Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"Siegebreaker - (Pulsing damage) Combat against the Siegebreaker Assault Beast has grown more difficult. You are taking damage over time."

 

έλεος με το enrage...

 

Αν καταλαβάινω καλά αυτό είναι απο patch notes?

If so δεν αναφέρεται σε enrage αλλα σε κάποιο extra dot skill το οποίο μάλλον απευθύνεται στους melee εκτός αν μπορεί και αυτός σαν τον diablo να σου κοτσάρει αναπόφευκτα και instadeath dot's απο 20-30yards -.-

Εδώ που τα λέμε είτε solo είτε με party είναι ψιλοαδύνατο να τον φτάσεις σε enrage timer...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια αντιμετοπιζω το εξης προβλημα........παιζω με dh στο hell εχω 2334.88 dps και δεν μπορω να ανταπεξελθω οταν με πιασουν εχω φυγει με 2 3 χτυπηματα. μπορειτε να δωσετε καμια συμβουλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια αντιμετοπιζω το εξης προβλημα........παιζω με dh στο hell εχω 2334.88 dps και δεν μπορω να ανταπεξελθω οταν με πιασουν εχω φυγει με 2 3 χτυπηματα. μπορειτε να δωσετε καμια συμβουλη;

 

δεν θυμαμαι ποσο dps ειχα οταν ημουν στο hell , αλλα το 2334,88 μου μοιαζει λιγο.

 

επενδυσε σε dexterity , attack speed , crit to hit dmg κυριως...

 

ελπιζω να παιζεις με passive το sharpshooter.

 

Δεν σου λεω να επενδυσεις σε vitality γιατι στο ινφερνο δεν θα χει καν νοημα..οτι και να κανεις θασαι 1 χτυπημα.

 

Για να φανταστεις εγω πλεον εχω πεσει στα 26-30k hp και απλα δεν αφηνω να με χτυπησει τιποτα.Εκανα φουλ act1/inferno σημερα...πεθαινα μονο απο δικη μου βλακεια , αν θεωρουσα οτι την ειχα την μαχη και δεν εσκαγα smoke screen , ή εκανα κανα alt-tab στην μεση του πουθενα :)

Στο act2/inferno θελει περισσοτερο προσοχη ...αν προσεχεις μια φορα να μην σε χτυπησουν στο 1 , προσεχεις 10 στο 2...

 

Η λογικη του hunter ειναι "φατα πριν σε φανε"...αρα αυξανεις τοσο πολυ το dmg/dps ωστε η λιγη ζωη να μην παιζει ρολο μιας και θα πεθαινουν μαζικα και απο αποσταση σε μικρο χρονικο διαστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως δεν μου φενεται αρκετο το damage μου....αλλα δεν μπορω να κανω πολλα γιατι δεν εχω gold και τα items που βρισκω κατω δεν κανουν για κανενα λογο.....με τι skills παιζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το αναφερετε πολυ και πολλοι, το chance για crit hit ειναι τοσο σημαντικο?

Οκ κανει παραπανω dmg οταν ''πιανει'', αλλα καλυτερα δεν ειναι να επενδυσεις σε αυξηση των strenght/int/dext ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οντως δεν μου φενεται αρκετο το damage μου....αλλα δεν μπορω να κανω πολλα γιατι δεν εχω gold και τα items που βρισκω κατω δεν κανουν για κανενα λογο.....με τι skills παιζεις;

 

Χρησιμοποιω το εξης build : http://eu.battle.net...XVYT!YeT!YcZccZ

 

Η λογικη του ειναι οτι πρεπει να υποστηριζεται απο πολυ dps/dmg .

Νυχτεριδα για να βοηθαει στην αναπληρωση του hatred.

Smoke Screen + Preparation = Για να σου δωσει τα εξτρα δευτερολεπτα να ριξεις το ελιτε/boss κλπ ή να περασεις μεσα απο φωτιες/poison/κλπ αλωβητος.

Το hungering για ωρα αναγκης αν εχεις ξεμεινει απο hatred.

Elemental arrow/nether tentacles ειναι αυτο που σπαμαρουμε.

Το trap με το +10% dmg boost το εχω βαλει για κανα boss. Μπορεις να επιλεξεις κατι αλλο.. π.χ. trap με dmg / immobilize , ο,τι κρινεις οτι βολευει.

 

EDIT :

@devil-ji

 

Ο DH εχει ενα passive skill , το αυτοαποκαλουμενο sharphooter.Τι κανει αυτο...ανεβαζει καθε δευτερολεπτο +3% critical hit chance. μεχρι να φτασει στο 100%.

