικά με το WPA phishing. Φαίνεται για μια αρκετά υποσχόμενη μέθοδο. Η αλήθεια είναι πως δεν την είχα καν ακουστά, αλλά γι' αυτό είμαστε εδώ, για να μαθαίνουμε και να ανταλλάσσουμε πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γι αυτον τον αλγοριθμο μηλαμε. εχω handshake και δοκιμασα λιστες σε μορφη YW0123456 αλλα κανενα αποτελεσμα.ειχα ξεκινησει να δοκιμαζω και λιστες με διαφορετικο YW0 (πχ AB9) σκεπτομενος οτι αφου το ρουτερ της συτα ειναι πιο καινουριο, θα εχει αλλαξει το YW0 αλλα τα παρατισα γιατι 1) ηταν πολυ πειν ιν δε ας διαδικασια και 2) μου δωσε μια φιλη μου που χει συτα το παςς της και ειδα οτι ξεκιναει επησις με YW0 οποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης παιδια κατι που παρατηρησα..μεσω BT οταν ψαχνω για handshake κ βαζω την ιδια καρτα που λειτουργει σαν μονιτορ εκεινη τη στιγμη να κανει αποπειρα συνδεσης το handshake που παιρνουμε ειναι λανθασμενο και δεν εχει αποτελεσμα...σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφε και μεντορα μου bele οχι ειναι μονο για ΒΤ.ομως αυτο δεν ειναι προβλημα σωστα?? ^_^

 

 

μπαρμαν λογικα ναι ειναι λανθασμενο χαντσεικ.τι αλλο μπορει να ειναι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδερφε και μεντορα μου bele οχι ειναι μονο για ΒΤ.ομως αυτο δεν ειναι προβλημα σωστα?? ^_^

 

 

μπαρμαν λογικα ναι ειναι λανθασμενο χαντσεικ.τι αλλο μπορει να ειναι? :P

 

εννοω απλα αν ισχυουν τα λεγομενα μου δλδ εαν βγαινει "μπερδεμενο" το handshake..

 

οσο για το ψαρεμα... παιζει να γραφτει επισης καποια λιστα εντολων που πρεπει να ακολουθηθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι φιλε ~Ν3 δεν ειναι προβλημα...ελπιζω να μπορω να το τρεξω σε VMware workstation και ΒΤ3.Οταν βρω λιγο χρονο θα το ψαξω καλυτερα το θεμα.

Βarman μενα παντως παντα σωστα μου το δινει το handshake το Backtrack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...