Προς το περιεχόμενο

BioShock Infinite


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 651
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σχετικά με την συζήτηση για την βία στο παιχνίδι

BioShock Infinite Is Insanely, Ridiculously Violent. It's A Real Shame.

 

βασικά εμένα δεν με πείραξε η ύπαρξη βίας στο παιχνίδι αλλά το πόσο "ότι να'ναι" ήταν...ειδικά έτσι όπως το θέτει ο τυπάς έλιωσα  :-D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου το ξεκινησα , να πω κι εγω οτι οντως εχει πολλη βια το θεμα μου ομως δεν ειναι η ιδια η βια που μου φαινεται αδιαφορη πλεον , οσο το γεγονος οτι κατι δε μου παει καλα στη μαχη 

 

διαβασα το αρθρο που παρεθεσε ο ultralisk και ενω συμφωνω σε καποια σημεια δε θα ελεγα οτι με αγγιζει τοσο μιας και πιστευω οτι δεν ειναι εκει το προβλημα. μπορει ενα εξαιρειτικα βιαιο παιχνιδι που να μη μπορει να παιξει η αδερφη μου μπορει να ειναι αριστουργημα.

 

εκει που συμφωνω αρκετα με το τυπο απο το kotaku ειναι στο αρθρο που εγραψε σχετικα με τα προβληματα στη μαχη 

και το τελευταιο πραγμα που θα περιμενα απο ενα bioshock ειναι να με προβληματιζει η μαχη , οταν στα προηγουμενα ειχαν κανει δουλεια για σεμιναριο

 

http://kotaku.com/the-problem-with-bioshock-infinites-combat-468530143

 

το παιχνιδι μεχρι στιγμης ενω μου αρεσει και το απολαμβανω αρκετα , για καποιο λογο δεν εκπληρωσε τις προσδοκιες που ειχα για αυτο.. ισως γιατι ειχα πολυ υψηλες.. 

θα περιμενω να το τελειωσω βεβαια γιατι ενα 3ωρο ισως ειναι λιγο για να κρινω, αλλα με τα μεχρι τωρα δεδομενα τη ψηφο μου για goty δε θα την επαιρνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους λένε για τις μάχες να πω ότι μετά ισορροπούν αρκετά και γίνετε στα πρότυπα όλων των bioshock. Δλδ αν μάθεις να χειρίζεσαι κάποιο vigor σε συνδιασμό με τις κλασικές σου κινήσεις ακόμα και με melllee όταν ζορίζουν τα πράγματα οι μάχες βγαίνουν αρκετά ομαλα.

Εγώ πάντως το crow vigor δεν το αποχωρίζομαι με τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου το ξεκινησα , να πω κι εγω οτι οντως εχει πολλη βια το θεμα μου ομως δεν ειναι η ιδια η βια που μου φαινεται αδιαφορη πλεον , οσο το γεγονος οτι κατι δε μου παει καλα στη μαχη

 

διαβασα το αρθρο που παρεθεσε ο ultralisk και ενω συμφωνω σε καποια σημεια δε θα ελεγα οτι με αγγιζει τοσο μιας και πιστευω οτι δεν ειναι εκει το προβλημα. μπορει ενα εξαιρειτικα βιαιο παιχνιδι που να μη μπορει να παιξει η αδερφη μου μπορει να ειναι αριστουργημα.

 

εκει που συμφωνω αρκετα με το τυπο απο το kotaku ειναι στο αρθρο που εγραψε σχετικα με τα προβληματα στη μαχη

και το τελευταιο πραγμα που θα περιμενα απο ενα bioshock ειναι να με προβληματιζει η μαχη , οταν στα προηγουμενα ειχαν κανει δουλεια για σεμιναριο

 

http://kotaku.com/the-problem-with-bioshock-infinites-combat-468530143

 

το παιχνιδι μεχρι στιγμης ενω μου αρεσει και το απολαμβανω αρκετα , για καποιο λογο δεν εκπληρωσε τις προσδοκιες που ειχα για αυτο.. ισως γιατι ειχα πολυ υψηλες..

θα περιμενω να το τελειωσω βεβαια γιατι ενα 3ωρο ισως ειναι λιγο για να κρινω, αλλα με τα μεχρι τωρα δεδομενα τη ψηφο μου για goty δε θα την επαιρνε.

Καλα τελειωσε το πρωτα και μετα πες μας αν εκπληρωσε τις προσδοκιες σου ή οχι. :P :>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελείωσα και εγώ χθες, το τέλος αρκετά περίεργο και ολίγον τι κουλό (δεν με άφησε ικανοποιημένο πρέπει να ομολογήσω). Σαν παιχνίδι αν και unreal 3 engine κατάφεραν να έχουν πάρα πολύ όμορφα γραφικά και τοπία που είναι από τα + του παιχνιδιού. Στα + του παιχνιδιού πρέπει να βάλω και το voice acting μαζί με τις εκφράσεις το πρόσωπο της Elizabeth που τις περισσότερες φορές ήταν spot on (εκτός από κάποιες που ήταν ολίγον τι άκυρες).

 

Στα - του game βάζω τα 2 gun limit με ελάχιστες σφαίρες να κουβαλάς και ας έκανες όλα τα upgrades (δεν φόραγα βέβαια ρούχο που αυξάνει τα clip size/carry). Τα vigor σε καλύτερη θέση πάντως γιατί όποτε ήθελες τα άλλαζες (μόνο Crows & Incinerate βασικά έπαιζα αλλά αν ήθελα -λέμε τώρα- μπορούσα να αλλάξω).

 

Επίσης δεν χρειαζόταν να σκοτώνεις ότι υπάρχει (σου απαγόρευε να σκοτώνεις παιδάκια, δε πάταγε σκανδάλη στα όπλα όταν τα σημάδευες) αλλά πολλές φορές σκότωνα τους πάντες και απλά έκανα μετά reload checkpoint και ηρεμούσα :D

 

Για GOTY που έγινε ολόκληρος ντόρος όχι δεν πάει για κανένα λόγο γιατί εκτός των άλλων δεν έχει replayability ούτε σενάριο σε τόσο βάθος (με δυνατότητα επιλογής του τι θα κάνεις και όχι να ακολουθάς ένα στάνταρ story line), απλά έχει ωραίο σενάριο.

 

Ένα 8.5/10 θα του έδινα πάντως, και όχι 9 γιατί περίμενα άλλα από αυτά που έβλεπα/άκουγα και άλλα βρήκα τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο στην πρωτη πιστα του hitman καταφερα να τους σκοτωσω ολους. Βεβαια επαιζα και σε υψηλο επιπεδο δυσκλολιας. Αλλα οντως απο τη δευτερη πιστα και μετα ηταν τοσο πολλοι οι εχθροι που δεν γινοταν να τους σκοτωσω ολους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το ξεκινησα και εγω. Εχει να πεσει πουλ σφαξιμο! Ολους θα τους σφαξω!!!

Ακουσα ότι στους υπνομους της Columbia συχνάζουν κάτι χελώνες.....

 

Το νου σου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσα ότι στους υπνομους της Columbia συχνάζουν κάτι χελώνες.....

 

Το νου σου!!!!

σοβαρα ε??? Μεταλλαγμενες χελωνες οι κανονικες χελωνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...