Μολις ριξεις λοιπον το πρωτο χτυπημα και ειναι προφανως critical , μετα απο 1 δευτερολεπτο κανει reset το critical hit chance στο base number και παει παλι απο την αρχη και το ανεβαζει...

 

Σκεψου μια μαχη οπου ο DH δεν βαραει συνεχομενα , αλλα βαραει 2-3 , τρεχει απο δω τρεχει απο κει , ξαναβαραει αλλες 2-3 , ξανατρεχει.

Οσο τρεχει δεξια και αριστερα ο DH , το sharpshooter ανεβαζει το critical hit chance...οποτε οταν πας να ξαναβαρεσεις τις 2-3 που λεγαμε...δεν εχεις μεν 100% critical chance αλλα εχεις στανταρ 30-50% ...

 

Οποτε καταλαβαινεις οτι τα critical ειναι συχνο φαινομενο....

 

 

Επισης εχω μια υποψια , ας με διορθωσουν οι υπολοιποι DH , οτι αν βαρεσω εγω με το elemental arrows/tentacles και φυγουν 4-5 μαζι , πριν σκασει το 1ο ... τοτε επειδη το sharpshooter κανει reset το critical chance ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ απο το 1ο critical , προλαβαινουν αυτα τα 4-5 χτυπηματα και critica-ρουν ολα μαζι ...

 

Σε αλλα classes ισως να μην ειναι και τοσο σημαντικο stat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω προσπαθησει να παιξω με την νυχτεριδα αλλα παντα μου τελειωνει το hatred......ευχαριστω παντως....θα το δοκιμασω

 

Σκεψου οτι βαραει ΚΑΙ η νυχτεριδα :) Ειπαμε νυχτεριδα + hungering arrow αμα εχεις στεγνωσει τελειως...

 

Τωρα απο αντικειμενα..τι να σου πω...εχω τιγκαρει 2 tabs κιτρινα + 1 inventory , αν θες να βρεθουμε μεσα να σου σπρωξω κανα αντικειμενο να αδειαζει χωρος πες το μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο,

Μόλις έκανα ξανά ένα run το act 1 inferno Και πέτυχα το πτώμα του warriv στο έδαφος...

ρε τον καημένο τι το θέλαν και τον καθάρισαν?

μια χαρά char ήταν στο d2 :mrgreen:

σχετικό,

act1o φεύγει άνετα, act2o φεύγω άνετα :-(

ενώ άρχισα να το παλεύω λιγάκι το act 2 με πετάει κάτι elites που δεν παίζονται με τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση για να μην κανω μαμακια . Πρωτη φορα usarw paypal......

 

Μπηκα στο account στο battle.net . Πηγα στο BALANCE και εκανα Αdd Funds ... Εβαλα το paypal account μου . Τωρα ; Θελει να κανω τιποτα αλλο ; Εννοειται οτι οτι εχει να κανει με το paypal τα εχω ηδη κανει . Τωρα αν πουληθει κατι θα παει απευθειας στο paypal ? δεν θα μπει στο battle.net account ? Εχω επιλογη που θα το ριξω ; Η αυτοματα παει στο paypal ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iridescent tear

exquisite essence

 

πουλανε αμεσα και μια χαρα. η ερωτηση μου ειναι, χρησιμευουν για να φτιαξεις εξοπλισμο ετσι? αν ειναι τοσο χρησιμα, εσεις τα χρησιμοποιειτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία γνώμη ωρέ παίδες..

με 15κ hp, 1500 int, σχεδόν 6κ armor και 35κ dps με τα self buffs αυτά, που να επενδύσω μπας και την βγάλω στο act2

wiz είναι ο char μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι ΜΕ τα skills σου αυτα ειναι αρκετα χαμηλα δυστυχως. κι εγω εκει γυρω κυμαινομαι αλλα δεν παλευεται. το που να επενδυσεις, αλλοι λενε res αλλοι λενε ΟΧΙ μιας και θα πεφτεις με τη μια ετσι κι αλλιως. μακαρι να ξεραμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iridescent tear

exquisite essence

 

πουλανε αμεσα και μια χαρα. η ερωτηση μου ειναι, χρησιμευουν για να φτιαξεις εξοπλισμο ετσι? αν ειναι τοσο χρησιμα, εσεις τα χρησιμοποιειτε?

 

Μόνο σε Exalted Grand recipes.Τα οποία rollaroun αρκετά καλά items μερικές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...