Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο Hosting


Mary40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Μήπως οι εταιρείες θα έπρεπε τον αρχάριο και αυτόν που θέλει για αρχή κάτι εντελώς απλό να τον καθοδηγούν βήμα-βήμα και μάλιστα στα ελληνικά; πραγματικά εύστοχη απάντηση- παραδειγμά σου...

 

Αρκετές εταιρίες παρέχουν sitebuilder για απλό χρήστη και φυσικά στην Ελληνική γλώσσα. Μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί τους για ένα demo. Τουλάχιστον ο sitebuilder που χρησιμοποιούμε είναι πάρα πολύ εύκολος και επιτρέπει και στον πιο αρχάριο να κάνει πολλά πράγματα. Φυσικά το καλό με το να επιλέξεις ελληνική εταιρία είναι οτι μπορείς να τους πάρεις τηλέφωνο να σου εξηγήσουν βήμα-βήμα πως να κάνεις τα πάντα (καθώς αν δεν γνωρίζεις αγγλικές ορολογίες οπως λες τότε θα είναι αδύνατο να συννενοηθείς εύκολα με ξένη εταιρία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σας ευχαριστώ πολύ και το φίλο gvard και το φίλο CyberCr33p.

Και ερχόμαστε τώρα στα καλά και σας υπόσχομαι να μην σας ξανακουράσω με τις αφελείς αν θέλετε ερρωτήσεις μου, αλλά, που πιστεύω πολύ χρήσιμες και για άλλους:

Εχουμε και λέμε..Παίρνω τις 4 κατα την γνωμη μου έπειτα απο δίμηνο ψαξίματος ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ(πάντα)εταιρείες, αλφαβιτικά. Creta Force, Datahost, Hyperhosting και Tophost. Πάμε:

 

Tophost :

Τιμή €2.50/μήνα €3.50/μήνα €10.00/μήνα €14.00/μήνα

Χώρος στο δίσκο 15 MB 350 MB 550 MB 1500 MB

Μηνιαίο traffic Άπειρο 7 GB 16 GB 17 GB

Χωρίς ΦΠΑ ολα

 

 

Datahost

PACK-30 PACK-60 PACK-100

Τιμή 5,42 € /μήνα 7,50 € /μήνα 9,00 € / μήνα

Χώρος Δίσκου: 30 MB 60 MB 100 MB

Μηνιαίο traffic 2 GB 4 GB 6 GB

 

PACK-150 PACK-250 PACK-400

Τιμή 11,50 €/μήνα 15,00 € /μήνα 19,50 € /μήνα

Χώρος Δίσκου: 150 MB 250 MB 400 MB

Μηνιαίο traffic 8 GB 12 GB 14 GB

ΧΩΡΙΣ ΦΑΠΑ!!!

Έχει και αλλο πακέτο απλησίαστο για μας...Αμ, γιατι τα απο πάνω τι είναι;;;

 

Hyperhosting:

 

starter Standard Advanced Professional

Τιμή για 12 μήνες €78,00 €114,00 €174,00 €210,00

Χώρος στο δίσκο 200 MB 400 MB 600 MB 800 MB

Μηνιαίο traffic 1000 MB 10000 MB 20000 MB/ 30000 MB

 

 

Creta Force

 

Πακέτο 1 Πακέτο 2 Πακέτο 3 Πακέτο 4

Τιμή 5 ευρώ 10 ευρώ 15 ευρώ 20 ευρώ

Χώρος στο δίσκο 1GB 2GB 3GB 4GB

Μηνιαίο traffic 50GB 100GB 150GB 200GB

 

Ωραία ως εδώ;;; Τι παρατηρούμε;;;Τιμές διαφορετικές μεταξύ τους, μικρός χώρος φιλοξενίας μεγαλες τιμές και το ανάποδο.Δηλαδή εγώ γιατι να μην ''επιλέξω'' την Creta Force που με 5 ευρώ μου παρέχει Χώρο στο δίσκο 1GB και Μηνιαίο traffic GB και να επιλέξω Datahost με 128,52 με 100 MB χώρο και κίνηση 6GB ;;;Ποιος θα μας εξηγήσει τι συμβαίνει εδώ;; Και μην μου πείτε ότι ο ένας προσφέρει πιο πολλά απο τον άλλον, διότι λίγο πολύ όλοι τ αίδια προσφαίρουν...Ισως να είναι κάτι άλλο...Τι όμως πρέπει να προσέξει κάποιος, Με δεδομένα ότι τα φτηνα ψάρια τα τρώνε οι γάτες απο τη μία, ενώ απο την άλλη τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους...

