Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα (2-3 βδομαδες δλδ) χρησιμοποιω περισοτερο linux (ubuntu 9.10 συγκεκριμενα). Αυτο που δεν εχω δει ακομα ειναι προγραματακια για data recovery - data sanitizing - zero filling (περαν του test disk - photo rec). Υπαρχουν τετοια προγραμματα για linux και ποια προτεινετε για να δοκιμασω?

 

 

Φιλοσοφια that applies here:

Φυλαγε τα ρουχα σου, για να'χεις τα μισα! :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσφατα (2-3 βδομαδες δλδ) χρησιμοποιω περισοτερο linux (ubuntu 9.10 συγκεκριμενα). Αυτο που δεν εχω δει ακομα ειναι προγραματακια για data recovery - data sanitizing - zero filling (περαν του test disk - photo rec). Υπαρχουν τετοια προγραμματα για linux και ποια προτεινετε για να δοκιμασω?

 

 

Φιλοσοφια that applies here:

Φυλαγε τα ρουχα σου, για να'χεις τα μισα! :P

 

Υπάρχει αντίστοιχο μέρος στο forum για Linux θέματα.

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=358047&highlight=χτυπημένος

 

Το ddrescue υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος που να ξερει κανενα προγραμμα να κανω backup τα δεδομενα του σκληρου δισκου τα οποια εχασα μετα απο format του υπολογιστη?

Τον πηγα σε μαγαζι και μου ζητησαν 150e...Οποιος μπορει να με βοηθησει ας απαντησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κανεις backup.εις Να κανεις restore θες.file scavenger easy recovery professional οπως και αλλα τοσα προγραμματα που εχουν γραψει πιο πανω.απαραιτητη προυποθεση.στον δισκο δεν γραφεις τιποτα και τα αρχεια τα επαναφερεις σε αλλο δισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κανεις backup.εις Να κανεις restore θες.file scavenger easy recovery professional οπως και αλλα τοσα προγραμματα που εχουν γραψει πιο πανω.απαραιτητη προυποθεση.στον δισκο δεν γραφεις τιποτα και τα αρχεια τα επαναφερεις σε αλλο δισκο.

...και μακάρι να καταφάρει και κάτι, αλλά χαιρέτα μου τον πλάτανο :

 

Καποιος που να ξερει κανενα προγραμμα να κανω backup τα δεδομενα του σκληρου δισκου τα οποια εχασα μετα απο format του υπολογιστη?

Τον πηγα σε μαγαζι και μου ζητησαν 150e...Οποιος μπορει να με βοηθησει ας απαντησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα δοκίμαζα με το Active File Recovery,,,,,,,,αλλά αν προηγήθηκε εγκατάσταση Windows (="φορμάτ του υπολογιστή") δεν το κόβω να βρεθούν και πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα απλα δεν καταλαβαινω γιατι ολοι νομιζουν οτι με το να εχουν τα αρχεια τους μονο μια φορα οτι ολα ειναι οκ.ποτε μου δεν το καταλαβα αυτο.τι να πω δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...