Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασα το photorec που είπε ο φίλος πιο πάνω, όντως έκανε recovery κάποια αρχεία αλλά πολύ μπέρδεμα...

 

 

Δεν τα εμφανίζει με την ονομασία και στους φακέλους που ήταν καταχωρημένα αρχικά αλλά όπως νάναι...ούτε ξέρω ποιο είναι τι!

 

άσε που στο remaining time έβγαζε κάτι τρελά νούμερα!!

 

θα δοκιμάσω και το file scavenger μπας και βγάλω άκρη..είναι απλό στη χρήση ή θέλει τπτ οδηγίες?

Ευχαριστώ!!

eykolo ειναι .απλα βαζεις Long search.σε πολλα προγραμματα το remaining Παιζει πανω κατω.

φίλε γουος είναι free?μήπως έχεις κανα λίνκ?

και να μην ειναι θα το βρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και να μην ειναι θα το βρεις

 

το βρήκα που να μη το βρισκα!! το κατέβασα απο torrentz και με το που το έτρεξα μου έβγαλε trojan το kaspersky!! πάτησα διαγραφή ( αν θυμάμαι καλά γιατί μετά από τόση ώρα που έψαχνα να βγάλω άκρη...) στις προτεινόμενες επιλογές και έκανε restart! μετά την επανεκκίνηση πάλι έβγαλε ειδοποίηση sygkekrimena trojan-spy.MSIL.Agent.bex

το γοογλαρα και κάπου έλεγε να χρησιμοποιήσω combofix ( εντομεταξύ εφόσον δε γινόταν ούτε διαγραφή ούτε απομόνωση επέλεξα αναγκαστικά παράβλεψη ενώ απεγκατέστησα εννοείτε το active file recovery..OYST!! ) τρώω το άκυρο μιας και το combofix δε τρέχει σε 64χ windows :S ξανακάνω scan με το kaspersky δε μου βγάζει τπτ ( μάλλον επειδή είχα επιλέξει παράβλεψη ) κατεβάζω και το Malwarebytes' Anti-Malware, scan πάλι δεν εμφανίζει τπτ

pic01w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

pic02n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

το γλυτώνω το format??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βρήκα που να μη το βρισκα!! το κατέβασα απο torrentz και με το που το έτρεξα μου έβγαλε trojan το kaspersky!!

...και γιατί ρε ντόκτορ δεν τσέκαρες τo pm box σου.......;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να ολοκληρώσω την απόλυτη τραγικότητα που με μαστίζει να αναφέρω σε αυτό το σημείο ότι πριν λίγες ώρες,πήγα στο e-shop τον σκληρό...εξήγησα την κατάσταση,τον συνδέει ο άνθρωπος στον υπολογιστή του και..παθαίνω πλάκα!αναγνωρίζεται αυτόματα και τα αρχεία μια χαρά στη θέση τους!!μου είπε μάλιστα αν θέλω να τα αντιγράψω και να τα σώσω κάπου! φυσικά την ώρα αυτή που γράφω το κείμενο έχοντας τον hdd συνδεδεμένο πάλι τπτ ή μάλλον τα ίδια!! any ideas ρε παιδια γιατί θα πάθουν τα νεύρα μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι δεν τον συνέδεσε σε Windows Seven ο υπάλληλος, ε;

 

Μα, όπως έγραψα και πιο πάνω, τον δοκίμασα και σε άλλο pc με xp ( 32bit νομίζω ) και τον εμφάνιζε σαν "αφαιρούμενο δίσκο " χωρίς να τον αναγνωρίζει..μήπως φταίει που τα win7 που έχω είναι 64?και αν ναι δε θα έπρεπε λογικά να υπάρχει κάποιος driver??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόσεξα να σου πω αλλά δε νομίζω κιόλας...μόλις έστειλα email στη verbatim (& ο θεός βοηθός ) από περιέργεια και μόνο πάω να τον ξαναδοκιμάσω στο pc με xp που δεν τον έβρισκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν ο σκληρός τελικά δουλεύει μια χαρά σε ΧΡ!!