Σας ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω δει τι προσφέρει η κάθε εταιρεία, υποθέτω ότι οι ακριβές που δίνουν λίγο χώρο φιλοξενούν τις σελίδες σε ελληνικό datacenter ενώ οι φτηνές με περισσότερο χώρο τις βάζουν σε ξένο datacenter. Ψάξ'το και πες μας αν είναι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω δει τι προσφέρει η κάθε εταιρεία, υποθέτω ότι οι ακριβές που δίνουν λίγο χώρο φιλοξενούν τις σελίδες σε ελληνικό datacenter ενώ οι φτηνές με περισσότερο χώρο τις βάζουν σε ξένο datacenter. Ψάξ'το και πες μας αν είναι αυτό.

 

Καλέ μου Giama μακάρι νάξερα τι γίνεται...Ομως ποιόν θα ένοιαζε αν τον βάζουν σε ξένο datacenter ή οπως αλλοιως λέγεται, άμα κάνει την δουλειά του, σωστά και όμορφα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλέ μου Giama μακάρι νάξερα τι γίνεται...Ομως ποιόν θα ένοιαζε αν τον βάζουν σε ξένο datacenter ή οπως αλλοιως λέγεται, άμα κάνει την δουλειά του, σωστά και όμορφα;;;

 

Ουσιαστικά αν το site σου απευθύνεται σε επισκέπτες από Ελλάδα κυρίως, κερδίζεις σε ταχύτητα/ping αν είσαι σε ελληνικό datacenter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Οι τιμές datahost/hyperhosting είναι πιο ακριβές γιατί η φιλοξενία γίνεται στο datacenter της FORTHnet σε αντίθεση με tophost/cretaforce οπου η φιλοξενία δεν γίνεται σε Ελλάδα. Αν κατά την γνώμη σου δεν υπάρχει διαφορά ή δεν χρειάζεσαι την διαφορά που πραγματικά υπάρχει, τότε μπορείς να κάνεις φιλοξενία στην πιο συμφέρουσα εταιρία οπου πιστεύεις. Η διαφορά όμως υπάρχει και θα την καταλάβεις μόνο αν κάνεις φιλοξενία σε Ελλάδα έστω για 2-3 ημέρες (αν θες σου ανοίγω ενα demo να δεις την διαφορά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι στην Ελλάδα το bandwidth κοστίζει πολύ παραπάνω αλλά έχεις λίγο καλύτερο ping.

 

Επίσης διαφορά στις τιμές παίζουν ρόλο και τα άλλα έξοδα του κάθε webhost, όπως για παράδειγμα η αγορά ενός control panel, που εάν υπολογίσεις σε εμάς που έχουμε αυτή τη στιγμή 9 μηχανήματα το κόστος εάν αγοράζαμε και δεν φτιάχναμε το δικό μας control panel θα ήταν εκατοντάδες ευρώ κάθε μήνα. Αυτό το κόστος περνάει ως κέρδος στον πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά αν το site σου απευθύνεται σε επισκέπτες από Ελλάδα κυρίως, κερδίζεις σε ταχύτητα/ping αν είσαι σε ελληνικό datacenter.

 

Φίλε Giama το σιτε που σκοπεύω να δημιουργήσω, θα απευθύνεται, κυρίως, σε Άγγλους, Γερμανούς, Ολλανδούς..Άρα τι προτείνεις;

 

Φίλο gvard. Ναι θα με ενδιέφερε να μου ανοίγατε ένα demo..Τι πρέπει να κάνω;

 

Φίλο CyberCr33p. Ξέρω για σας απο κάποιο, γνωστό, που είναι και πολύ ευχαριστημένος..

