Προς το περιεχόμενο

BioShock Infinite


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Αν μου κρινεις το bioshock απο τα γραφικα.. οκ

2. Η μουσικη οντως δεν ειναι σαν του 1

3. Γιατι δεν εχει ιστορια; Επειδη στο πρωτο απλα ακουσες για πρωτη φορα την Rapture δεν εχει ιστορια το δευτερο; Και γιατι γελανε τα τσιμεντα με τον Big Daddy; Οταν μπηκες στην στολη του στο πρωτο ηταν γαματο και εδω λαλακια;

4. Μια χαρα κραταει το χαρακτηρα του..

5. Αθλιο unoptimized corridor shooter? Σιγουρα το εχεις παιξει ή διαβασες διασπαρτα 4-5 πραγματα και το λες; Ο τροπος και το storyline του δευτερου σε κανει πολυ περισσοτερο να συνδεθεις με την ιστορια αν την ακους φυσικα..

 

A και που εισαι; Συγνωμη που μου αρεσει κιολας και δεν ειναι θεμα γουστου.. Τι μας λες ρε φιλαρακι; xaxaxax

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 651
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1. Αν μου κρινεις το bioshock απο τα γραφικα.. οκ

2. Η μουσικη οντως δεν ειναι σαν του 1

3. Γιατι δεν εχει ιστορια; Επειδη στο πρωτο απλα ακουσες για πρωτη φορα την Rapture δεν εχει ιστορια το δευτερο; Και γιατι γελανε τα τσιμεντα με τον Big Daddy; Οταν μπηκες στην στολη του στο πρωτο ηταν γαματο και εδω λαλακια;

4. Μια χαρα κραταει το χαρακτηρα του..

5. Αθλιο unoptimized corridor shooter? Σιγουρα το εχεις παιξει ή διαβασες διασπαρτα 4-5 πραγματα και το λες; Ο τροπος και το storyline του δευτερου σε κανει πολυ περισσοτερο να συνδεθεις με την ιστορια αν την ακους φυσικα..

 

A και που εισαι; Συγνωμη που μου αρεσει κιολας και δεν ειναι θεμα γουστου.. Τι μας λες ρε φιλαρακι; xaxaxax

 

Aν σου αρεσει δεν μου πεφτει λογος. Ουτε προσπαθω να σου αλλαξω αποψη. Εσυ εξαρχης προσπαθεις να το υπερασπιστεις. Σε συγκριση με το 1 και 3 η βαθμολογια του για εμενα ειναι 3.0/10 και για γενικο fps οχι παραπανω απο 5.5-6.0/10 .

Αν θυμαμαι καλα δεν ειχε ουτε widescreen support.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η εισαγωγή του 2 πριν το control (πώς-το-λενε) plasmid ήταν όλα τα λεφτά πάντως. Κρίμα που δεν μπορούσες να πατήσεις κάποιον από ψηλά ή να τον drill-ιάσεις ωραία και In-game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2 ήταν το χειρότερο της τριλογίας κατ' εμέ..

Το καλύτερο παραμένει το 3, οι άνθρωποι έχουν ρίξει πολύ δουλειά και το θέμα ''art'' το κατέχουν χωρίς καμία αμφισβήτηση.

 

Το Un-Optimized που το είδες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν σου αρεσει δεν μου πεφτει λογος. Ουτε προσπαθω να σου αλλαξω αποψη. Εσυ εξαρχης προσπαθεις να το υπερασπιστεις. Σε συγκριση με το 1 και 3 η βαθμολογια του για εμενα ειναι 3.0/10 και για γενικο fps οχι παραπανω απο 5.5-6.0/10 .

Αν θυμαμαι καλα δεν ειχε ουτε widescreen support.. 

 

Ακου αδελφε επειδη ειναι και τοπικ του 3 εδω μην το σπαμαρουμε με αηδιες. Δεν υπερασπιστηκα τιποτα, αντιπαρεθεσα την αποψη μου γιατι εκφραστηκες με απολυτο τροπο για ενα παιχνιδι που κατα γενικη ομολογια για το μονο που κατηγορηθηκε απο την συντριπτικη πλειοψηφια στο νετ, ειναι η ελλειψη καινοτομιας. Και σου απαντησα οτι καλο θα ειναι να μην εισαι τοσο απολυτος μεσες ακρες γιατι η αποψη σου δεν εκφραζει τον μεσο ορο ειναι ακραια. Δεν θα βρεις πολλους να λενε οτι ειναι παιχνιδι χαλια το 2, σιγουρα ειναι το χειροτερο της τριλογιας αλλα οχι χαλια. Ουτε καν μετριο. Ειναι πολυ καλο, απλα μοιραια οταν το συγκρινεις με το αρχικο και με ενα καινουργιο εντελως concept αντι για να ειναι συνεχεια  της Rapture, μοιραια χανει απο τα αποδυτηρια που λεμε.. Αλλα το ξαναλεω. Η αποψη σου δεν εκφραζει σε καμια περιπτωση την κοινη γνωμη. Προκειται για ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια με υψηλοτατη βαθμολογια που την συντριπτικη πλειοψηφια των plain shooters την εχει για πρωινο. Μια βολτα στο νετ θα σε πεισει για του λογου το αληθες, παροτι οπως ειπες ειναι η αποψη σου την οποια εξεφρασες σαν γενικη παραδοχη ομως. Εκει ηταν η ενσταση μου.. ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από την έλλειψη καινοτομίας που είναι κάτι το συνηθισμένο εδώ και αρκετά χρονάκια, έφαγε κράξιμο και για το stuttering :)