Από το τμήμα support της verbatim μου είπαν να μετονομάσω το αρχείο INFCACHE.1 στο φάκελο C:\windows\system32\driverstore σε INFCACHE.1ΟLD

Αφού έκανα log in ως administrator, πάτησα properties στο αρχείο,security,edit permissions έκανα Add Administrators αλλά δε μπόρεσα να το μετονομάσω καθώς συνέχιζε να μου βγάζει "απαιτείται άδεια από administrators" :fear: :cry:

α, δοκίμασα και σε safe mode να το μετονομάσω αλλά τζίφος...αλλά καλά να πάθω!!windows 7 ήθελα ο λαλάκας, δε μου κάναν τα xp..

Επεξ/σία από IoannisDr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κατάφερα να κάνω rename το αρχείο

through the link

http://www.blogsdna.com/2159/how-to-...-windows-7.htm

but still no results...ο σκληρός αγνοείται! έπεται φορματ το σκ οπότε θα επανέλθω με good news i hope!!αλλιώς θα στείλω τα win7 πίσω στο πλαίσιο να τα β@λουν στον κWlo τους..που παιδεύομαι τόσες μέρες αντί να λιώνω στα games!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζητώ εσπευσμένα βοήθεια.

 

Χθες, πήγα μια βόλτα με όλους τους δίσκους κομπλέ και γυρνώντας, βλέπω πως ο windows explorer των Vista δε βλέπει τον ένα 640ΑΑKS. Κοιτάω στο Disk Management και δεν είναι initialized. Tον κάνω initialize (όχι την MBR επιλογή - ίσως έπαιξε ρόλο) και μου εμφανίζεται σαν unallocated space (ο δίσκος είναι ΤΙΓΚΑ).

 

Διαβάζω το θέμα, τρέχω το TestDisk και με deep search βρίσκει το χαμένο partition table. Πατάω write και μου λέει:

 

76893479.jpg

 

Πατώντας Backup BS, παίρνω τα εξής:

 

60043959.jpg

 

Τι μπορώ να κάνω?

 

Μετά το reboot, βλέπει το partition σαν RAW (και στα protperties το partition style είναι MBR)

 

Edit: Τελικά το θέμα διορθώθηκε!!! Επέλεξα fix μέσα από τα utilities του TestDisk και όλα τζιτζί!!!

Επεξ/σία από mits@kos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζητώ εσπευσμένα βοήθεια.

 

Χθες, πήγα μια βόλτα με όλους τους δίσκους κομπλέ και γυρνώντας, βλέπω πως ο windows explorer των Vista δε βλέπει τον ένα 640ΑΑKS. Κοιτάω στο Disk Management και δεν είναι initialized. Tον κάνω initialize (όχι την MBR επιλογή - ίσως έπαιξε ρόλο) και μου εμφανίζεται σαν unallocated space (ο δίσκος είναι ΤΙΓΚΑ).

 

Διαβάζω το θέμα, τρέχω το TestDisk και με deep search βρίσκει το χαμένο partition table. Πατάω write και μου λέει:

 

76893479.jpg

 

Πατώντας Backup BS, παίρνω τα εξής:

 

60043959.jpg

 

Τι μπορώ να κάνω?

 

Μετά το reboot, βλέπει το partition σαν RAW (και στα protperties το partition style είναι MBR)

 

Edit: Τελικά το θέμα διορθώθηκε!!! Επέλεξα fix μέσα από τα utilities του TestDisk και όλα τζιτζί!!!

 

a.μπορουσες να δοκιμαζες και rebuild.αν δεν πιανει τιποτα χωρις να πειραξεις τιποτα στον δισκο τρεχεις recovery.αν και το ελυσες το θεμα next time Καλο θα ειναι να τα εχεις 2 φορες .ακριβη λυση αλλα δεν θα εισαι παντα τυχερος.τωρα απλα δεν τον διαβαζε την επομενη φορα ισως να εχει καει απο οτιδηποτε και εκει τι θα κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...