Προς το περιεχόμενο

Περί οθονών... Μικρός οδηγός αγοράς


haHa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 673
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω οθόνη και ενώ διάβασα το πολύ ενδιαφέρον tutorial στην αρχή, ακόμα δεν έχω καταλάβει..Θέλουμε χρόνο απόκρισης μικρό έτσι?Δηλαδή καλύτερη είναι μία που έχει 2ms παρά μία που έχει 5ms ναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έχεις δίκιο..όμως να προτιμήσω μία στα 2ms η μία στα 5ms? Στα 2ms είδα ότι υπάρχει μεγαλύτερη ποικιλία καθώς και οθόνες όχι τόσο καλές, ενώ στα 5ms είδα λίγες αλλά οι πιο πολλές ήταν πολύ καλές..Έχω μπερδευτεί..Ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντησή σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μην κοιτάς μόνο το response time, κοίτα και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά για να αποφασίσεις ποια θα πάρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,απλά αν έχω δύο οθόνες που έχουν σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά,να προτιμήσω αυτήν με τα 2ms,ε?Αυτό ήθελα να ρωτήσω από την αρχή..Γενικά,αν έχετε να προτείνετε κάποια καλή οθόνη γύρω στα 250€ θα με βοηθούσατε πάρα πολύ. Είμαι μεταξύ 22" και 24".Ποια είναι καλύτερη για παιχνίδια και ταινίες?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αν μπορείς να πας σε 24αρα πήγαινε, αλλά θα χρειαστείς και καλή κάρτα γραφικών για να παίζεις τα παιχνίδια στην native ανάλυσή της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή κάρτα έχω βάλει.Μια τελευταία ερώτηση.Αυτές που έχουν και TV Tuner υστερούν σε τίποτα από τις άλλες?Δηλαδή κάποια που έχει τα ίδια περίπου χαρακτηριστικά αλλά είναι και LCD-TV θα είναι το ίδιο καλή με κάποια που δεν είναι? Ή μήπως έχουν κόψει σε ποιότητα για να βγουν σε καλές τιμές και οι LCD-TV??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια εχω αυτη την Eizo και το σκεφτομαι για καινουργια. Αξιζει η αλλαγη της με την samsung ή με κατι παρόμοιο?

Πως θα ειναι αν βαλω επανω το playstation3? Θα παιζει σαν τηλεοραση FullHD? Επισης το 1080 που γραφει ειναι το "καλο" ή το "αλλο" ?? :-)

Γενικα αξιζει να αλλαξω την Eizo με καποια αλλη? Τη χρειαζομαι και για αρχιτεκτονικα σχεδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

και οι 2 είναι με τα φτηνά TN Panel, διαφορές δεν πρόκειται να δεις πιστεύω εφόσον είναι και οι 2 ρυθμισμένες σωστά...

 

η Samsung είναι full hd, το "καλό" δλδ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε λιγο γιατι δεν τα εχω ψαξει και πολυ. Απο οτι βλεπω με μια γρηγορη ματια σχεδον ολες οι οθονες ειναι TN. οσες ειναι Pva ή θα είναι τηλεορασεις (!!) ή θα εχον 800-1000 ευρω.

Κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...