 

Ακόμα περιμένω να μας πει τι εννοεί με το Un-Optimized γιατί δεν ήταν, απλά είχε το stuttering και γι' αυτό φταίει η μηχανή και όχι ο κώδικας του συγκεκριμένου παιχνιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από την έλλειψη καινοτομίας που είναι κάτι το συνηθισμένο εδώ και αρκετά χρονάκια, έφαγε κράξιμο και για το stuttering :)

 

Ακόμα περιμένω να μας πει τι εννοεί με το Un-Optimized γιατί δεν ήταν, απλά είχε το stuttering και γι' αυτό φταίει η μηχανή και όχι ο κώδικας του συγκεκριμένου παιχνιδιού.

 

Δεν το θυμαμαι να σου πω την αληθεια το ειχα παιξει τοτε και το ξαναεβαλα τωρα για να παιξω το DLC content. Ασε που με το κωλοlive της M$ μου εσπασε τα νευρα μεχρι να μπορεσω να το κατεβασω και να το σεταρω..

Μου ελλειψε η Rapture.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν μεγάλος fan της σειράς, έπαιξα πρόσφατα ξανά το 1 και το 2 (steam). Για το πρώτο νομίζω περιττεύουν τα σχόλια, οπότε πάμε κατευθείαν στο 2. Δεν ξέρω πότε το έχει παίξει ο καθένας αλλά μετά τα official patch ούτε stuttering αντιμετώπισα αλλά ούτε και πρόβλημα με την οθόνη 16:10. Η επιστροφή στην rapture δεν έχει σαφώς αυτό το ουαου (λογικό μιας και είναι η δεύτερη φορά που πας), τα γραφικά κάπου χάνουν (σκιές) κάπου κερδίζουν (νερό), ο σχεδιασμός των πιστών λίγο κατώτερος από το 1 (κυρίως στον τομέα της έμπνευσης) και το σενάριο αρκετά καλό. Σαν γενικότερη αίσθηση που μου άφησε είναι ότι ήταν ένα πολύ καλό και μεγάλο DLC του 1. Ακόμα όμως και αν το δεις σαν ξεχωριστό παιχνίδι (ναι το ξέρω ότι αυτό ήταν) μόνο κακό δεν το λες, ούτε καν μέτριο (αν ήταν έτσι τότε τα COD clones θα τα καίγαμε στην πυρά).

 

p.s Ένα μεγάλο αρνητικό που είχε ήταν το γαμ :X μένο ms live.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p.s Ένα μεγάλο αρνητικό που είχε ήταν το γαμ :X μένο ms live.

 

Αυτός ήταν και ο λόγος που με απέτρεψε από το να το αγοράσω σε retail μορφή.

Ποτέ ξανά Ms live παιχνίδι, ποτέ. Είχα λογαριασμό με original games μέσα και μου τον κλείδωσε όταν ενεργοποιήθηκε to Ms live στην Ελλάδα.

 

BTW το 2 το είχα ξεκινήσει, είχα φτάσει και αρκετά μακρυά, αλλά επειδή δεν είχα παίξει το πρώτο της σειράς, δεν μπορούσα να καταλάβω Χριστό από το story και το παράτησα.

 

Τελικά ανταμείφθηκα, μιας και έπαιξα το Infinite σαν ένα νέο παιχνίδι, χωρίς να πέφτω μοιραία σε συγκρίσεις με το πρώτο Bioshock και πλέον φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να τελειώσω το πρώτο, γιατί θα το συγκρίνω μοιραία με την παιχνιδάρα το Infinite (π.χ. στο πρώτο δεν μου αρέσει καθόλου που πρέπει να επιλέγω ανάμεσα σε όπλο και vigor) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκίνησα και εγώ χθες, μέχρι στιγμής είναι αυτό που περίμενα ότι θα είναι από τα critics. Παίζει άνετα πάντως σε ultra αλλά τραβάει ώρες ώρες κάτι σκαλώματα αλλά αυτό είναι από τον σκληρό, δεν διαβάζει αρκετά γρήγορα ή δε ξέρω ενώ τα fps είναι τζιτζίκια (~55 ultra χωρίς shadows -πάντα τις βγάζω από τα παιχνίδια- αλλά με vsync γιατί χωρίς είναι εκνευριστικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...