Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια.Βρηκα 2 wep ειπα να δοκιμασω κ εγω,ολα καλα μεχρι που περιμενω να μαζεψει τα απαραιτητα data αλλα πηγαινουν παρα πολυ αργα..γνωριζει κανενας τον λογο η ειναι φυσιολογικο και πρεπει να περιμενω τοσο πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο PWR σου δείχνει το airodump-ng; Υπάρχει επίσης η περίπτωση να μην έχει καθόλου κίνηση το δίκτυο του εχθρού. Αυτές οι περιπτώσεις χρειάζονται αρκετή υπομονή αλλά πάντα στο τέλος το WEP σπάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εννοείς -60 (μείον 60); Πχ. όπως σε αυτή την εικόνα

 

airodump-ng1.png

 

Αν όντως έχει μείον μπροστά από τον αριθμό, τότε η σύνδεσή σου με το απέναντι access point είναι αρκετά ασθενής και ίσως έτσι εξηγείται η πολύ αργή λήψη πακέτων. Συνήθως πετυχαίνω καλές λήψεις (και άρα μεγάλους αριθμούς πακέτων) όταν είμαι γύρω από -50 και πάνω. Από beacons και data πώς πας; Μετράει τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση: με το προγραμμα (ανιχνευσης ασυρματου δικτυου)των ΧΡ μου λεει οτι πιανω ενα netfaster 2 pstn ενω ετρεξα το inSsider και βλεπω οτι υπαρχουν 3 με το ιδιο ονομα.τι να πρεπει να κανω ωστε να συνδεθω σε αυτο που θελω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση: με το προγραμμα (ανιχνευσης ασυρματου δικτυου)των ΧΡ μου λεει οτι πιανω ενα netfaster 2 pstn ενω ετρεξα το inSsider και βλεπω οτι υπαρχουν 3 με το ιδιο ονομα.τι να πρεπει να κανω ωστε να συνδεθω σε αυτο που θελω?

To inSsider σου δειχνει ολα να δικτυα που πιανεις, ακομη και αυτα με ελαχιστο σημα.Λογικα αυτο που θες να συνδεθεις θα ειναι αυτο με το ισχυροτερο σημα.Για σιγουρια παντως πρεπει να διασταυρωσεις τις mac adrress.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To inSsider σου δειχνει ολα να δικτυα που πιανεις, ακομη και αυτα με ελαχιστο σημα.Λογικα αυτο που θες να συνδεθεις θα ειναι αυτο με το ισχυροτερο σημα.Για σιγουρια παντως πρεπει να διασταυρωσεις τις mac adrress.

 

ειναι 3 διαφορετικεσ διευθυνσεις αλλα δεν μπορω να δω πια ειναι αυτη που μου δειχνει οτι ειναι διαθεσιμη οταν κανω σκαν με το προγραμμα των windows...τι πρεπει ομως να κανω για να συνδεθω με το σωστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε κι ο bele λογικά το πρόγραμμα των Windows σου δείχνει το wifi με την καλύτερη λήψη από τα 3. Άρα δες στα RSSI του inssider ποιό απ' όλα πιάνεις καλύτερα και αυτό θα είναι.

 

Όσο μεγαλύτερος είναι ο αρνητικός αριθμός, τόσο καλύτερα πιάνεις το σήμα, δηλαδή αν έχεις ένα netfaster στα -65 και ένα στα -80, τότε αυτό που πιάνει καλύτερα είναι το πρώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ:

Κάνα tutorial για σπάσιμο WPA με windows XP ή vista και όχι backtrack, θα φιλοτιμηθεί να γράψει κάποιο μέλος? Υπόψιν πως χρησιμοποιώ το Atheros AR9271.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς φιλικά και συγγνώμη που θα το πω, αλλά δεν νομίζω ότι είναι κάποιος υποχρεωμένος να κάτσει να φτιάξει το οποιοδήποτε tutorial. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί εδώ μέσα έχουν διαβάσει την επιθυμία σου αλλά δεν φαίνεται να είναι κάποιος διατεθειμένος να την υλοποιήσει. Καλύτερα να ψάξεις στο google (ή το youtube) για κάποιο αντίστοιχο tutorial στα αγγλικά. Είμαι βέβαιος ότι θα υπάρχουν αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ:

Κάνα tutorial για σπάσιμο WPA με windows XP ή vista και όχι backtrack, θα φιλοτιμηθεί να γράψει κάποιο μέλος? Υπόψιν πως χρησιμοποιώ το Atheros AR9271.

 

Εννοείται φίλε μου. Δεν θα ήθελα να υποχρεώσω κανέναν. Κάποια πράγματα είναι αυτονόητα αλλά καλώς έκανες και τα τόνισες κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εσύ καλά κάνεις και επιμένεις μπας και μπει κάποιος στον κόπο να συντάξει ένα τέτοιο tutorial. Αλλά έτσι όπως το πάει το πράγμα, χλωμό το κόβω :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπε κι ο bele λογικά το πρόγραμμα των Windows σου δείχνει το wifi με την καλύτερη λήψη από τα 3. Άρα δες στα RSSI του inssider ποιό απ' όλα πιάνεις καλύτερα και αυτό θα είναι.

 

Όσο μεγαλύτερος είναι ο αρνητικός αριθμός, τόσο καλύτερα πιάνεις το σήμα, δηλαδή αν έχεις ένα netfaster στα -65 και ένα στα -80, τότε αυτό που πιάνει καλύτερα είναι το πρώτο.

 

εγω ομως που θελω να συνδεθω με καποιο το οποιο για τον αλφα βητα λογο εχει πιο ασθενες σημα..τοτε τι κανω?υπαρχει λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, καλή ερώτηση. Δεν είμαι καθόλου σίγουρος για τη λύση. Αν έχεις εσωτερική κάρτα δικτύου δεν ξέρω αν και πώς μπορείς να παρακάμψεις το πρόγραμμα των Windows (και να συνδεθείς με διαφορετικό τρόπο σε δίκτυο που δεν εμφανίζεται στη λίστα σου).

 

Πάντως πολλές κάρτες ασύρματου δικτύου (κυρίως οι USB) έχουν δικά τους software, τα οποια όντως "καπελώνουν" το πρόγραμμα των Windows και θεωρητικά σου δίνουν περισσότερες δυνατότητες. Αλλιώς... Linux (κατά προτίμηση Backtrack).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...