Αυτά και καλημέρας...Ουφ..Θα με διώξουν απο τη δουλειά πάλι άργησα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

papasofs1 οι ευρωπαϊκές χώρες που αναφέρεις έχουν όλες πολύ καλά δίκτυα και πολύ καλές συνδέσεις μεταξύ τους οπότε καλό είναι να επιλέξεις server σε κάποια από αυτές τις χώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Giama το σιτε που σκοπεύω να δημιουργήσω, θα απευθύνεται, κυρίως, σε Άγγλους, Γερμανούς, Ολλανδούς..Άρα τι προτείνεις;

 

Προσωπικά έχω συνεργαστεί σχεδόν αποκλειστικά με hosts που έχουν datacenters στο εξωτερικό, εκτός από το freedom2surf.net που ανέφερα παραπάνω που είναι Αγγλία και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Είναι αξιόπιστο και γρήγορο αλλά είναι ακριβό, οπότε θα έλεγα να πας εκεί μόνο αν είναι να φιλοξενήσεις κάτι σοβαρό/κερδοφόρο. Πιθανόν με τα χρήματα που ζητάνε να βρίσκεις και κάτι σε ελληνικό host με ελληνικό datacenter. Άλλη εμπειρία δεν έχω από hosts με datacenters εκτός ΗΠΑ, σίγουρα θα υπάρχει κάτι αρκετά αξιόπιστο και πιο φτηνό από αυτό που σου αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν με τα χρήματα που ζητάνε να βρίσκεις και κάτι σε ελληνικό host με ελληνικό datacenter.

 

Καλησπέρα...Ναι,αλλά δεν είπαμε,οτι καλύτερα ελληνική εταιρεία με server νοικιασμένους ή ότι άλλο στο εξωτερικό, αφού το site μου δεν θα απευθύνεται σε Ελλάδα (Έλληνες);;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...Ναι,αλλά δεν είπαμε,οτι καλύτερα ελληνική εταιρεία με server νοικιασμένους ή ότι άλλο στο εξωτερικό, αφού το site μου δεν θα απευθύνεται σε Ελλάδα (Έλληνες);;;

 

Τι να σου πω, προφανώς θα ήταν προτιμώτερο να πας σε Ευρωπαίο host. Από έναν Ευρωπαίο έχω εμπειρία όπως σου είπα και ήταν καλή εμπειρία, παρόλο που ήταν ακριβή. Αν το κόστος που έχει το freedom2surf είναι εντός των περιθωρίων του πορτοφολιού σου, τότε νομίζω θα μείνεις πολύ ικανοποιημένος. Απλά πολύ πιθανόν να υπάρχει κι άλλη πρόταση εξίσου αξιόπιστη με λιγότερα χρήματα, αυτό δεν το ξέρω.

 

Άλλο ξένο γενικά (U.S.A.) από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος είναι αυτό που είμαι τώρα, hostrefugee.com. Επίσης τσιμπημένο και μάλλον γι'αυτό κρατάει και ένα επίπεδο στις υπηρεσίες που προσφέρει (λίγος κόσμος ώστε να μην μπουκώνει και ώστε να μπορεί να τον εξυπηρετεί όπως πρέπει). Αν τυχόν αποφασίσεις να πας σ'αυτούς, έχω κουπονάκι για εκπτωσούλα, στείλε μου ΠΜ πριν παραγγείλεις.

 

Βασικά δεν ξέρουμε και για πόσο traffic μιλάμε οπότε αν πρόκειται για μικρό site ίσως να μην έχει νόημα να ξοδευτείς ιδιαίτερα αγοράζοντας κάτι ακριβό. Τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε και μία ματιά εδώhttp://www.no1cheapdomain.info

 

Καλησπέρα,

 

Εχεις δοκιμάσει τη συγκεκριμένη εταιρία (οπότε θα έχεις κάποια κριτική να μας πεις για να βοηθήσεις τον φίλο μας να την επιλέξει και αυτός) ή είναι δική σου (οπότε θα δώσεις κάποιες τεχνικές πληροφορίες για τον φίλο μας;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...