Προς το περιεχόμενο

BioShock Infinite


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ο προβληματισμός σου είναι ορθός και θίγεις ένα θέμα που χρήζει μεγάλης συζήτησης και ανάλυσης όμως το φόρουμ που επέλεξες να τον αναρτήσεις νομίζω πως είναι το πλέον ακατάλληλο για κάτι τέτοιο μιας και οι περισσότεροι εδω μέσα είναι καμένοι στην κυριολεξία gamers (τον εαυτό μου δεν τον βγάζω απο έξω) και δεν νομίζω να πάρεις τις αρμόζουσες απαντήσεις. :-D

σωστά ρε συ, ας έχει άποψη ο κάθε άσχετος με παιχνίδια που δεν τα χει αγγίξει ποτέ στη ζωή του και δεν ξέρει καν τι πραγματεύονται, απλά είδε ή άκουσε για κάποιες βίαιες σκηνές και ανησύχησε για το πού πάει η ανθρωπότητα και σε τι κόσμο θα φέρει τα παιδιά του..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γραψω και εγω την αποψη μου.Παιζω το παιχνιδι εδω και 1 εβδομαδα.Δε το εχω προχωρησει σε πολυ μεγαλο βαθμο αλλα ενταξει δεν ειμαι και στην αρχη,οποτε μπορω να  εχω γνωμη.Και η γνωμη μου ειναι οτι το παιχνιδι σιγουρα δεν ειναι ο,τι καλυτερο εχω παιξει ποτε.Ενταξει καλο παιχνιδι με  φοβερα γραφικα αλλα οσο για το gameplay καποια στιγμη αρχιζεις να το βαριεσαι.Εννοω οτι το παιχνιδι ειναι αρκετα μονοτονο χωρις να προσφερει κατι το εκπληκτικο στον παικτη.Επισης εχει πολλα "νεκρα διαστηματα".Εννοω οτι εκει που εχεις σκοτωσει 5-10 "κακους" μετα πρεπει να προχωρησεις αρκετα για να στη ξαναπεσουν.Πλεονεκτηματα τα υπεροχα γραφικα οπως ειπα πριν και η μεγαλη ποικιλια οπλων.Συγγνωμη αν καποιοι διαφωνειτε.Ο καθενας εχει τη γνωμη του.

 

ΥΓ.Ποτε μου δε καταλαβα προς τι τα διθυραμβικα σχολια και οι υψηλες βαθμολογιες για το bioshock 1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ την αλήθεια αν και στην αρχή είχα μέινει με το στόμα ανοιχτό με το όλο στήσιμο του κόσμου με προσγείωσε τελείως απότομα όλο αυτό το υπερβολικό ξέσπασμα της βίας στα καλά καθούμενα. 

Μιλάμε από ένα σημείο και μετά έχω αρχίσει να θερίζω δικαίους και αδίκους κατακρεουργόντας τους, πυροβλόντας τους και αφήνοντας πίσω μου ένα ποτάμι αίμα! Εντάξει η υπερβολή έχει και τα όρια της και νομίζω στο infinite το παρακάνανε.

Από την άλλη έχω αρχίσει να έχω και αμφιβολίες γενικά για το τύπο που χειρίζομαι. Δεν πρέπει να έιναι και πολύ στα καλά του γενικά και αρκετές φορές νομίζω ότι χειρίζομαι ένα ψυχοπαθή που απλά τον έφερε η μοίρα σε "δύσκολη" κατάσταση και αντιδρά όπως θα αντιδρούσε ο κάθε ψυχοπαθής δολοφόνος.

Ας δω και παρακάτω μήπως το σενάριο το πάει κάπου αλλού γιατί μέχρι στιγμής μου δίνει την αίσθηση ότι χερίζομαι ένα ταύρο σε τζαμάδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

^_^

 

2 posts, στον έναν δεν αρέσει που δεν σε κοπανάνε συνέχεια οι αντίπαλοι, στον άλλον ότι έχει πολλους (αν κατάλαβα καλά). :P

 

Μην ψάχνετε φοβερή λογική σε όλα, απλά αφεθείτε στον κόσμο του. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γραψω και εγω την αποψη μου.Παιζω το παιχνιδι εδω και 1 εβδομαδα.Δε το εχω προχωρησει σε πολυ μεγαλο βαθμο αλλα ενταξει δεν ειμαι και στην αρχη,οποτε μπορω να  εχω γνωμη.Και η γνωμη μου ειναι οτι το παιχνιδι σιγουρα δεν ειναι ο,τι καλυτερο εχω παιξει ποτε.Ενταξει καλο παιχνιδι με  φοβερα γραφικα αλλα οσο για το gameplay καποια στιγμη αρχιζεις να το βαριεσαι.Εννοω οτι το παιχνιδι ειναι αρκετα μονοτονο χωρις να προσφερει κατι το εκπληκτικο στον παικτη.Επισης εχει πολλα "νεκρα διαστηματα".Εννοω οτι εκει που εχεις σκοτωσει 5-10 "κακους" μετα πρεπει να προχωρησεις αρκετα για να στη ξαναπεσουν.Πλεονεκτηματα τα υπεροχα γραφικα οπως ειπα πριν και η μεγαλη ποικιλια οπλων.Συγγνωμη αν καποιοι διαφωνειτε.Ο καθενας εχει τη γνωμη του.

 

ΥΓ.Ποτε μου δε καταλαβα προς τι τα διθυραμβικα σχολια και οι υψηλες βαθμολογιες για το bioshock 1

Και πάλι μου φάνηκε ότι είχε περισσότερο μπαμ-μπουμ από ότι θα ήθελα.

Όσο για τα γραφικά δεν είναι τίποτα το σπουδαίο όσον αφορά τα Textures, απλά έχει ωραίο σχεδιασμό γι' αυτό φαίνεται τόσο καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά ρε συ, ας έχει άποψη ο κάθε άσχετος με παιχνίδια που δεν τα χει αγγίξει ποτέ στη ζωή του και δεν ξέρει καν τι πραγματεύονται, απλά είδε ή άκουσε για κάποιες βίαιες σκηνές και ανησύχησε για το πού πάει η ανθρωπότητα και σε τι κόσμο θα φέρει τα παιδιά του..

ναι ρε συ, δικιο εχεις.  Συγνωμη που ρωταω αλλα τι ακριβως πρεπει να κανεις στο παιχνιδι? που βρισκει ςεκεινη  τη σφεντονα που πετας τα πουλακια? Επειδη ειμαι ασχετος γιαυτο ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα games οδηγούν τα παιδιά στην βία ρεεεεεε ξυπνάτεεεε μας ψεκάζουν 2310 521010

 

Οταν ζεις σε ένα κόσμο που τα πάντα γύρω σου έχουν να κάνουν με βία τότε και εσύ θα συμπεριφέρεσε έτσι. Είναι απλα τα πράγματα.

Είναι σαν να πήγαινες να μιλήσεις για ειρήνη και για χρήση μη βίας σε ανθρώπους στο μεσαίωνα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετάμε ατομική στους Ιάπωνες, ξεκληριζουμε ολόκληρους λαούς γιατι την έχουμε μεγάλη, νομιμοποιουμε την όπλο κατοχή και διεξαγουμε έρευνα για την βία των video games.

 

Πιο μαλακας πεθαίνεις.......

 

Ομπάμα ρίξε έναν κρύο στην μισέλ κ ασε τα games στην ησυχία τους

 

Επιτραπέζιο Bioshock Infinite, ονόματι Siege Of Columbia, έρχεται σε 2-5 μήνες!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...